برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

"خوزه مورینیو" از رازهای مربیگری خود پرده برداشت

چهارشنبه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۰۴ — مهر

سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید از ترفندهای روحی - روانی که منجر به موفقیت وی در عرصه مربیگری شده پرده برداشت.

"خوزه مورینیو" دوشنبه شب در دانشگاه یو سی ال ای در حضور ۱۵۰ مربی اتحادیه ملی مربیان آمریکا به سخنرانی پرداخت و از برخی از رموز و ترفندهای کاری خود پرده برداشت.

مورینیو در بخشی از سخنرانی خود گفت: باید بدانید وقتی آنگونه رفتار می‌کنید که دیگران رفتار نمی‌کنند، شما حسی منفی در نزد مردم ایجاد می‌کنید اما در عین حال مردمی که طرفدار شما هستند نسبت به این رفتار شما حس مثبتی پیدا می‌کنند. وقتی شما رهبری تیمی را برعهده دارید نباید به آنچه دیگران درباره شما فکر می‌کنند اهمیتی دهید و فقط باید کاری که باید را انجام دهید.

سرمربی رئال مادرید گفت این مهم است که به بازیکنان تیمش کمک کند تا با فشار بازی در تیم‌های بزرگ کنار بیایند و این کار با ارتباط نزدیک با آنها صورت می‌گیرد.

وی گفت: در این باشگاه‌ها همواره روی بازیکنان فشار وجود دارد و من به آنها یاد می‌دهم که چگونه بر این فشارها غلبه کنند و از آن درس بگیرند. این فشارها داخل و خارج زمین وجود دارد.

مورینیو افزود: من اصلا دوست ندارم کنترل یک گروه را برعهده داشته باشم. همانطور که همیشه هم گفته‌ام، من خانه‌ام را هم کنترل نمی‌کنم و این کار برعهده همسرم است و هیچ علاقه‌ای هم ندارم که کنترل یک باشگاه را برعهده داشته باشم.

سرمربی رئال گفت: من نمی‌گویم که همیشه حق با من است اما با مردمی که می‌گویند اشتباه می‌کنم با گشاده رویی برخورد می‎کنم. من این را دوست دارم. آنها مرا به فکر وامی دارند. وقتی عقاید شما بر باشگاه تاثیر می‌گذارند اوضاع آسان‌تر می‌شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391