برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

«گواردیولا» در فهرست انتظار؟

چهارشنبه، ۳ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۰۱:۳۷ — قدس‌آنلاین

اولین مربی بزرگی که دست به استراحت یک ساله زد، آریگو ساکی بود، سپس نوبت مارچلو لیپی شد و آخرین نمونه هم پپ گواردیولا بود.

پپ گواردیولا

مربیان برخلاف سیاستمداران که هرگز و در هیچ شرایطی به طورکامل از عرصه سیاست کنار نمی‌کشند و حتی درصورت از دست دادن پست و مقامهای مهم خود، با سمت های دیگری دراین عرصه باقی می‌مانند، خیلی راحت برای مدتی از فوتبال کناره‌گیری می‌کنند. حالا ظاهراً والتر ماتزاری هم از تئوری ساکی و گواردیولا خوشش آمده است. کار کردن در فوتبال امروز، مربیان را خسته می‌کند. حتی اگر به ازای کاری که انجام می‌دهند، درآمد خوبی داشته باشند.
سرالکس فرگوسن از جمله استثناهایی است که خلاف جهت آب شنا می‌کند. اما او در منچستریونایتد ریشه های محکمی دارد و حتی از مجسمه مت بازبی که در ورودی ورزشگاه اولدترافورد بنا شده هم با ثبات تر سر جایش ایستاده است. اما این برداشت وجود دارد که صرفنظر از یک سری موارد نادر و خاص که به دلیل استرس فراوان مربیان و «سندرم رد پیشنهاد»های مکرر است، مربیان شاغل در دنیای فوتبال فقط می‌خواهند برای مدتی کوتاه به استراحت بپردازند تا راه بهتری را برای آینده کاری خود برگزینند.
به عبارت دیگر، آنها یک سال از فوتبال فاصله می‌گیرند، ولی به طور کامل فراموش نمی‌شوند. دراین زمینه مصاحبه‌ای که نشریه «بیلد آم زونتاگ» با لوکاتونی انجام داده، نسبتاً جالب است. موضوع این مصاحبه پپ گواردیولا مربی سابق بارسلونا بوده است. با اینکه گواردیولا در حال استراحت است، ولی درعین حال مشغول جست و جو برای بهترین راه ممکن برای خروج از یک سال دوری از فوتبال هم شده است.
تونی و گواردیولا درفصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ در برشا با هم بازی می‌کردند. اینکه گواردیولا از تونی درمورد تیمی که او خیلی خوب می‌شناسد، سؤال کند، کاملا منطقی است. تونی به بیلد آم زونتاگ گفته، گواردیولا اغلب از او در مورد بایرن مونیخ سؤال کرده است. او گفته، اگر گواردیولا امروز این پرسش را دوباره تکرار کند، به او پیشنهاد می‌دهد که بدون تردید با بایرن قرارداد امضا کند.
در بایرن مونیخ به دلیل ثروت قابل توجه باشگاه، یک مربی به راحتی می‌تواند کار کند. تونی گفته، به اعتقاد وی گواردیولا از فلسفه باشگاه آلمانی خوشش می‌آید و او چیزهای بیشتری به طرزفکر این تیم خواهد افزود. بایرن مونیخ به دنبال یک مربی مناسب برای فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ است و احتمال اینکه مسوولان این تیم گواردیولا را هم درفهرست افراد مدنظر خود قرار دهند، زیاد است. بایرن مونیخ دراین فصل رکوردهای جالبی در بوندسلیگا ثبت کرده و احتمال استقبال گواردیولا از پروژه بایرن زیاد به نظر می‌رسد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391