برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بکن‌باوئر: اکنون بهترین دوره فیفا و بلاتر بهترین رییسش است

دوشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۴۳ — ایسنا

فرانتس بکن باوئر به دفاع از فدراسیون جهانی فوتبال در برابر اتهام رشوه‌خواری پرداخت. او همزمان رئیس باشگاه بایرن‌مونیخ را هم از انتقادهای تند خود بی‌نصیب نگذاشت.

فرانس  بکن باوئر

بکن باوئر در گفت‌وگو با روزنامه سوئیسی "زونتاگس بلیک" بررسی‌ها در مورد پرداخت رشوه در اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ به آلمان را "بی‌اساس‌ترین حرف قرن" دانست. قیصر ۶۷ ساله که همزمان با سپ بلاتر در این گفت‌وگو شرکت کرده بود، عنوان کرد: "در مورد میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ هیچ چیزی برای کشف شدن وجود نداشته و ندارد."

او به پشتیبانی از دوست قدیمی خود پرداخت و گفت: "سپ بلاتر از سال ۱۹۷۵ در فیفا حضور دارد. نخست به عنوان دبیرکل و سپس رییس فیفا. می‌توانم بگویم فیفا هیچ‌گاه بهتر از امروز نبوده است. اوضاع فدراسیون جهانی فوتبال هیچ‌گاه بهتر از امروزش نبوده است. اکنون بهترین دوره فیفاست و سپ بلاتر بهترین رییسش". بکن باوئر در پاسخ به حمله‌های شخصی به بلاتر این گونه به دفاع از رییس سوئیسی فدراسیون جهانی فوتبال پرداخت.

به باور سرمربی تیم ملی آلمان در جام‌های جهانی ۱۹۸۶ و ۱۹۹۰ روندی که فدراسیون فوتبال آلمان با بلاتر در پیش گرفته قابل قبول نیست: "بسیاری در بوندسلیگا درباره چیزهایی صحبت می‌کنند که از ساختارشان اطلاعی ندارند. نمی‌فهمند که تنها جزو چهار یا پنج کشوری هستند که به سپ بلاتر حمله می‌کنند. اگر امروز هم بنا باشد بلاتر از اعضای فیفا رای اعتماد بگیرد، باز هم با ۹۹ درصد آرا انتخاب می‌شود. در این مورد کاملا مطمئن هستم."

بکن باوئر در ادامه به انتقاد از اولی هوینس،‌ دوست قدیمی خود و رییس کنونی باشگاه بایرن مونیخ پرداخت و انتقادهای او از بلاتر را محصول "ندانستن حقایق" خواند: "اگر چه اولی چیزهایی را به خوبی می‌داند ولی او و دیگر افراد در بایرن مونیخ به درستی از ساختارهای فیفا سردرنمی‌آورند. این‌که در فدراسیونی با ۲۰۹ عضو، اوضاع همیشه هم روبه‌راه نباشد، عادی است."

هوینس در جولای گذشته نامزدی دوباره بلاتر برای ریاست فیفا را "طنز سال" توصیف و پیش‌بینی کرده بود، بلاتر دوره کنونی ریاستش تا سال ۲۰۱۵ را به پایان نخواهد رساند. او کمیسیون اخلاقی فدراسیون جهانی فوتبال را که زیر نظر بلاتر کار می‌کند و قصد دارد اتهام‌ها در مورد پرداخت رشوه در حاشیه اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ به آلمان را بررسی کند، بی‌ارزش دانسته و عنوان کرده بود: "این کمیسیون حتی روی کاغذ هم بی‌ارزش است و شروع تازه در فیفا تنها بدون بلاتر شدنی است."

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391