برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عکس یادگاری ماتراتزی درکنار مجسمه خودش و زیدان

دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۲۱ — گل

مدافع صاحب نام ایتالیایی که ضربه سر زیدان به سینه او درفینال جام جهانی ۲۰۰۶ تاریخی شده، حالا درپاریس با این مجسمه عکسی به یادگار گرفته

مارکو ماتراتزی

مارکو ماتراتزی، مدافع صاحب نام تیم ملی ایتالیا عکسی را در صحفه توئیترش قرار داده که در واقع عکس یادگاری او با مجسمه برنزی ای است که ضربه سر زیدان به سینه او در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ را به تصویر کشیده.

این مجسمه درمقابل موزه ژرژ پمپیدوی شهر پاریس نصب شده و به ضربه سر زین الدین زیدان به سینه ماتراتزی در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ مربوط می شود و حدود ۵ متر ارتفاع دارد و از جنس برنز ساخته شده و از ماه سپتامبر در پاریس نصب شده.

سازنده این مجسمه یک هنرمند الجزایری به نام عادل عبدالسم است که جنجال های فراوانی را هم به همراه داشته. درحدی که خیلی از مقامات رسمی شهرداریهای فرانسه با جمع کردن زیدان از او خواسته اند تا خواهان برداشتن این مجسمه شود؛ چرا که اعتقاد دارند که شخصیت زیدان که الگوی بزرگی برای خیلی هاست، و این مجسمه الگوی رفتاری منفی و نامناسبی از او خواهد ساخت

حالا یک پای این برخورد تاریخی، مارکو ماتراتزی در پاریس و زیر این مجسمه عکسی به یادگار گرفته و آن را در صفحه توئیتر قرار داده.

ماتراتزی در ابتدا عکسی را روی توئیتر قرار داده که تنها پاهای مجسمه درآن مشخص است ونوشته:« حدس بزنید من کجا هستم؟»

و بعد از آن یک عکس قدی وکامل خودش درکنار این مجسمه را قرار داده.

این درحالی است که بعد از این برخورد تاریخی خود ماتراتزی اعلام کرد که با برزبان آوردن صحبت هایی درمورد خواهر زیدان، او را تحریک کرده. درآن فینال که درشهر برلین برگزار شد، زیدان از بازی اخراج شد و درنهایت ایتالیا قهرمان جام جهانی شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391