برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گزارش ساکرنت از نشانه های پیشرفت در تیم ملی فوتبال ایران

جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۸:۰۱ — ایرنا

پایگاه اینترنتی ساکرنت پس ازتساوی بدون گل تیم ملی فوتبال ایران در دیدار تدارکاتی مقابل مونته نگرو، از پدیدار شدن نشانه های پیشرفت در تیم ملی کشورمان نوشت.

تیم تیم ملی ایران

تیم ملی فوتبال ایران در اردوی تدارکاتی خود در اتریش دوشنبه شب در دومین دیدار دوستانه مقابل مونته نگرو به تساوی بدون گل رسید.

به گزارش ساکرنت، اگرچه دراین بازی هیچکدام از تیم‌ها هجومی ظاهر نشدند اما تیم ملی ایران نشانه هایی از پیشرفت را به خصوص در دفاع و خط میانی نشان داد به طوریکه دفاع تیم ایران در این دیدار سازمان یافته تر و خط میانی آن سریع تر از گذشته عمل کرد.

تیم ایران درحملات خود بهتر از عرض زمین استفاده کرد و عملکرد بهتری در درک موقعیت های تداخلی و تغییر موضع حمله داشت.

این سایت درادامه وباتوجه به دو دیدار تدارکاتی دیگرشاگردان کارلوس کی روش قبل از جام جهانی، به ۱۰ خصوصیت تیم ایران در بازی مقابل مونته نگرو اشاره کرده است:

** دروازه بان‌ها با برنامه بازی کردند

کی روش با دقت بسیار بازیکنان خود را انتخاب می‌کند و در پست دروازه بانی نیز استثنایی وجودندارد.به نظرمی رسدکه وی تصمیم گرفته است قبل ازانتخاب دروازه بان نخست تیم و بازی دادن او در دیدار برابر ترینیداد و توباگو، به هر سه دروازه بان تیم اجازه ۹۰ دقیقه بازی کامل بدهد. براساس این فرضیه، احتمالا دانیل داوری در بازی مقابل آنگولا و سپس برابر ترینداد و توباگو درون دروازه قرار خواهد گرفت.

** حمله واژه ناپسندی نیست

کاملا مشخص است که کی روش ازسیستم ۴-۲-۳-۱ استفاده می‌کند اما مثل برخی تفکردفاعی ندارد چراکه هر دو مدافع راست وچپ تیم همانندهافبک های ایران تمایل به بازی هجومی دارند.

** تثبیت جایگاه چهار مدافع

کی روش معمولا تمایل به استفاده ازچهار مدافع در موقعیت های دفاعی را دارد اما برنامه های او بعد از مصدومیت هاشم بیگ زاده در دقیقه ۱۶ دچار تغییر شد و او را مجبور کرد بااستفاده از مهرداد پولادی، کمی تهاجمی تر فکر کند.

پژمان منتظری در راست زمین بازی را شروع وتمام کرد در حالیکه جلال حسینی و امیر حسین صادقی قبل از خروج حسینی، یک نیمه را در کنار هم بازی کردند. انتظارمی رود تیم ایران در صورت بهبودی بیک زاده در مقابل نیجریه نیز به همین شکل بازی کند.

** روحیه جنگنده خط میانی

خط میانی تیم ایران روحیه جنگندگی بیشتری را نسبت به بازی بابلاروس نشان داد. آندرانیک تیموریان و جواد نکونام وظایف دفاعی خود را به خوبی انجام دادند در حالیکه نکونام در هنگام حمله در قالب یک مهاجم تمام عیار ظاهر شد. خسرو حیدری که معمولا در راست بازی می کند،نیزباپاسکاری به محوطه جریمه حریف و یا بازی در کنار اشکان دژاگه، به حمله پیوست.

درچپ نیز مسعود شجاعی خیلی تلاش کرد به مدافعان کمک کند و شانس خود را در لبه محوطه جریمه امتحان می کرد.

** قوچان نژاد در نوک حمله

این بازیکن به عنوان تک مهاجم استفاده شد و شانس هایی را هم برای گلزنی به دست آورد اما در عین حال حملات خوبی را انجام داد و برای به دست آوردن تمام توپ هایی که در مسیرش قرار می گرفت، تلاش می کرد.

وی احتمالا یکی ازبازیکنان اصلی تیم ایران در جام جهانی خواهد بود و در مقابل برخی از بهترین مدافعان جهان کار سختی در پیش خواهد داشت.

** آرژانتین یکی از نگرانی های تیم ایران

ایران دفاع منسجمی دارد که تمایل به خنثی کردن حملات حریف دارد.این ممکن است در مقابل بسیاری از تیم‌ها کارساز باشد، اما برابر آرژانتین نه . همه می دانند که لیونل مسی چه بازی با توپی با پاهای خود دارد.

** نگرانی از آمادگی بازیکنان

تیم ایران اگرچه آمادگی بدنی خوبی راازخود نشان داده است اما در گذشته همواره در مسابقات جهانی از این نظر دچار مشکل بوده است. دیدن اینکه آیا می تواند در مقابل رقبای قدرتمند خود ۹۰ دقیقه دوام بیاورد، جالب خواهد بود.

** ضعف ایران در بازی هوایی

مرکز خط دفاعی ایران در مقابل پاس های عرضی و به خصوص موقعیت های توپ مرده متزلزل است. این امر می تواند هنگام بازی در مقابل بازیکنانی چون ادین ژکو مشکل بیافریند.

** حمله ای که می تواند موجب تعجب مدافعان شود

این تیم وقتی در خط میانی دچار ضعف می شود، تمایل به استفاده از فضاهای قابل دسترس برای حمایت پیدا می کند. تیم ایران بازیکنان اندکی با اعتماد به نفس کافی برای رویارویی با مدافعان در موقعیت های تک به تک دارد.

** فشار زیاد می تواند تیم ملی را به عقب براند

این یکی از نقاط ضعف تیم ملی است. تیم ایران نمی تواند از پس فشار دفاعی برآید.اگرچه دو تیم بلاروس ومونته نگرو در دو بازی دوستانه گذشته فشار زیادی به دفاع ایران وارد نکردند اما گاهی که ایران در چنین شرایطی قرار می گرفت، دچار دست پاچگی می شد.

ساکرنت در خاتمه نوشته است که تیم ملی ایران بر خلاف دوره های گذشته، درجام جهانی برزیل دچار آشفتگی در بین بازیکنان نیست. کی روش و کادر فنی اش تمرکز بازیکنان را حفظ کرده اند و کسب پیروزی در دو بازی دوستانه آتنی می تواند اعتماد به نفس و اتحاد آنها را بیشتر از گذشته کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391