برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ویروس فیفا، رئال مادرید را گرفتار کرد

شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۰۱:۴۰ — تابناک

مصدومیت بازیکنان تیمهای ملی فوتبال در بازیهای مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل که از سوی فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) برگزار می شود و کارشناسان به آن، ˈویروس فیفاˈ نام نهاده اند، باشگاه رئال مادرید اسپانیا را در مخمصه جدی قرار داده است.

پس از برگزاری آخرین بازی‌های تیم‌های ملی‌ در مرحله مقدماتی جام جهانی‌ ۲۰۱۴، هشت تن از بازیکنان تیم رئال مادرید با مصدومیت به باشگاه خود برگشته اند.

منابع خبری گزارش داده اند مصدومیتهای یادشده افرادی در همه پستها را در بر می گیرد که از جمله آنها ˈمارسلوˈ و ˈکوئنترائوˈ مدافعان میانی به ترتیب با سه و یک ماه مصدومیت و ˈآربلواˈ مدافع راست تیم با دو هفته مصدومیت هستند .

به این لیست باید مشکلات جسمانی‌ˈ هیگواینˈ وˈ بنزماˈ مهاجمان تیم و ˈخدیراˈ ، ˈپه پهˈ و ˈسرخیو راموسˈ مدافعان تیم را نیز افزود که اکنون در مرحله بهبودی قرار دارند.

با این حال، باشگاه رئال مادرید اعلام کرد ˈخوزه مورینیوˈ سر مربی‌ تیم قصد ندارد آنها را اجبار به بازی کند و فقط در شرایطی از آنان استفاده خواهد کرد که به وضعیت مطلوب جسمانی رسیده باشند.

منابع خبری گزارش دادند: مورینیو از دیدن شمار بالای مصدومیت هایی‌ که ˈویروس فیفاˈ در تیمش ایجاد کرده، سر در گم است زیرا بجز دروازه بانان، در بقیه خطوط تیمش مشکل دارد.

در این میان، مهمترین دغدغه مورینیو، وضعیت خط دفاعی و مصدومیت مارسلو است. سرمربی رئال مادرید چند ماهی است که دریافته، مارسلو بسیار بهتر از کوئنترائو است و اکنون که او به دلیل شکستگی انگشت پایش، به مدت سه ماه از بازیها دور است، مورینیو از بروز عدم تعادل در تیمش نگرانی بسیاری دارد.

بنا به گزارشها، مارسلو امروز جمعه تحت عمل جراحی قرار گرفت و حالا مورینیو باید برای او جایگزینی پیدا کند زیرا کوئنترائو که جایگزین طبیعی مارسلو به شمار می رود، نیز در جریان بازی تیم ملی‌ پرتغال با روسیه مصدوم شد و یک ماه از زمین بازی دور خواهد بود .

دردسر سوم مورینیو، مصدومیت دو هفته‌ای آربلوا است که در آخرین بازی تیم ملی‌ اسپانیا در برابر فرانسه مصدوم شد اما برای جایگزینی وی، مورینیو از ˈمایکل اسینˈ بازیکن غنا‌یی تیم استفاده خواهد کرد.

اما این پایان دردسرهای سرمربی پرتغالی رئال مادرید نیست چون این روزها کریم بنزما، گونزالو هیگواین، خدیرا، په په و راموس هر یک به نوعی دچار مشکلات جسمی هستند.

مورینیو اکنون باید محاسبات بسیاری انجام دهد و بازیکنان مطلوبی را برای دیدار شنبه شب تیمش در مقابلˈ سلتا ویگوˈ در ورزشگاه ˈسانتیاگو برنابئوˈ حاضر کند .

با این حال، سر مربی‌ رئال مادرید امروز جمعه در مصاحبه‌ای مطبوعاتی در مورد وضعیت تیمش، تصمیم گرفت نگاهی مثبت به شرایط داشته و با پذیرش مصدومیت بازیکنانش، با آن کنار بیاید.

او گفت: مشکل مصدومیت‌ها را پذیرفته ام و تلاش دارم راه حل‌هایی‌ برای مشکلاتم پیدا کنم هر چند که پذیرش وضعیت کنونی بسیار دشوار است .

مورینیو افزود: پیش از دیدار تیمهای ملی، بازیکنانم در وضعیت جسمی‌ مطلوبی قرار داشتند و همه آنها سالم به کشورهای خود رفتند اما بعد از آن یکی‌ پس از دیگری مصدوم برگشتند و حتی ممکن است در روز‌های آینده، مصدومیت‌های بیشتری داشته باشیم .

وی که از معرفی ترکیب تیمش در مقابل سلتا ویگو خوداری کرد، ادامه داد: در قسمت دفاعی و میانی زمین، بازیکنان مصدوم بسیاری داریم اما بازیکنانی هم داریم که بدون اینکه هافبک یا دفاع میانی باشند باید خود را با این خط تطبیق دهند و بازی کنند .

مورینیو در مورد دیدار شنبه شب تصریح کرد: دیدار با سلتا دشوار خواهد بود. من از تیم سلتا و نحوه بازی این تیم خوشم می‌‌آید چون بازیکنان خوب و سازماندهی خوبی‌ دارد .

وی افزود: سلتا تیمی است که به تازگی از دسته دو به دسته یک صعود کرده و چون بازیکنانش در دیدار با رئال مادرید چیزی را از دست نمی‌‌دهند سعی‌ خواهند داشت بازی بسیار خوبی‌ را ارایه دهند.

سر مربی‌ پرتغالی رئال خاطرنشان کرد: سلتا از ۱۵ روز قبل در حال آماده سازی خود برای این دیدار است در حالی‌ که بازیکنان رئال مادرید روز چهارشنبه به تیم ملحق شده اند.

وی گفت: در این مدت اندک، ما باید وضعیت جسمانی‌ بازیکنان را به میزان مطلوب برسانیم و امیدوار باشیم که بازی خوبی‌ انجام داده و امتیازات بیشتری را از دست ندهیم .

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391