برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

"زیست توپ" ایران به لیونل مسی اهدا می شود

یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۷:۰۳ — مهر

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در روز بازی تیم ملی با تیم ملی آرژانتین "زیست توپ" را به کاپیتان تیم ملی آرژانتین لیونل مسی اهدا خواهد کرد.

محمد درویش در گفتگو با زیست بوم گفت: گروهی از فعالان محیط زیست با رهبری آرش نورآقایی ایده پرداز طرح یوزپلنگ بر لباس تیم ملی فوتبال در ادامه ایده‌هایشان توانستند تصویر ۳۲ گونه جانوری در حال انقراض کشورهای حاضر در جام جهانی را بر روی یک توپ نقاشی کنند. درویش افزود: «زیست توپ» نامی است که برای این توپ انتخاب شده است. خانم دکتر ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست طی نامه ای از وزیر محترم ورزش و جوانان خواست تا تمهیدات لازم اندیشیده شود که در روز بازی تیم ملی ایران با تیم ملی آرژانتین در مقابل رسانه های گروهی کاپیتان تیم ملی ایران این توپ را به کاپیتان تیم ملی آرژانتین لیونل مسی تقدیم کند. مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت مردمی هدف از اهدای «زیست توپ» را اینگونه عنوان کرد: در حقیقت این اهدا برای نشان دادن توجه ایرانیان به گونه های در حال انقراض تمام دنیا و نشان دهنده حس مسئولیت پذیری و محیط زیست دوستی ما به عنوان یکی از اعضای حاضر جام جهانی است. وی بیان داشت: این اقدام رسانه ای می تواند توجه جامعه جهانی را به گونه های در حال انقراض و نوع رفتار انسان‌ها که می تواند بسیار خطرناک باشد را نیز جلب کند. در واقع ایران رهبری یک نهضت محیط زیستی را در جام جهانی برزیل که آوردگاه مهمی با بیش از ۳ میلیارد نفر بیننده است عهده دار خواهد شد.

مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در پایان یادآور شد: در گام بعدی قرار است تابلوهای نقاشی گونه های در حال انقراض را طی مراسمی به مناسبت هفته محیط زیست با حضور خانم دکتر ابتکار به سفرای سی و یک کشور شرکت کننده در جام جهانی برزیل اهدا شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391