برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

یوهان کرویف:میلان ساکی و آژاکس من و بارسا، الگوی خوبی برای اتکا به تیم های پایه ای هستند

پنجشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۳۶ — گل

اسطوره هلندی معتقد است که بازیکنان درتیم پایه ای بارسا می آموزند تا چطور فشارها را مدیریت کنند و این بازیکنان، به بازیکنانی که از تیم های دیگر خریداری می شوند، ترجیح داده می شوند

یوهان کرویف

یوهان کرویف، اسطوره فوتبال هلند و باشگاه بارسلونا به تمجید از عملکرد سیستماتیک تیم جوانان بارسلونا پرداخته و اعلام کرده که اتکا به موفقیت تیم پایه ای به مراتب بهتر از هزینه کردن مبالغی هنگفت برای خرید بازیکنان است.

اکثر بازیکنان تیم کنونی تیتو ویلانووا، بازیکنانی هستند که در آکادمی لاماسیا رشد و پرورش یافته است و کرویف، در صحبت هایی به این نکته اشاره کرده که آکادمی فوتبال بارسلونا نقش پررنگی در تقویت روحیه قوی بازیکنان این تیم دارد

کرویف در صحبت هایی به مارکا گفت:«فشاری که از خارج به تیم وارد می شود ، گاهی وقتها حتی مهمتر از مهارت بازیکنان است. برخی از باشگاه‌ها شیوه کاری کاملا متفاوتی در مقایسه با بارسلونا دارند و کارشان سخت است. خیلی وقت‌ها پیش می اید که تیم‌ها کاری به مهارت بازیکنانشان ندارند. فشارهایی که از خارج به تیم وارد می شود، خیلی مهمتر از مهارت بازیکنان است.»

اسطوره سابق تیم ملی هلنددر ادامه صحبت هایش به این نکته اشاره کرد که راه انداختن لاماسیا و پرورش جوانان، ارزان قیمت نبوده ولی این راه را قابل اتکا ترین راه برای پرورش بازیکنان و سرمایه گذاری رو به آینده می داند.

او در ادامه صحبت هایش گفت:« استفاده از بازیکنان پایه ای از نظر بهینه بودن سرمایه ها، بهتر است. سرمایه گذاری هم شاید همین جواب را بدهد. چون حفظ بازیکنان تیم پایه ای و پرورش آنها به هزینه نیاز دارد ولی در عوض می دانی که در نهایت چه چیزی تحویل می گیری.»

کرویف که اخیرا یکی از مدیران باشگاه آژاکس بود در صحبت هایی به فواید سرمایه گذاری برروی تیم های پایه ای اشاره کرده و گفت:« میلان آریگو ساکی، نمونه و مثال خوبی است. آژاکس در زمان من و بارسای کنونی هم تیم هایی هستند که با اتکا به تیم پایه ای شان حرکت می کنند.»

خیلی‌ها معتقدند که سبک کنونی بازیهای بارسا در حقیقت ادامه سبک کاری این تیم بایوهان کرویف در دهه ۱۹۷۰ است ولی خود کرویف معتقد است که فلسفه او زیر نظر تیتو ویلانووا در حال تغییر و تحول است: « خیلی مهم است که زمانی که پایه و اساس تیم را در اختیار داری، بتوانی تغییراتی اعمال کرده و چیزهایی را به تیم اضافه کنی. تیتو ویلانووا هم با اضافه کردن سبک بازی مستقیم، این تغییرات را در تیمش اعمال کرده.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391