برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کولینا: اعتراضات جمعی بازیکنان به داور در یورو ۲۰۱۲ به سختی مجازات می شود

جمعه، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱، ساعت ۰۴:۱۹ — واحد مرکزی خبر

پییر لوئیجی کولینا، مسئول امور داوری اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)، روز چهارشنبه هشدار داد بازیکنانی که در بازیهای آتی جام ملتهای اروپا به طور دسته جمعی به تصمیم داور مسابقه اعتراض کنند، با مجازات شدید روبرو خواهند شد.

پییرلوئیجی کولینا

لوئیجی کولینا ایتالیایی که در گذشته از داوران سرشناس اروپا بود و در سال دو هزار و پنج به فعالیت خود در این حرفه پایان داد، روز چهارشنبه تاکید کرد اعتراض بازیکنان به تصمیمات داور چهره فوتبال را خراب می کند.

تصمیم به رای داور مسابقه از طرف همه به ویژه بازیکنان حاضر در میدان باید در اولویت قرار گیرد. کولینا که در نشستی برای آماده سازی داوارن این دوره بازیهای جام ملتهای اروپا صحبت می کرد، ادامه داد بازیکنان باید بدانند که جمع شدن در اطراف داور به منظور اعتراض به تصمیمهای وی، مطلقا ممنوع است و داوران این اجازه را دارند که در چنین شرایطی به یک یا چند بازیکن کارت زرد نشان دهند. کولینا که در داوری مسابقات فوتبال به سخت گیری و قاطعیت در تصمیم گیری شهرت داشت، خاطر نشان کرد بازیکنانی که در مشاجره دسته جمعی با بازیکنان حریف شرکت داشته باشند، مجازات خواهند شد، این چیزی است که چهره فوتبال را خراب می‌کند و باید از میدان مسابقه محو شود.

اتحادیه فوتبال اروپا در مجموع هشتاد داور از جمله دوازده داور وسط را در ورشو، پایتخت لهستان گردهم آورده است تا در نشستهایی که به مدت یک هفته برگزار خواهد شد آنها را برای قضاوت مسابقات جام ملتهای اروپا که در اوکراین و لهستان برگزار خواهد شد، آماده کند.

در این یک هفته، داوران اروپایی در آزمونهای آمادگی جسمانی و کارگاههای تئوری شرکت می کنند تا بتوانند در میدان مسابقه تصمیمهای مناسبی بگیرند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، کولینا با تاکید بر ضرورت اتخاذ تصمیمهای درست در میدان مسابقه به ویژه هنگام تکل زدن بازیکنان، تاکید کرد یکی از اهداف اصلی ما حفاظت از سلامت بازیکنان است.

یوفا قصد دارد در هر یک از بازیهای یورو دوهزار و دوازده از شش داور استفاده کند.

علاوه بر سه داور که به طور سنتی در مسابقات فوتبال استفاده می شوند یوفا از یک داور چهارم و دو کمک داور که پشت خط عرضی زمین نزدیک دروازه ها مستقر می شوند استفاده خواهد کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391