برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اینیستا:خوشم نمی آید که فقط درمورد ۲تیم درلالیگا صحبت می شود

پنجشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۱۷ — گل

نظر من، وقتی اوضاع برای یک بازیکن خوب پیش نرود واز کمک های هم تیمیهایش بهره مند نباشد، او، به تنهایی موفق نمی شود

آندرس  اینیستا

آندرس اینیستا، ستاره اسپانیایی و توانای باشگاه بارسلونا در گفتگو با GolTاز انگیزه های تیم برای کسب موفقیت، با وجود سختی های حفظ شرایط ایده آل تیم در سالهای گذشته گفته

اینیستا معتقد است:« قهرمانی دوباره خیلی سخت است و زمانی که جام های بیشتری برده باشی که کار سختترهم می شود. این طوربه نظر می رسد که وقتی تیمی قهرمان می شود،آسان به نظر می رسد ولی کار سختی است. دقیقا مثل زمانی که قهرمان نمی شوی وبازگشت به مسیر قهرمانی برایت سخت است. ولی زمانی هم که مدتهاست قهرمان می شوی، باز هم تکرار قهرمانی خیلی سخت است.ولی اینجایک چالش پیش رو داریم.تلاش برای سبقت از قبل، تلاش برای ادامه موفقیت ها،چالش زیبایی است وهمه مان افتخار می کنیم که میتوانیم این رالمس کنیم.»

ستاره باتجربه بارسلونا که در زمان حضور پپ گواردیولا روی نیمکت مربیگری بارسا، یکی ازمهره های کلیدی تیم پپ بود،درمورد مربی سابقش گفت:« قطعا دلتنگی زیادی خواهد بود. ما با پپ به بالاترین رده‌ها وبه اوج رسیدیم. کارهای خیلی سختی راانجام دادیم وبه علاوه خیلی هم لذت بردیم. فکرمی کنم که این خیلی مهم است. ما از انجام کارهایی که می دانستیم در هرجلسه تمرینی و درهر بازی به چه ترتیب است، واقعا لذت می بردیم. ما درسهای زیادی یاد گرفتیم و از این نظر دلتنگ پپ خواهیم شد؛طبیعی است.»

البته اینیستا حالاتمرکزش را برروی اهداف آینده قرار داده و به ادامه روندموفقیت‌ها در لالیگا فکر می کندو البته لالیگارا لیگی دوقطبی نمی داند:« اصلا خوشم نمی آید که همیشه فقط درمورد ۲تیم درلالیگا صحبت می شود؛ چون کاردرلالیگا واقعا سخت است. برد در هر زمین و مقابل هرحریفی واقعا نفس گیر است.باید ببینیم که اوضاع چطور پیش می‌رود ودرنهایت مهم این است که برای کسب جام بجنگیم و درتمام نبردها آماده باشیم.» اینیستا یکی از جذاب ترین لحظات زندگی اش را فتح جایزه بهترین بازیکن سال یوفا می داند:« من همیشه ذهنیتی تیمی داشتم؛ چون دقیقا همین طور فکر می کنم و این را حس می کنم؛چون به نظر من، وقتی اوضاع برای یک بازیکن خوب پیش نرود واز کمک های هم تیمیهایش بهره مند نباشد، یک بازیکن، به تنهایی موفق نمی شود. ولی جوایز فردی را نمی توان به صورت تیمی اهدا کرد. این احساس من است و البته همه چیز خیلی خوب بود وازاینکه من به عنوان بازیکن سال یوفا انتخاب شدم خیلی خوشحالم. چون می فهمی که کاری که تو انجام می دهی وشیوه انجامش، دیده می شود و پاداشت را از سوی مردمی که به تورای می دهند، می گیری.این خیلی زیباست.»

بخش پایانی صحبت های اینیستا هم درمورد رقابتهای یورو۲۰۱۲ بود:« من با احساسات خیلی خوبی به یورو رفتم و همه چیز فوق العاده برایمان پیش رفت.البته لحظات سختی هم داشتیم ولی الان وقتی همه چیز تمام شده،به پشت سرنگاه می کنم، به نظرم هم سخت و هم زیبا می آید. بعد از آن جشن های خیابانی مردم که فوق العاده بود. این لحظات برای ما خیلی پرمعناست و احساس غرور می کنیم که توانستیم کاری را انجام دهیم که کسی موفق به انجام آن نشده بود؛ قهرمانی متوالی در دو دور رقابت های یورو و البته ادامه مسیر خوبی که در آن قرار داریم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391