برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مسی: فقر حالم را بد می کند

سه‌شنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۴۹ — گل

گفت و گوهای روزنامه «ال پاییس» اسپانیا معمولا خیلی جذاب و متفاوت از آب در می اید. این مصاحبه ال پاییس است با لیونل مسی، بهترین بازیکن دنیا...

لیونل مسی

ستاره بارسا در آستانه دیدار تیمش مقابل بنفیکا در چمیپونزلیگ، با نشریه ال پائیس صحبت کرد که متن کامل آن در ادامه با هم می خوانیم:

گفته می شود که خوابیدن را خیلی دوست داری، اما ساعت ۳۰: ۸ صبح سر تمرین حاضر می شوی. داری خودت را برای رقابت با تیاگو آماده می کنی؟

من همیشه خوابیدن را دوست داشته ام اما به تدریج دارم کمش می کنم. از خواب بعد از ظهر هم خیلی خوشم می آید. برای رقابت با تیاگو هم کاملا آماده هستم و این موضوع به من انگیزه زیادی می دهد.

خوابیدن بعد از ظهر را در بارسلونا یاد گرفته ای...

من همه چیز را اینجا یاد گرفته ام! وقتی ۱۳ سالم بود به بارسا آمدم و همین جا بزرگ شدم، به مدرسه رفتم ... بیشتر چیزهایی که بلدم را در بارسلونا یاد گرفته ام. همیشه هم گفته ام که به خاطر این موضوع از باشگاه سپاسگذارم.

فکر می کنی توانسته ای کارهای بارسا را جبران کنی؟

نه، نمی دانم ... همیشه سعی ام این بوده که تعهدم را به باشگاه نشان بدهم. البته فکر کنم که آن اوایل این موضوع بیشتر معلوم بود و حالا به یک چیز عادی تبدیل شده. اینجا خانه من است، باشگاه من است. همه چیزم را مدیون بارسا هستم و همیشه هم گفته ام که اینجا احساس خوشحالی و خوشبختی می کنم.

همیشه می گویی که رکوردشکنی به اندازه قهرمانی برایت مهم نیست. چیز خاصی هست که بیشتر از چیزهای دیگر ذهنت را مشغول کند؟

بله. من قهرمانی با تیمم را به جایزه های فردی یا بیشتر شدن گل هایم از یک بازیکن دیگر ترجیح می دهم. برایم بیشتر مهم است که آدم خوبی باشم تا بهترین فوتبالیست دنیا. هدفم این است که وقتی بازنشسته می شوم من را به عنوان یک انسان خوب به یاد بیاورند. این خیلی خوب است که برای تو به عنوان یک انسان ارزش قائل باشند و از تو چیزی بیشتر از گل هایی که زده ای در ذهن‌ها بماند.

پس بدست آوردن توپ طلای چهارم هم برایت اهمیت چندانی ندارد؟

واقعیت این است که این طور جوایز بیشتر ذهن شماها را مشغول می‌کند چون همیشه می خواهید بدانید کدام بازیکن از دیگری بهتر است. شانسی که من آورده ام این بوده که در این بارسا بازی کنم، تیمی که بهترین‌ها را در خود دارد. من این شانس را داشته ام که هم در اینجا و هم در تیم ملی آرژانتین در کنار برزگ ترین فوتبالیست های دنیا باشم. تیم من باعث بهتر شدن من می شود. بدون کمک هم تیمی هایم هیچ چیز نبودم و هیچ قهرمانی یا جایزه ای بدست نمی آوردم.

چه چیزی عصبانی ات می کند؟

از دست دادن، عصبانی ام می کند. در زندگی، فقر حالم را بد می کند. من از کشوری می آیم که فقر زیادی در آن وجود دارد و بسیاری از کودکان جز آمدن به خیابان ها، گدایی کردن یا انجام دادن هر کاری که بهشان داده می شود، چاره دیگری ندارند.

داری پدر می شوی. این موضوع دید تو نسبت به مسائل را عوض نکرده؟

چرا، در این شرایط طور دیگری برای همه مسائل زندگی ات برنامه ریزی می کنی. دیگر به خودت فکر نمی کنی. به بچه ات فکر می کنی و این که هیچوقت هیچ مشکلی نداشته باشد. بله، معلوم است که دید آدم عوض می شود.

حرف از تغییر شد. پوشک کردن بچه را تمرین کرده ای؟

این کار را در مورد خواهر زاده هایم انجام داده ام. این کار را خیلی خوب بلدم.

برگردیم به فوتبال؛ نظرت در مورد مورینیو چیست؟

نمی توانم چیزی بگویم. او را نمی شناسم و هیچوقت هم با او حرف نزده ام. من فقط می توانم در مورد چیزهایی که خودم بدست آورده ام حرف بزنم، قهرمانی هایی که زیاد هم هستند. من فقط می دانم که شاگردانش از او خوب می گویند، اما خودم نمی شناسمش.

و سوال آخر ... غلغلکی هستی؟

نه، غلغلکی نیستم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391