برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سوانسیگر: آلمان برای میزبانی جام‌جهانی ۲۰۰۶ قانونی عمل ‌کرد

دوشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۵۴ — فارس

رئیس سابق فدراسیون فوتبال آلمان اتهام دریافت رشوه برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ را رد کرد.

یک روز پس از آنکه سپ بلاتر رئیس فیفا دریافت حق میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ را توسط ژرمن‌ها مشکوک به پرداخت رشوه خواند، «تئو سوانسیگر» رئیس سابق فدراسیون فوتبال آلمان واکنش نشان داد و اظهار کرد: من آن موقع عضو کمیته درخواست میزبانی آلمان برای کسب میزبانی جام جهانی نبودم. اما هیچ‌وقت فکری مبنی بر این که کاری خلاف واقع در این کمیته صورت گرفته باشد، به ذهنم نرسید. به این ترتیب به فرانتس بکن‌باوئر،‌ هورست اشمیت و ولفگانگ نیرس‌باخ که آن موقع عضو کمیته فوق بودند، اطمینان صددرصد دارم که برای کسب میزبانی در مسیری صحیح و قانونی اقدام کردند.

این اظهارات در حالی از سوی رئیس موفق پیشین فدراسیون فوتبال آلمان بیان شد که بلاتر در مصاحبه‌ای برای گریز از فشار انتقاد‌های کارشناسان و رسانه‌ها، بحث شک و تردید نسبت به میزبانی جام جهانی آلمان و پرداخت رشوه را مطرح کرد. حال آنکه اواخر هفته گذشته فاش شد ژائو هاولانژ، رئیس پیشین فیفا و ریکاردو تکسیرا، رئیس فدراسیون سابق فیفا و یکی از معاونین پیشین بلاتر، مبالغ کلانی را به عنوان رشوه دریافت کرده‌اند. حتی رئیس سوئیسی کنونی فیفا نیز عنوان کرد خود در جریان این رشوه‌گیری‌ها بوده است.

از این رو در چند روز گذشته شخصیت‌های مهم فوتبال اروپا، بخصوص آلمان‌‌ها از وی خواستند از مقامش استعفا دهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391