برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تولد دوباره «پاتزینی» در میلان

دوشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۲۵ — گل

پاتزینی که مطابق سنت رایج در بازی‌های فوتبال، به خاطر هت تریک خود با توپ مسابقه به رختکن رفت در پاسخ خبرنگاران گفت:"این توپ اهمیت زیادی برای من دارد."

جامپائولو پاتزینی

هیچکس نمی‌داند بین گالیانی و کاسانو چه حرفهایی رد وبدل شده که دوطرف درمصاحبه‌های جداگانه طعنه‌های زیادی به هم می‌زنند، ولی جابه‌جایی پاتزینی بدون تردید یکی از بهترین ایده‌های گالیانی در بازار صرفه‌جویی این فصل نقل وانتقالات میلان بود.

اگرچه این ایده درهفته اول سه امتیاز بازی را برای روسونری به همراه نداشت و تنش‌ها دراردوی این تیم را به اوج رساند و رابطه آلگری و باشگاه را تیره و تار کرد.
اما جامپائولو پاتزینی سه گل به بولونیا زد تا نشان دهد همان مهاجمی است که درسمپدوریا از هیچ فرصتی درمحوطه هجده قدم حریفان به سادگی نمی‌گذشت. پاتزینی نخستین پیروزی این فصل لیگ را با هت تریک برابر بولونیا به میلان تقدیم کرد.اگرچه گلهای او خیلی حماسی هم نبودند.
اولین گل او روی یک پنالتی سخاوتمندانه که تالیاونتو به اشتباه به نفع میلان اعلام کرد، به ثمررسید. گل دوم او خیلی مهم بود، برای اینکه درفاصله ۱۵ دقیقه به پایان بازی، میلان را در شرایط پیروزی قرارداد و حاصل اشتباه آلیاردی بود. گل سوم هم روی ضربه منحرف شده نوچرینو به دست آمد. بی‌گمان پاتزینی ،ایبراهیموویچ نیست ونخواهد بود. اما همین که او شروعی با سه گل داشته ، برای روسونری دراین شروع ضعیف فصل مهم تلقی می‌شود.
پاتزینی که مطابق سنت رایج در بازی‌های فوتبال، به خاطر هت تریک خود با توپ مسابقه به رختکن رفت در پاسخ خبرنگارانی که از گلزنی دوباره او سوال می‌کردند،گفت:«این توپ اهمیت زیادی برای من دارد. ماه‌های سختی را پشت سرگذاشتم و اکنون شادی خاصی در وجودم احساس می‌کنم» پاتزینی شنبه شب درآسمان هفتم بود. برای همین دلش نمی‌خواست درگفت وگو با خبرنگاران از دلخوری‌های زمان حضورش دراینتر و در نهایت جابه‌جایی او و کاسانو حرف بزند: «نمی‌خواهم سراغ پچ پچ‌های مربوط به بازار نقل و انتقالات بروم. این هت تریک برای من و همه آنهایی است که باورم داشتند. بهتراز این ممکن نبود. این گلها برای میلان مهم هستند و تیم ما مسابقه سختی را برنده شد. ماه‌ها بود که در یک مسابقه از دقیقه نخست بازی نمی‌کردم. در تابستان در بازی‌های دوستانه حضور نداشتم و اکنون خیلی خوشحالم. در نخستین بازی که درترکیب اصلی به میدان رفتن، سه گل زدم و این هیجان بزرگی است. با پیروزی، مشکلات زیادی حل می‌شوند و ما میلان هستیم و مجبورهستیم اهداف بزرگی را دنبال کنیم. می‌خواستیم هفته گذشته شروع خوبی در لیگ داشته باشیم، ولی نتوانستیم. این سه امتیاز به ما نشاط می‌دهند و درتعطیلی لیگ به خاطر بازی‌های ملی هم تلاش زیادی می‌کنیم تا بازیکنان تازه وارد بهتر خودشان را با تیم وفق دهند.»
پیروزی میلان برای آلگری مربی روسونری هم ازاهمیت زیادی برخوردار بود. طی روزهای گذشته مطبوعات ایتالیایی از اختلاف نظر میان او و گالیانی نایب رئیس باشگاه میلان در مورد اهداف تعیین شده این فصل خبر می‌دادند. آلگری پس از مسابقه در این مورد گفت: بین من و گالیانی مشکلی نیست. برعکس، در طول روز به طور مداوم با هم درتماس هستیم. گالیانی معتقد است تیم برای پیروز شدن باید بجنگد و این ایده او حرفهای قبلی من را تغییر نمی‌دهد. هدف میلان حضور در جمع سه تیم برترلیگ خواهد بود. اگر قادر باشیم اسکودتو را فتح کنیم، نتیجه بزرگی به‌دست آورده ایم. اگر دیگران قهرمان لیگ شوند، نشان می‌دهد که آنها از ما بهتر بوده اند. من با باشگاه درمورد همه چیز توافق دارم و از رئیس و گالیانی به خاطر عملکرد در بازار نقل وانتقالات ممنونم. دیونگ بازیکن سطح بالایی است و نیانگ مانند همه جوانان دیگر باید مسیر پیشرفت را طی کند. فکر نمی‌کردم پاتزینی نود دقیقه بتواند در زمین بماند، ولی او عالی بود. او همیشه مهاجم گلزنی بوده و امیدوارم همین طور ادامه دهد. برابر بولونیا ما دوبازیکن ۲۰ ساله را از دقیقه نخست در زمین داشتیم و باید یک سری مسایل مربوط به خط دفاعی را برطرف کنیم. این پیروزی‌ها به نفع ما هستند. هفته گذشته باخت ناعادلانه‌ای داشتیم، اما فوتبال همین است. مقابل بولونیا به لطف اشتباه حریف پیش افتادیم و درنیمه دوم کار را تمام کردیم.آلگری درتمجید از بواتنگ هم گفت:«کوین بازیکن فوق العاده‌ای است. او قدرت ویران کننده‌ای دارد. وقتی درتمام زمین حضور دارد و دنبال کارهای سخت وغیرممکن نیست، به سختی می‌توان او را مهار کرد. او خیلی خوب با توپ کار می‌کند و به نظرم جای پیشرفت زیادی دارد و حریفان به سختی مقابل او قرار می‌گیرند."

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391