برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

لغو بازی، زخمی شدن یک وزیر

دوشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۰۱:۴۴ — قدس‌آنلاین

در بحبوحه برگزاری رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ بدترین خبر ممکن برای فیفا اتفاقی بود که در جریان بازی تیمهای سنگال و ساحل عاج در آفریقا رخ داد. اگرچه این بازی در چارچوب رقابتهای مقدماتی جام ملتهای آفریقا ۲۰۱۳ بود که در ورزشگاه لئوپولد سدار سنگور شهر داکار برگزار می‌شد.

مسابقه تیم‌ها ابتدا توسط داور متوقف شده و سپس درفاصله یک ربع مانده به پایان بازی درپی وقوع درگیری در جایگاه تماشاگران لغو شد. بعد از اینکه نیمه نخست با تساوی بدون گل پایان یافت، در دقیقه ۲۸ نیمه دوم درگیری‌ها به اوج رسید. بلافاصله بعد از دومین پنالتی ساحل عاج ( هردوپنالتی این تیم را دروگبا گل کرد) اولین تلاش تماشاگران برای ورود به زمین صورت گرفته و پرتاب اشیای گوناگون به داخل زمین آغاز شد.
درحالی که تقریبا نتیجه مسابقه مشخص شده و در بازی رفت هم ساحل عاج با نتیجه ۴-۲ حریف را شکست داده بود، پلیس ضد شورش مسابقه را متوقف کرده و تیمها را تا بیرون ورزشگاه محافظت کرد. پرتاب اشیا، شورش روی سکوها و انفجار مواد محترقه ادامه یافتند و پلیس شروع به شلیک گاز اشک آور در زمین باز کرده و جمعیت پراکنده شدند.
حتی الحای مالک گاکو، وزیر ورزش سنگال هم درپی برخورد سنگ به سرش مجروح شده و به خارج از ورزشگاه هدایت شد و مقامهای محلی اعلام کردند که حال عمومی او وخیم نیست. یکی از اعضای فدراسیون فوتبال سنگال اعلام کرده که داور ابتدا مقابل این حوادث تیمها را در میانه زمین جمع کرده و منتظر آرام‌تر شدن اوضاع ماند ولی شرایط بعد از گذشت دقایقی بدتر شده و هزاران نفر را در ورزشگاه به جان یکدیگر انداخت. بطری‌ها، کیسه‌های آب و قوطی‌های نوشیدنی زیادی به سمت زمین پرتاب شدند. درآن مقطع حدود ۳۰۰-۲۰۰ هوادار ساحل عاجی حاضر روی سکوها در زمین دورهم جمع شدند. مسابقه تیمها بعد از ۴۵ دقیقه انتظار به طور کامل لغو شد. مقامهای سنگالی درآن لحظه خودروهای پلیس را برای بیرون بردن هواداران ساحل عاجی به داخل ورزشگاه آوردند. آخرین گروهی که از ورزشگاه بیرون رفتند، دروگبا و هم تیمی هایش بودند که توسط پلیس ضد شورش محافظت شده و به بیرون از ورزشگاه هدایت شدند. گزارش‌ها از زخمی شدن دهها تن از تماشاگران دوتیم خبر می‌دهند اگرچه این خبر به طور کامل تایید نشده است. بعد از این حوادث خشونت بار، فدراسیون فوتبال سنگال به احتمال فراوان با محرومیتهایی از سوی کنفدراسیون فوتبال آفریقا روبه رو خواهد شد. ساحل عاج به طور خودکار به رقابتهای جام ملتهای آفریقای سال بعد راه یافت،اما این موضوع بی اهمیت ترین خبر درشب تلخ فوتبال آفریقا محسوب می‌شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391