برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بررسی تاریخچه عملکرد سرمربیان شیاطین سرخ

دوشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۲۰ — گل

فردا صد و بیستمین سالگرد انتخاب اولین سرمربی منچستریونایتد است

سر الکس فرگوسن

درست در ۴ سپتامبر ۱۸۹۲بود که آلبوت به عنوان اولین سرمربی تاریخ منچستریونایتد انتخاب شد و از آن زمان تاکنون به مانند الکس فرگوسن اسکاتلندی که حدود ۲۶ سال است عهده دار شیاطین سرخ بوده، تمامی ۲۰ مربی قبلی یونایتد در طول ۱۲۰ سال از کشورهای بریتانیایی بودند، به همین بهانه و آغاز صد و بیستمین سالگرد انتخاب اولین سرمربی سرخپوشان اولدترافورد، تاریخچه سرمربی های این تیم را مورد بررسی قرار می دهیم:

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران؛

۱-آلبوت انگلیسی از ۴ سپتامبر ۱۸۹۲ تا سال ۱۹۰۰ عهده دار هدایت منچستریونایتد بوده که آمار خاصی از سرمربیگری وی در دسترس نیست.

۲- جیمز وست انگلیسی از سال ۱۹۰۰ تا سپتامبر ۱۹۰۳ در ۱۱۳ بازی، ۴۶ پیروزی، ۲۰ تساوی و ۴۷ شکست را کسب کرد، ۱۵۹ گل زده و ۱۴۷ گل خورده در کارنامه وی ثبت شد و ۴۰.۷۱ درصد پیروزی را از آن خود کرد.

۳- ارنست مانگال انگلیسی از ۱۰ اکتبر ۱۹۰۳ تا ۹ سپتامبر ۱۹۱۲ در طی ۳۷۳ بازی، ۲۰۲ پیروزی، ۷۶ تساوی و ۹۵ شکست را کسب کرد.

۷۰۰ گل زده و ۴۷۶ گل خورده در کارنامه وی ثبت و بازدهی ۵۴.۱۶ درصد را به دست آورد.

۴- والوورت از ۹ سپتامبر ۱۹۱۲ تا ۲۰ اکتبر ۱۹۱۲ در طی ۶ بازی، ۳ برد، ۲ تساوی و یک باخت را به دست آورد و ۱۱ گل زده و ۷ گل خورده در کارنامه اش با بازدهی ۵۰ درصد و کوتاه ترین سرمربیگری شیاطین سرخ ثبت شد.

۵- جان بنتلی اسکاتلندی از ۲۸ اکتبر ۱۹۱۲ تا ۲۸ دسامبر ۱۹۱۴ در طی ۸۲ بازی، ۳۶ برد، ۱۶ تساوی و ۳۰ شکست را کسب کرد و ۱۲۷ گل زده و ۱۱۰ گل خورده در کارنامه اش ثبت شد تا بازدهی ۴۳.۹ درصدی حاصل آید.

۶- جک رابسون اسکاتلندی از تاریخ ۲۸ دسامبر ۱۹۱۴ تا ۳۱ اکتبر ۱۹۲۱ طی ۱۳۹ بازی، ۴۱ پیروزی، ۴۲ تساوی و ۵۶ شکست را کسب کرد و ۱۸۳ گل زده و ۲۰۷ گل خورده با بازدهی ۱۹.۵ درصد کسب کرده است.

۷- یان کمپل اسکاتلندی از ۳۱ اکتبر ۱۹۲۱ تا ۸ اکتبر ۱۹۲۶، در ۲۲۱ بازی، ۸۶ برد، ۵۸ تساوی و ۷۷ باخت کسب کرده که ۲۸۷ گل زده و ۲۷۴ گل خورده بدست آمده و بازدهی ۳۸.۹ درصدی را از آن خود کرده است.

۸- لال هیلدیچ انگلیسی از تاریخ ۸ اکتبر ۱۹۲۶ تا ۱۳ آوریل ۱۹۲۷ طی ۳۳ بازی، ۱۰ برد، ۱۰ تساوی و ۱۳ شکست را کسب کرد و ۳۸ گل زده و ۴۷ گل خورده با بازدهی ۳۰.۳ درصد را از آن خود کرده است.

۹- هربرت باملت انگلیسی از تاریخ ۱۳ آوریل ۱۹۲۷ تا ۹ نوامبر ۱۹۳۱ طی ۱۸۳ بازی، ۵۷ برد، ۴۲ تساوی و ۸۴ شکست را کسب کرده که ۲۸۰ گل زده و ۳۷۴ گل خورده حاصل آمده و بازدهی ۳۱.۱۵ درصد ثبت شده است.

۱۰- والتر کریکمر انگلیسی از تاریخ ۹ نوامبر ۱۹۳۱ تا ۱۳ جولای ۱۹۳۲ طی ۴۳ بازی، ۱۷ برد، ۸ تساوی و ۱۸ باخت را با ۷۲ گل زده و ۷۶ گل خورده و بازدهی ۳۹.۵۳ درصد ثبت نموده است.

۱۱- اسکات دانکن اسکاتلندی از تاریخ ۱۳ جولای ۱۹۳۲ تا ۷ نوامبر ۱۹۳۷ طی ۲۳۵ بازی، ۹۲ برد، ۵۳ تساوی و ۹۰ باخت را ثبت نموده که ۳۷۱ گل زده و ۳۶۲ گل خورده با بازدهی ۳۹.۴۷ درصد را ثبت کرده است.

۱۲- سرمت باسبی اسکاتلندی از تاریخ اول اکتبر ۱۹۴۵ تا ۴ ژوئن ۱۹۶۹ طی ۱۱۲۰ بازی، ۵۶۵ برد، ۲۶۳ تساوی و ۲۹۲ شکست با ۲۲۸۶ گل زده و ۱۵۳۶ گل خورده را ثبت نموده که بازدهی ۵۰.۴۵ درصدی بوجود می آید.

۱۳- جیمی مورفی ولزی از فوریه ۱۹۵۸ تا ژوئن ۱۹۵۸ طی ۲۲ بازی، ۵ بردف ۷ تساوی و ۱۰ شکست با ۲۷ گل زده و ۴۲ گل خورده را ثبت نموده که بازدهی ۲۲.۷۳ درصدی حاصل می شود.

۱۴- ویلف مک گانیز انگلیسی از تاریخ ۴ ژوئن ۱۹۶۹ تا ۲۹ دسامبر ۱۹۷۰ طی ۸۷ بازی، ۳۲ برد، ۳۲ تساوی و ۴۳ شکست که ۱۲۷ گل زده و ۱۱۱ گل خورده و بازدهی ۳۶.۷۸ درصدی حاصل می شود.

۱۵- سرمت باسبی اسکاتلندی از تاریخ ۲۹ دسامبر ۱۹۷۰ تا ۸ ژوئن ۱۹۷۱ طی ۲۱ بازی، ۱۱ برد، ۳ تساوی و ۷۰ شکست را ثبت کرد که ۳۸ گل زده و ۳۰ گل خورده با بازدهی ۵۲.۳۸ درصدی حاصل می شود.

۱۶- فرانک اوفارل ایرلندی از تاریخ ۸ ژوئن ۱۹۷۱ تا ۱۹ دسامبر ۱۹۷۲ طی ۸۱ بازی، ۳۰ برد، ۲۴ تساوی و ۲۷ باخت را ثبت کرده که ۱۱۵ گل زده و ۱۱۱ گل خورده و بازدهی ۳۷.۰۴ درصدی ثبت می شود.

۱۷- تامی دوچرتی اسکاتلندی از تاریخ ۲۲ دسامبر ۱۹۷۲ تا ۴ جولای ۱۹۷۷ طی ۲۸۸ بازی، ۱۰۷ برد، ۵۶ تساوی و ۶۵ باخت ثبت شده که ۳۳۳ گل زده و ۲۵۳ گل خورده حاصل شده و بازدهی ۴۶.۹۳ درصدی ثبت شده است.

۱۸- دیو سکستن انگلیسی از تاریخ ۱۴ جولای ۱۹۷۷ تا ۳۰ آوریل ۱۹۸۱ طی ۲۰۱ بازی، ۸۱ برد، ۶۴ تساوی و ۵۶ شکست را با ۲۹۰ گل زده و ۲۴۰ گل خورده و بازدهی ۴۰.۳۸ درصدی را از آن خود نمود.

۱۹- رون آتکینسون انگلیسی از تاریخ ۹ ژوئن ۱۹۸۱ تا ۶ نوامبر ۱۹۸۶ طی ۲۹۲ بازی، ۱۴۶ برد، ۷۹ تساوی و ۶۷ باخت حاصل آمد که ۴۶۱ گل زده و ۲۶۶ گل خورده و بازدهی ۵۰ درصدی حاصل شود.

۲۰- سر الکس فرگوسن اسکاتلندی از تاریخ ۶ نوامبر ۱۹۸۶ تاکنون طی ۱۴۴۸ بازی، ۸۶۰ برد، ۳۳۰ تساوی و ۲۵۸ شکست بوجود آید که ۲۶۵۸ گل زده و ۱۳۰۳ گل خورده و بازدهی ۵۹.۳۹ درصد حاصل شده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391