برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اتحاد مالکان باشگاه‌ها سر کاهش دستمزد بازیکنان

یکشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۳۹ — تابناک

مالکان میلیارد باشگاه های لیگ برتر انگلیس ۱۰ روز دیگر تشکیل جلسه می دهند تا مانع از سهم بردن بازیکنان فوتبال و وکیلانشان از سود ۵ میلیارد پوندی حق پخش تلویزیونی شوند.

تیم چلسی و تیم بایر مونیخ

به گزارش دیلی میل، مالکان باشگاه های لیگ برتر انگلیس از جمله ˈ رومن آبراموویچˈ و خانواده گلیزر به توافق بر سر دستمزد بازیکنان نزدیک شده اند.

مالک های ۲۰ باشگاه مطرح فوتبال انگلیس به تازگی پیش نویس اولیه ای را در مورد پرداخت منصفانه ارائه کرده اند و ۱۵ نوامبر در نشستی در لندن آن را نهایی خواهند کرد.

مالک های خارجی باشگاه های لیگ برتر مشتاق هستند خود یک برش ازکیک بزرگ پنج میلیارد پوندی حق پخش تلویزیونی میل کنند تا اینکه بازیکنان و وکیلانشان را هم از آن سهمی ببرند.

این مالکان به توافق بر سر ˈ خویشتنداری در پرداخت دستمزدˈ نزدیک شده اند، یعنی حق افزایش دستمزد بازیکنان را بیش از پنج درصد از درآمد سالانه باشگاه نخواهند داشت. این باشگاه‌ها یک میلیارد و ۵۰۰میلیون پوند در فصل گذشته پرداخت کردند که ۶۹ درصد درآمد سالانه شان بود و آنها را دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون پوند بدهکار کرد.

پیش نویس سخت گیرانه این مالکان شامل اعضای باشگاه‌ها هم می شود؛ چیزی که مقررات پرداخت منصفانه یوفا را در نمی گیرد.

مالکان ثروتمند تر نظیر آبراموویچ از چلسی و شیخ منصور از منچسترسیتی خواهان توقف زیاندهی باشگاه هایشان هستند و طیف مالکان آمریکایی نظیر جان هنری از لیورپول، الیس شورت از ساندرلند، استن کروئنکه از آرسنال، گلیزر‌ها از منچستریونایتد و رندی لرنر ازاستون ویلا هم از بازگشت سرمایه هایشان مایوس شده اند.

باشگاه های لیگ برتری درمجموع درفصل ۱۱- ۲۰۱۰ ، ۳۶۱ میلیون پوند زیان کرده اند که طور مشخص سهم منچسترسیتی از این مبلغ ۱۹۷ میلیون ، چلسی ۶۸ میلیون و لیورپول ۴۹ میلیون پوند بوده است.

توافق تاریخی باشگاه‌ها نقطه پایانی بر دستمزد های نجومی برخی بازیکنان لیگ برتری است که از سال ۱۹۹۲ تاکنون از این مزیت سود می برده اند ، ولی هواداران از آن استقبال خواهند.

متوسط دستمزد بازیکنان لیگ برتر انگلیس در بیست سال پیش یک هزار و ۷۵۵ پوند در هفته بود ولی در سال ۲۰۱۰ این مبلغ به ۳۵ هزار پوند افزایش یافته است.

در عین حال باشگاه هایی چون منچستریونایتد بیش از ۱۰ میلیون پوند سالانه به بازیکنانی چون وین رونی و رابین فان پرسی می دهند که درهفته ۲۰۰ هزار پوند می شود. این نگرانی وجود دارد که در صورت اجرای قرارداد حق پخش تلویزیونی از سال آینده بازیکنان حتی از این هم بیشتر بخواهند.

۱۵ باشگاه از این ۲۰ باشگاه به طور قطع به این پیش نویس رای مثبت خواهند داد . تا این زمان مخالفت باشگاه فولام قطعی شده است که رییس آن ˈ محمد فایدˈ نگران است این محدودیت دست هایش را برای خرید بازیکن در آینده ببندد.

مقررات پرداخت منصفانه یوفا فقط اجازه ۴۵ میلیون پوند زیان طی سه سال را به باشگاه‌ها می دهد ولی بسیاری از باشگاه‌ها از جمله منچسترسیتی زیانی بسیار بیش از این را متحمل شده اند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391