برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اختلاف‌ سرزمینی کره و ژاپن به المپیک کشید

چهارشنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۴۱ — ورزش۳

اختلاف سرزمینی دو کشور کره جنوبی و ژاپن به مسابقه های فوتبال بازی های المپیک لندن کشیده شد و مقام های فوتبال کره جنوبی برای فرو نشاندن جنجال سیاسی بالقوه با همتایان ژاپنی خود تلاش می کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از شهر توکیو پایتخت ژاپن، این در حالیست که یک بازیکن تیم فوتبال کره جنوبی در یک رقابت فوتبال در بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن، یک پیام سیاسی را به نمایش درآورد.

''''پارک جونگ وو'''' پس از آنکه تیم کره جنوبی در بازی فوتبال روز جمعه گذشته، تیم ژاپن را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد و به مدال برنز دست یافت، نشانه ای را به نمایش گذاشت که با منازعه سرزمینی میان دو کشور ارتباط داشت.

فدراسیون فوتبال ژاپن روز سه شنبه به رویترز گفت، نامه ای در این باره دریافت کرده است اما فدراسیون فوتبال کره جنوبی گزارش‌ها درباره هرگونه پوزش خواهی را تکذیب کرد.

بر اساس بیانیه فدراسیون فوتبال کره جنوبی، اقدام پارک بدون انگیزه قبلی بوده که هیچ غرض و نیت سیاسی نداشته و عمدی نبوده است.

این بازیکن تیم فوتبال کره جنوبی، پلاکاردی را که روی آن نوشته بود ''''جزایر دوکدو مال ماست'''' به نمایش گذاشت که موجب جنجال جدیدی پس از دیدار ''''لی میونگ باک'''' رییس جمهوری کره جنوبی از این جزایر در هفته گذشته شد که در ژاپن ''''تاکه شیما'''' نامیده می شود.

بر اساس این بیانیه که برای ''''کونیا داینی'''' رییس فدراسیون فوتبال ژاپن ارسال شده، ابراز امیدواری شده است دو طرف بتوانند برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی در آینده همکاری کنند.

پارک در پی این اقدام از حضور در مراسم اعطای مدال که روز شنبه در ورزشگاه ''''ویمبلی'''' شهر لندن برگزار گردید محروم شد و نام وی نیز از بلندگوها پخش نشد.

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) نیز اقدامات انضباطی علیه این بازیکن تیم کره جنوبی را آغاز کرده است.

ژاپن روز شنبه در پی دیدار رییس جمهوری کره جنوبی از این جزیره‌ها اعلام کرد، داوری در باره این اختلاف ارضی را به دیوان بین المللی لاهه خواهد سپرد.

این جزایر مورد منازعه که اکنون تحت تسلط کره جنوبی است، اما ژاپن مدعی مالکیت بر آنهاست در فاصله مساوی از دو کشور قرار دارد و گمان می‌رود که در آن ذخایر گاز طبیعی منجمد وجود داشته باشد که ارزش بالقوه آن میلیاردها دلار برآورد می شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391