برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جان تری از اتهام نژادپرستی تبرئه شد

شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۵۷ — بی باک نیوز

جان تری از اتهام توهین نژادپرستانه به آنتوان فردیناند تبرئه شد.

به نقل از ایسنا، دادگاه وستمینستر پس از پنج روز بررسی، کاپیتان چلسی را از اتهام توهین نژادپرستانه به مدافع کوئینز پارک رنجرز تبرئه کرد.

جان تری متهم بود در جریان دیدار چلسی مقابل کوئینز پارک رنجرز در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس به آنتون فردیناند مدافع سیاه پوست حریف توهین نژادپرستانه کرده است. با این حال، دادگاهی در انگلیس وی را از این اتهام تبرئه کرد.

قاضی دادگاه در هنگام قرائت رای گفت: مسئله این دادگاه تشخیص نژادپرست بودن آقای تری نیست زیرا من شواهد انکارناپذیری دریافت کردم که نشان می‌دهد او نژادپرست نیست. موضوع دادگاه این است که آیا آقای تری کلماتی را به قصد توهین بر زبان آورده است یا خیر.

وی در ادامه گفت: رای دادگاه این است که آقای تری گناهکار نیست. با وجود تمام مدارک موجود، نمی‌توان تشخیص داد که جان تری در آن زمان دقیقا از چه کلماتی استفاده کرده است. حقیقت مسلم این است که هیچ کس شواهدی مبنی بر اینکه آقای تری چه گفته و چطور گفته ارائه نکرده است.

قاضی در ادامه آنتون فردیناند را به دلیل ارائه شواهدش «فردی شجاع» توصیف کرد و گفت: در مجموع دریافتم که آنتون فردیناند درباره این موضوع یک شاهد صادق بوده است.

دادستانی پس از اعلام حکم در بیانیه‌ای اعلام کرد: اتهام جدی و اساسی این پرونده، توهین نژادپرستانه بود. دیدگاه ما این بود که این مسئله صرفا یک «استهزا» محدود به زمین فوتبال نیست و باید در یک دادگاه مورد رسیدگی قرار گیرد. دادگاه قبول کرد که آقای تری باید درباره این اتهام پاسخگو باشد ولی پس از استماع همه شواهد، آقای تری را از اتهام نژادپرستی تبرئه کرد. این تصمیمی است که گرفته شده و ما به تصمیم دادگاه احترام می‌گذاریم.

تری که پس از این اتهام از کاپیتانی تیم ملی فوتبال انگلیس کنار گذاشته شده بود، بدون هیچ گونه محصاحبه‌ای با رسانه‌ها از دادگاه خارج شد اما بروس باک رئیس چلسی گفت: باشگاه فوتبال چلسی یادآوری می‌کند که به تصمیم دادگاه احترام می‌گذارد. از اینکه جان تری از این پس می‌تواند روی فوتبال تمرکز کرده، به تمرین‌ بازگشته و کاری را که چندین سال برای ما انجام داده، تکرار کند خوشحالیم.

با این حال، اتحادیه فوتبال انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به تحقیقات خود در این زمینه ادامه می‌دهد. در این بیانیه آمده است: اتحادیه فوتبال حکم صادره در پرونده جان تری را بررسی کرده و اکنون قصد دارد روی تحقیقات خود نتیجه‌گیری کند. اتحادیه فوتبال در حال حاضر اطلاعات دیگری منتشر نمی‌کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391