برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ریکلمه: حرفهای مارادونا برایم اهمیتی ندارد

یکشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۱، ساعت ۲۰:۲۳ — بی‌باک‌نیوز

خوان رومن ریکلمه، ستاره سابق بوکاجونیورس، عادت ندارد که در کنفرانس های خبری اش جنجال آفرینی کند ولی این بار تصمیم گرفته تا در رویه ای متفاوت، نسبت به صحبت های مارادونا واکنش نشان دهد.

اندکی بعد از شکست بوکاجونیورس در فینال کوپالیبرتادورس مقابل کورینتیانس بود که ریکمله اعلام کرد که احساس خالی بودن می‌کند و حس می‌کند که نمی تواند کار خاصی برای بوکاجونیورس انجام دهد و میخواهد فوتبالش را در تیم دیگری دنبال کند.

بعد از آن مارادونا درواکنش به این صحبت گفت:« اگر ریکلمه خالی است، خب خودش را پرکند.»


حالا ریکلمه پاسخ آن صحبت‌ها را داده و گفته:« حرف هایی که این آقا می زند، برای من جذابیتی ندارد.»

رابطه ریکلمه و مارادونا از زمان حضور دن دیگو برروی نیمکت مربیگری تیم ملی آرژانتین تیره و تار شد؛ درآن زمان ریکلمه اعلام کرد که به دلیل آنکه کدهای رفتاری و فوتبالی مشابهی با سرمربی تیم ندارد، هرگز درتیم مارادونا توپ نخواهد زد.

حالا ستاره آرژآنتینی در صحبت هایی اعلام کرده که قصد بازگشت به بوکا را ندارد:« من دیگر به بوکا باز نمی گردم. نمی دانم که چه کار باید بکنم. با خانواده ام صحبت می کنم و شاید برای اولین بار با آنها به تعطیلات رفتم.»

البته او از شرایط فیزیکی اش راضی است:« حس می کنم که بهتر از قبل هستم و هر دو روز درمیان بازی می کنم. »

این درحالی است که هواداران بوکاجونیورس تمایل زیادی دارند تا ریکلمه را دوباره در پیراهن تیمشان ببینند. هرچند که خود او نظر دیگری دارد:« ماندن در اینجا آسان است. مردم مرا دوست دارند و دستمزد خیلی بالایی هم دریافت می کنم. ولی من بعد از حضور در فینال کوپا لیبرتادورس از این تیم رفتم؛ این برای من، آخرش بود. نشان دادم که در ۳۴ سالگی می توانم در اوج، فوتبال بازی کنم. حضوردر آن تورنمنت به من روحیه زیادی داد.»

البته قرارداد ریکلمه با بوکاجونیورس تا ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۴ اعتبار دارد و او درخواستی برای لغو قراردادش ارائه کرده؛ هرچند که دانیل آنگلیسی، رئیس باشگاه، با این درخواست موافقت نکرده و دراین باره گفته:« ریکلمه می خواست قراردادش را لغو کند ولی بهترین راه حل قانونی برای باشگاه، این بود که این قرارداد را به حالت تعلیق دربیاورد.»

با این وجود ریکلمه اعلام کرده که باتمام وجود طرفدار بوکا خواهد ماند:« من به عنوان یک طرفدار واقعی بوکا، همیشه هوادار این تیم خواهم ماند، افراد دیگری هستند که هوادار واقعی تیم نیستند.»

در روز ۹ جولای بود که هواداران بوکاجونیورس در سرتاسر آرژآنتین راهپیمایی هایی ترتیب دادند و طی آن از ریکلمه خواستند تا به تیمشان بازگردد. ریکلمه با تشکر از هوادارانش دراین باره گفت:« من این راهپیمایی‌ها را در خانه می دیدم. تنها بودم و کلی گریه کردم.»

البته هدف او از شرکت در این کنفرانس خبری، اعلام این بود که تنها به این خاطر بوکا جونیورس را ترک کرده که دیگر هدفی برای رسیدن به آن پیش رویش نمی دید و به این نکته اشاره کرده که مشکلی با مربی و مدیران تیم نداشته .

درحالی که شک و گمانه زنی های زیادی درمورد دلیل جدایی او وجود دارد، خود ریکلمه احساس خوشحالی می کند، چون هیچ کسی به شرایط او شکی ندارد:« کسی با من بحث نمی کند که تو می توانی به فوتبالت ادامه دهی یا نه. این مهمترین نکته است.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391