برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

با امضای تفاهم نامه ، فوتبال اندونزی از تعلیق فیفا نجات پیدا کرد

شنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۰۷ — واحد مرکزی خبر

در حالی که یک هفته به پایان ضرب الاجل تعیین شده توسط فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) برای سر و سامان دادن به وضعیت فوتبال اندونزی باقی مانده است،کنفدراسیون فوتبال آسیا روز جمعه از دستیابی به توافقاتی با مسئولان ورزشی این کشور خبر داد.

این ماجرا به ماه دسامبر بر می گردد که مخالفان مسئولان فعلی اتحادیه فوتبال اندونزی یک سوپر لیگ مجزا تشکیل دادند و موجب دو دستگی باشگاههای این کشور شدند.
فیفا به اتحادیه فوتبال اندونزی تا پانزدهم ژوئن مهلت داده است تا همه باشگاههای این کشور را در قالب یک لیگ متحد کند، در غیر این صورت عضویتش در فیفا به حال تعلیق درخواهد آمد.
کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز در بیانیه ای اعلام کرد پنجشنبه یادداشت تفاهمی میان گروههای رقیب مسئول فوتبال اندونزی در کوالالامپور امضا شد.
عبدالله ابن سلطان احمد شاه، نائب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در این باره گفت: « امضای این یادداشت تفاهم به منزله گشایش فصل جدید در فوتبال اندونزی و فرصتی برای کنار گذاشتن اختلافات شخصی و سیاسی به خاطر فوتبال است.»
به موجب این توافقنامه، کمیته اتحادیه فوتبال اندونزی یک سوپر لیگ جدید تشکیل خواهد داد و «کمیته نجات فوتبال اندونزی» از این پس رسمیت نخواهد داشت. اما چهار عضو این کمیته در اتحادیه فوتبال اندونزی در سمت ابقا خواهند شد.
همچنین بر اساس توافقنامه مزبور، سوپرلیگ جدید مجاز به فعالیت تحت نظارت اتحادیه فوتبال اندونزی خواهد بود.
نائب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا ابراز اطمینان کرد که توافقنامه حاصل شده تمام مطالبات فیفا را برآورده می کند، چرا که همه فعالیتهای فوتبال اندونزی زیر نظر اتحادیه فوتبال این کشور قرار خواهد گرفت.
با وجود این سخنان، به نظر می رسد بحران در فوتبال اندونزی هنوز به پایان نرسیده است. زیرا مقامات اتحادیه فوتبال اندونزی دیروز با برگزاری نشست فوق العاده درباره رویدادهای اخیر اعلام کردند که نمایندگانشان یادداشت تفاهم مزبور را امضا کرده اند، اما خود آنها کاملاً موافق این توافقنامه نیستند.
رودلف یاسایاس، از مسئولان اتحادیه فوتبال اندونزی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: « البته ما از اینکه سوپرلیگ تحت نظارت اتحادیه فوتبال درآید خرسندیم. اما هرگز با این مسئله موافقت نکرده ایم که اعضای «کمیته نجات فوتبال اندونزی» در سمت خود در اتحادیه ابقا شوند.ما بیشتر از این مسئله ناراضی هستیم.»
اتحادیه فوتبال اندونزی سالهای اخیر به علت اتهامات فساد مالی، کشمکش بر سر مدیریت فوتبال و فقدان ایمنی در برگزاری مسابقات که به کشته یا زخمی شدن هواداران در درگیری پس از دیدارها منجر شده بود، با کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا درگیر مناقشه بوده است.
این دو سازمان بین المللی ورزشی در گذشته بارها اندونزی را تهدید به تحریم کرده اند. از جمله این تهدیدها، محرومیت تیم ملی فوتبال اندونزی از حضور در رقابتهای بین المللی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391