برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پیگیری لایحه دفاعیه و اعتراض باشگاه تراکتورسازى به حکم بازی با پرسپولیس

دوشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۶:۵۴ — تسنیم

باشگاه تراکتورسازی متن لایحه دفاعیه و اعتراض قانونى خود به حکم کمیته انضباطی در خصوص اتفاقات بازی مقابل پرسپولیس را که ارائه کرده بود را مورد پیگیرى مجدد قرار داد.

باشگاه تراکتورسازی متن لایحه دفاعیه و اعتراض قانونى خود به حکم کمیته انضباطی در خصوص اتفاقات بازی مقابل پرسپولیس را که ارائه کرده بود را مورد پیگیرى مجدد قرار داد.

در بخشى از این لایحه که توسط آرش نجفی، وکیل باشگاه تراکتورسازی تنظیم شده، با اشاره به مغایرت حکم صادره توسط کمیته انضباطی با مقررات فیفا آمده است:

«بدین وسیله مراتب اعتراض خود را نسبت به حکم کمیته انضباطی فوق الاشاره اعلام نموده و تقاضای رسیدگی مجدد و صدور حکم شایسته بنا به شرح دلایل آتی الذکر استدعا دارد:

۱- تنبیه تعیین شده در رأی صادره با شدت تخلف تبعیض نژادی و قومی تناسب ندارد، زیرا از تمامی شواهد و قرائن موجود آشکار است که سر دادن شعارها و القاب توهین‌آمیز به زبان ترکى با هماهنگی قبلی و سازماندهی که نشانگر سوء نیت عده‌ای در پشت ماجرا می‌باشد صورت گرفته که در این صورت مجازات حداقل در بند ۳ ماده ۷۳ آیین نامه انضباطی با توجه به کیفیت تخلف و سوء نیت قبلی خفیف است و حکم طوری صادر شده که انگار هواداران باشگاه پرسپولیس برای بار اول و تحت شرایط حاکم بر بازی مرتکب این تخلف شده‌اند، در حالى که به واقع این‌طور نبوده است.

۲- نکته مهم‌تر اینکه ماده ۷۳ آیین نامه انضباطی فدراسیون در تعیین میزان مجازات و مصادیق آن خصوصاً در بند ۲ و ۳ ماده اخیر الذکر دچار اشتباه شده است، چراکه مطابق بند ۲ ماده ۱۴۵ آیین نامه انضباطی فیفا نسخه ۲۰۱۷ که در بیان مقررات انضباطی فدراسیون‌ها تقریر شده آمده است "فدراسیون‌ها بدون استثنا باید مقررات الزامی ذیل را در مقررات خود با توجه به ساختار داخلی اعمال کنند" یکی از مواد الزامی ماده ۵۸ ناظر بر تبیض نژادی و قومی است. از سوی دیگر در این ماده فقط در تعیین میزان جریمه تعیین شده آزادی عمل اعطا شده است.

۳- در بند ۳ ماده ۵۸ آیین نامه انضباطی فیفا امده است: در جایی که هواداران یک تیم مرتکب تخلفات برشمرده در قسمت اول از بند ۱ همان ماده از جمله توهین به شأن فرد یا افراد از طریق عبارات و اعمال تبعیض آمیز، نفرت آفرین نسبت به نژاد، رنگ پوست و زبان گردند حداقل ۲ سال از ورود به استادیوم محروم می‌شوند.

بنا به مراتب فوق، نظر به اینکه رعایت و پیش‌بینی ماده ۵۸ جز در بخش مرتبط با میزان جریمه برای فدراسیون‌ها الزامی است، لذا از آن کمیته محترم استدعا دارد نسبت به احراز اینکه مدعیات باشگاه تراکتورسازی در رابطه با مغایرت مقررات الزامی فیفا با آیین نامه فعلی که سبب اشتباه در تعیین میزان تنبیه شده ، رسیدگی شایسته مبذول و حکم متناسب صادر فرمایید.»

با گذشته بیش از دو هفته به این لایحه و اعتراض هنوز توجهى به درخواست باشگاه تراکتورسازى صورت نگرفته، با این وجود پیگیری‌هاى باشگاه تراکتورسازی تا صدور حکم متناسب با تخلف ادامه خواهد داشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391