برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پشت پرده خداحافظی گواردیولا از زبان رئیس سابق باشگاه بارسلونا

یکشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۳۳ — جام‌نیوز

لاپورتا کسی بود که پپ را به عنوان مربی تیم پایه ای بارسلونا برگزید و در نهایت او را به تیم اصلی آورد. آن هم در حالی که خیلی‌ها فکر می کردند که مورینیو، بهترین گزینه برای جایگزینی رایکارد است.

به نقل از سایت گل، ساعت ۱۱ شب، در کانال پلوس لیگا، خوان لاپورتا، در طول ۵۵ دقیقه پاسخگوی مونیکا مارچانته بود؛ مارچانته معمولا ۵،۶ دقیقه زمان می خواهد تا به جمع بندی هایش برسد ولی تصورش را بکنید که لاپورتا چقدر حرف داشت که این گفتگو حدود ۱ ساعت به طول انجامید. رئیس سابق باشگاه کاتالان باشفافیت فراوانی صحبت می کرد. به ویژه در مورد جانشین او در باشگاه بارسا.

لاپورتا درصحبت هایی در مورد خودش و روابطش با آنخل ماریا ویار،رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا گفت: «راستش را بخواهید من هیچ وقت در مورد داوری‌ها صحبت نمی کردم. همه می دانند که من ویار را تحسین می کنم. او مرد اصیلی است و من از او درس های زیادی آموخته ام.»

لاپورتا در ادامه بار دیگر با اشاره به استقلال کاتالونیا و احساسات خاص مردم این منطقه از جمله خودش گفت: «اگر من به خاطر موفقیت های تیم ملی اسپانیا خوشحال می شوم، به خاطر بازیکنان بارسلونا که در تیم ملی هستند و همچنین به خاطر آنخل ویار است.»

در ادامه این گفتگو لاپورتا در مورد گواردیولا و خداحافظی او با نیمکت مربیگری بارسا هم صحبت کرد. لاپورتا کسی بود که پپ را به عنوان مربی تیم پایه ای بارسلونا برگزید و در نهایت او را به تیم اصلی آورد. آن هم در حالی که خیلی‌ها فکر می کردند که مورینیو، بهترین گزینه برای جایگزینی رایکارد است.

رئیس سابق باشگاه کاتالان اعتقاد دارد که مدیران و مسئولان کنونی بارسلونا تمام اقدامات لازم برای ادامه حضور گواردیولا را انجام ندادند: «یکی از کارهایی که اعضای کادر مدیریتی ساندرو روسل انجام می دهند، این است که تمام آنچه در دوران ما در باشگاه کاتالان ساخته شده بود را ویران کنند. طبق این اصل، جدایی پپ گواردیولا، اجتناب ناپذیر بود. فکر می کنم که آن‌ها می توانستند برای نگاه داشتن پپ کارهای به مراتب بیشتری انجام دهند ولی دیدگاه من این است که آن‌ها کارهای لازم را انجام ندادند؛ چون برایشان جالب نبود که پپ در سمت مربیگری تیم بماند.»

لاپورتا، در پاسخ به سوالی در مورد احتمال بازگشتش به دنیای ریاست باشگاه کاتالان گفت: «هنوز در مورد بازگشت برنامه ریزی نکرده ام ولی گاهی اوقات وقتی می بینم که سران بارسا در طول این یک سال و نیم مدیریت چه کرده اند،احساس می کنم که باید اوضاع باشگاه تغییر کند.»

رئیس سابق باشگاه کاتالان در مورد انتصاب تیتو ویلانووا در سمت مربیگری بارسا هم گفت: «من تیتو را به عنوان یک انسان و به عنوان یک مربی می شناسم. او انسانی استثنایی است و دیدگاه های وسیعی دارد، شاید او بیش از هرکسی دیگری با این سیستم آشنا باشد. او ،سال‌ها با این بازیکنان که الان در تیم اصلی هستند، کار کرده. بازیکنان از او کاملا حمایت خواهند کرد و این خیلی مهم است، چون روح تیم بر همین مبناست. البته اگر من بودم، سعی می کردم که زوج "تیتو-گواردیولا" را حفظ کنم.»

در طول این گفتگو، لاپورتا در مورد موضوعات دیگری هم به صحبت پرداخت؛ از بنیاد قطر گرفته تا مورینیو. او در مورد آقای خاص گفت: «مورینیو مرد عمل است. او در حال بناگذاشتن پروژه های فوتبالی اش است و رئال با مورینیو، مبدل به حریف شایسته ای برای بارسا شده است.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391