برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نامه فرگوسن به طرفداران منچستریونایتد: تنش بیهوده با لیورپول را خاتمه دهید!

شنبه، ۱ مهر ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۳۲ — گل

مربی شیاطین سرخ خواستار آن شده که به تنش‌ها و شعارهای بیهوده پایان داده شود.

سر الکس فرگوسن

سر الکس فرگوسن، مربی منچستریونایتد نامه‌ای خطاب به طرفداران منچستریونایتد نوشته که قصد سفر برای دیدن بازی با لیورپول را دارند و از آنها خواسته به تنش بین دو باشگاه پایان دهند.


رابطه بین دو باشگاه در سال‌های اخیر خوب نبوده و جنجال پارسال بر سر دعوای بین لوییس سوارس و پاتریس اورا هم جو بدی در میان هواداران ساخته.

در دیدارهای گذشته دو تیم در شهر لیورپول، طرفداران یونایتد در سر راه طرفداران ایستاده‌اند و همین باعث شده لیورپول تصمیم بگیرد سهمیه بلیت آنها را کاهش دهد.

اخیرا مشخص شده طرفداران لیورپول تقصیری در مرگ ۹۶ طرفدار در فاجعه هیلزبورو نداشته‌اند. طرفداران یونایتد با این حال شعارهای ناشایستی درباره آن فاجعه سرمی‌دادند و مربی اسکاتلندی خواستار آن شده که آنها دیگر این کار را انجام ندهند. یادداشتی که او نوشته در اختیار تمامی طرفداران یونایتد که حاضر در ورزشگاه آنفیلد خواهند بود قرار می‌گیرد.

یادداشت او به این ترتیب است:

«طرفدار عزیز،

حمایت فوق العاده‌ای که در فصل گذشته از تیم ما داشتی باعث شد ورزشگاه ما همیشه تقریبا پر شود. می‌خواهم این پیشرفت را امروز هم ادامه دهی.

اما چیزی که از تو می‌خواهم بسیار بیشتر از مسدود نکردن راه است. امروز می‌خواهم سخت به این فکر کنی که چه چیزی یونایتد را بهترین باشگاه دنیا ساخته.

رقابت ما با لیورپول بر مبنای این است که می‌خواهیم از آنها جلوتر برویم. می‌خواهیم بیشترین قهرمانی را از آن خود کنیم، افتخاری که مدت بسیاری است در اختیار لیورپول است.

این رقابت نمی‌تواند و نباید بر مبنای نفرت شخصی باشد. همین ده روز پیش حقیقتی وحشتناک درباره مرگ ۹۶ طرفدار شنیدیم که می‌خواستند تلاش تیمشان برای صعود به فینال جام حذفی را نظاره‌گر باشند اما هرگز از ورزشگاه به خانه برنگشتند.

اتفاقی که برای آنها روی داد باید وجدان تمام افرادی را بیدار کند که با بازی فوتبال ارتباط دارند.

امروز، باشگاه عالی ما در کنار همسایه‌های فوق‌العاده ما، یعنی لیورپول، ایستاده تا به یاد فقدان آن طرفداران باشیم و به آنها احترام بگذاریم. می‌دانم که می‌توانم روی شما حساب کنم که در کنار ما در بهترین سنت‌های بهترین طرفداران فوتبال همراه باشید.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391