برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

یوفا پولدارتر است یا فیفا؟

پنجشنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۴۲ — افکارنیوز

تهران امروز نوشت: خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت درآمد تجاری یوفا بابت برگزاری تورنمنت ۱۶ تیمی جام ملت‌های اروپا در لهستان و اوکراین دستکم ۶‌/‌۱ میلیارد دلار خواهد بود که از نظر میانگین درآمد هر مسابقه با رقابت‌های ۳۲ تیمی جام جهانی فیفا رقابت می کند.

انتظار می‌رود هر مسابقه به‌طور میانگین ۱۵۰ میلیون بیننده تلویزیونی را در سراسر جهان جذب کند. «دیوید تیلور» مسئول اجرایی رقابت‌های یوفا که با ۲۰۳ شبکه رادیو تلویزیونی قرارداد منعقد کرده است، با اشاره به این ارقام عظیم می‌گوید: «مطمئنا حامیان مالی به تاثیرگذاری گسترده‌تر جهانی علاقه مند هستند.» این محبوبیت جهانی به یوفا امکان می دهد میزبان سخاوتمندی باشد. در واقع مبلغی که تیم‌ها بابت حضور در رقابت‌های یورو دریافت می کنند بیشتر از سهم آنها از حضور در جام جهانی است. سهم باشگاه‌ها هم در مقایسه با سهمی که فیفا از محل درآمد جام جهانی می پردازد بیشتر است.

تیلور در این باره می‌گوید: «ما هرگز ادعا نمی کنیم رقابت‌های یورو بزرگ‌تر از جام جهانی است. اما می توانید مشاهده کنید که اگر تیم ملی شما عملکرد خوبی داشته باشد این عملکرد در آمار و ارقام‌ها بازتاب پیدا می‌کند.

به ویژه با توجه به شرایط کنونی و کشورهای مربوطه، این ارقام نشانگر عملکرد تجاری خوب و نیرومند است. در آغاز مطمئن نبودیم حامیان مالی ما چه واکنشی به رفتن به اروپای شرقی و بخصوص این کشورها نشان می دهند، اما واکنش‌ها مثبت بود.» ارقام مالی یوفا برای یورو ۲۰۱۲

به رغم رکود اقتصادی جهانی و ادامه تردید در مورد میزبان رقابت‌ها افزایش نشان می دهد. تورنمنت یورو ۲۰۱۲ مرکب از۳۱ مسابقه، ۶‌/‌۵۱ میلیون دلار به ازای هر مسابقه جذب می‌کند.

یوفا با رفتن به آن سوی پرده آهنین(شرق اروپا) اقدام مخاطره آمیزی انجام داد؛ آن هم در شرایطی که لیگ قهرمانان اروپا به یک قدرت تجاری و محبوب تبدیل شده که در نهایت می تواند فوتبال تیم ملی را تضعیف کند. یک دیدگاه رایج، لیگ قهرمانان اروپا را بالاتر از جام جهانی ارزش گذاری می‌کند و درآمد تجاری آن برای هر کدام از سه فصل بعدی را ۶‌/‌۱ میلیارد دلار محاسبه می کند.

هرچند گفته می‌شود سود خالص باقی مانده برای یوفا در یورو ۲۰۱۲ کمتر از یورو ۲۰۰۸ خواهد بود، اما عملکرد عملیاتی براساس درآمد در همان حد است.

یوفا بیشتر از میزانی که انتظار می رفت، به مقامات اوکراینی و لهستانی برای برگزاری یورو ۲۰۱۲ کمک کرد. یوفا مبلغ ۴۹ هزار و ۷۵۰ دلار برای هر مسابقه برای

تیم هایی که باید بین دو کشور میزبان سفر کنند، اضافه کرد و ۱۲۴ میلیون دلار نیز بین باشگاه‌های سراسر جهان به عنوان جبران آزاد کردن بازیکنان برای شرکت در یورو ۲۰۱۲ توزیع می کند. درحالی که فیفا فقط ۷۰ میلیون دلار می پردازد تا دو برابر این تعداد بازیکنان برای جام جهانی ۲۰۱۴ در برزیل حاضر شوند. یوفا ۲۴۴ میلیون دلار نیز بابت شرکت و جایزه مسابقات به ۱۶ اتحادیه فوتبال می پردازد. یک تیم می تواند حداکثر ۲۳ میلیون دلار برای بالای سر بردن جام قهرمانی دریافت کند. چه آنکه اسپانیا ۳۰ میلیون دلار از فیفا برای قهرمانی در جام‌جهانی ۲۰۱۰ دریافت کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391