برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شکایت اسپانیا به یوفا به دلیل شرایط زمین چمن

پنجشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۳۴ — تابناک

اینیستا هم باگلایه از شرایط زمین گفت:« یوفا که درمورد تلاش برای انجام بازی تماشایی صحبت می کند،نباید اجازه دهد شرایط زمین این چنین باشد.»

بعد از انتقادات بازیکنان تیم ملی اسپانیا نسبت به زمین خشک چمن گدانسک، سران ماتادورها بیکار ننشستند ودراین باره شکایتی را تنظیم و تحویل مسئولان یوفا خواهند داد. . جالب اینجاست که قبل از برگزاری بازی، پاسخ مسئولان به درخواست اسپانیایی‌ها برای آبیاری زمین یک «نه» قاطع بود و این پاسخ در بین دو نیمه و زمانی که تونی گرانده(یکی از اعضای کادر فنی اسپانیا) و جرارد پیکه،مجددا به مسئولان برگزاری بازی اعتراض کردند،دوباره تکرار شد.

درپایان مسابقه، ژاوی دراین باره گفت:« زمین مسابقه خشک بود؛خیلی خشک.باید قبل از آغاز بازیها زمین را آب داد تا بتوان یک بازی تماشایی ای که دریوفا آنقدر درموردش صحبت می شود را شاهد باشیم.حتی مردم متوجه نمی شوند که یک زمین این چنینی تاچه حد آسیب می رساند.زمین خشک برروی کنترل توپ، پاسکاری‌ها و دریبل کردنها تاثیرمی گذارد. این یک غر و گلایه نیست؛ چون به ما آسیب رسیده.این برروی تماشایی بودن بازی تاثیرمی گذارد.ازهمه نظر تاثیرمی گذارد. ما مبارزه می کنیم وبرای آنکه زمین‌ها آبیاری شوند،این حرفها را تکرار خواهیم کرد. الان بحث ما نیست، بحث کسانی است که می خواهند یک بازی تماشایی را ببینند ودرچنین شرایطی، دیدن چنین بازی ای مقدور نیست. »

اینیستا هم باگلایه از شرایط زمین گفت:« یوفا که درمورد تلاش برای انجام بازی تماشایی صحبت می کند،نباید اجازه دهد شرایط زمین این چنین باشد.»

کاسیاس،دروازه بان و کاپیتان تیم ملی اسپانیا هم دراین باره گفت« بازی کردن در یورو،پیچیده است ولی الان هرآنچه باید دراین باره گفته می شد، گفته شده.»

خود دل بوسکه هم از شرایط راضی نبود:« بازی کردن در زمینی به این خشکی به نفع فوتبال نیست. اگر بازی سریعتر به جریان می افتاد، به نفع همه بود و نه فقط اسپانیا. درآن صورت قطعا بازی تماشایی تری را شاهد می بودیم.»

البته از سوی ایتالیایی‌ها واکنش های ضدو نقیضی به گوش می رسد. دانیله ده روسی، مدافع ایتالیا دراین بازی گفت:« چمن بلند وخشک بود و در مقابل حریفی که توپ را با سرعت بالایی به گردش در می آورد به نفع ما شد.» پیرلو هم درباره اوضاع زمین گفت:« شرایط زمین بد بود.همین طور است؛ ولی این شرایط برای هردو تیم یکسان بود.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391