برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

یایا توره درفکر جدایی از سیتی و برسر دوراهی رئال- بارسا

پنجشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۱۲ — گل

توره در زمان جدایی اش از بارسا، تقصیر رابرگردن پپ انداخته بود وشاید کناررفتن پپ ازنیمکت مربیگری این تیم، بازگشت او به تیم کاتالان را راحت ترکند.

تیم منچسترسیتی

طبق صحبتهای مدیربرنامه های یایاتوره، این ستاره ساحل عاجی به دنبال تیم جدیدی برای خود است. خود توره چند روز پیش درصحبتهایی اعلام کرده بود که دوست دارد به بارسا،تیمی که بین سالهای ۲۰۰۷تا۲۰۱۰ برای آن توپ می زد،بازگشته و فوتبالش را دراین تیم به پایان ببرد.

دراین میان دیمیتری سلوک، مدیربرنامه های یایاتوره به اونا اف ام گفت:« یایا هرکاری که می توانست در سیتی انجام داد والان به انگیزه های جدیدی نیاز دارد؛ اوبه دنبال چالش جدیدی است. قیمت او زیاد نیست.هنوز دوسال دیگر ازقرارداد او باسیتی باقی مانده ودرطول یک سال ،اومی تواند بااستفاده از قانون وبستر،سیتی راترک کند.»

البته اودرادامه یادآوری کرد که مذاکراتی با سران بارسا نداشته است:«توره می تواند به تیمهای بزرگ مختلفی، از جمله چلسی یا بایرن برود.البته خودما دوست داریم که بارسا هم برای خرید او وارد کورس شود.من هنوز با تیتو ویلانووا،یا رئیس بارسا صحبتی نکرده ام؛ولی آنها شرایط مارا می دانندواگر یایا را می خواهند، مشکلی برای دیدارومذاکره دراین باره نداریم.»

سلوک درها برای انتقال توره به رئال را نیز نبسته و دراین باره گفت:« نمی دانم که آیا رئالی‌ها هم یایا را می خواهندیانه ولی می دانم که مورینیو زمانی که در چلسی بود، از بازی یایا خوشش می آمد.او وقتی به اینتر رفت هم یایا را می خواست ولی درآن موقع توره در بارسا بود.»
این طور به نظر می رسد که مورینیو تمایل زیادی دارد تا توره را به عنوان زوج ژابی آلونسو درمرکز میدان به خدمت بگیرد.گویا خرید توره یکی از اهداف اصلی مورینیو دربازار تابستانی است،چرا که نوری شاهین هرگز نتوانست این مربی پرتغالی را متقاعد کند و خدیرا و گرانرو هم توقعات آقای خاص را برآورده نکرده اند.لاسانا دیارا هم جایی در برنامه های مورینیو ندارد و از همین رو، او یایا توره را گزینه ایده آلی برای تیمش می داند. به همین دلیل پرس به دنبال آن خواهد بود تا بابهره گیری از روابط صمیمانه اش با مالک سیتی، برای خرید توره دست به کارشود و علاوه بر برآورده کردن خواسته مربی تیمش، ضربه کاری ای را هم به بارسا وارد کند.

ازسوی دیگر و به نقل از رسانه های انگلیسی، سران سیتی درتلاشند تا دربازار نقل وانتقالات تابستانی، با فروش برخی بازیکنان مبلغ ۲۴۰ میلیون یورو درآمد زایی کنند.
البته سفیدپوش شدن توره، برای رئالی‌ها کار آسانی نخواهد بود. این طور به نظرمیرسد که این انتقال حدود ۴۰ میلیون یورو هزینه دربرداشته باشد و دستمزد سالانه او که یکی از پردرآمدترین بازیکنان سیتی است، حدود ۷ میلیون یورو است.این درحالی است که در رئال، فقط کریس رونالدو وکاکا سالانه ۹ میلیون یورو دریافت می کنند. به علاوه سیتی با کسب مجوز حضور دررقابتهای فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا، ممکن است به این بازیکن غول پیکر نیاز داشته باشد.مشکل دیگر پیش روی پرس تمایل قلبی توره به بارساست. او اخیرا در صحبتهایی به راک ۱ گفته بود:« بارسلونا مهمترین تیم برای من است و اگر آنها به من زنگ بزنند، برای تصمیم گیری یک ثانیه هم زمان نمی خواهم.بارسلونا راواقعا دوستدارم و اگر بتوانم به این تیم بازگردم، فوق العاده خواهد بود.»

توره در زمان جدایی اش از بارسا، تقصیر رابرگردن پپ انداخته بود وشاید کناررفتن پپ ازنیمکت مربیگری این تیم، بازگشت او به تیم کاتالان را راحت ترکند.درآن زمان توره گفته بود:« اگر پپ با من صحبت کرده بود، حتما می ماندم.من دوست داشتم فوتبالم را در بارسا به پایان ببرم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391