برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

موضع‌گیری تند پلاتینی علیه نژادپرستی

سه‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۴۸ — فارس

رئیس اتحادیه فوتبال اروپا علیه برخی از تماشاگرانی که شعارها و رفتار نژادپرستانه دارند، به شدت موضع‌گیری کرد.

به نقل از روزنامه اکیپ، در شرایطی که از شروع مسابقات یورو ۲۰۱۲ در اوکراین و لهستان ۱۲ روز سپری شده، رفتارهای ناخوشایند گروهی از تماشاگران در ورزشگاه‌ها حاکی از نژاد‌پرستی بوده است. وقوع این حرکت‌ها باعث شده اتحادیه فوتبال اروپا با جریمه کردن تیم‌هایی که چنین تماشاگران خاطی داشته‌اند، با چنین پدیده‌ای مقابله کند.

در همین ارتباط میشل پلاتینی حملات تندی علیه اینگونه تماشاگران داشت و آنان با جملاتی سخیف مورد حمله قرارداد.

پس از آنکه در دو بازی قبل ایتالیا، برخی تماشاگران کرواسی علیه ماریو بالوتلی شعار نژادپرستانه سر دادند، رئیس یوفا معتقد است بیشتر این حرکت‌های نادرست در یورو ۲۰۱۲ از سوی «تماشگر‌نماهای کروات» سر زده است.

وی اظهار داشت: من یک سال قبل در کرواسی بودم. حرکات نادرست‌شان را دیدم و خوشم نیامد. آنها صاحب چنین تیم قوی هستند که فوتبال را عالی بازی می کند، اما برای آن عده اندک متاسفم که در ورزشگاه‌‌هایشان شعار نژاد‌پرستانه سر می دهند. به هیچ وجه این تعداد کم برای من قابل قبول نیست.

پلاتینی افزود: نژادپرستی به هر شکلی نادرست و مساله‌ساز است. در این زمینه حتی یک مورد هم خیلی زیاد است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391