برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رونالدو: مسی شانس اول است

شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۵۶ — جهان نیوز

کمتر از دوماه دیگر تا اهدای توپ طلای سال ۲۰۱۲ باقی است و کریستیانو رونالدو در گفتگویی با شبکه تلویزیونی سی ان ان راجع به این جایزه که معتبرترین جایزه فردی دنیای فوتبال است صحبت کرد.

کریستیانو رونالدو

به نقل از سایت گل، این ستاره پرتغالی معتقد است که اکثریت افراد ذهنیت اشتباهی از او دارند و این می تواند برای او ناکامی بزرگی در مسیر کسب عنوان بهترین بازیکن دنیا برای دومین بار در کارنامه ورزشی اش باشد. رونالدو در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار به توپ طلا رسید و بعد از آن، این لیونل مسی محبوب بود که در سه دوره متوالی این جایزه رامال خود کرد.

رونالدو دراین باره گفت: « نمی توانم ۱۰۰% مطمئن باشم که توپ طلابه من می رسد. نمی دانم؛ ولی معتقدم که گاهی وقتها تصویر و وجهه بدی از من ارائه می شود و مرا یک انسان خودخواه می دانند؛ چون در زمین بازی بیش از حد جدی هستم.شاید به خاطر وجهه ارائه شده از من باشد که پشت سرمسی قرار می گیرم.این موضوعی نیست که بخواهم درموردش گله گذاری کنم ولی فکرمی کنم گاهی وقتها این طور است.»

رونالدو معتقد است که تصویرارائه شده از او دررسانه ها، هیچ ربطی به شخصیت واقعی او ندارد.اواعتقاد دارد که یک رونالدو در زمین داریم و یک رونالدوی خارج از زمین که مردم اکثر این دو شخصیت را با هم اشتباه می گیرند:« من از اشتباهاتم درس می گیرم.زندگی همین است. گاهی وقتها هم قربانی می شوم؛چون مردم کریستیانوی واقعی را نمی شناسند. اگر آنها واقعا مرا می شناختند و جزو دوستانم بودند،اگر به خانه ام رفت و آمد داشتند و یک روز درکنار من بودند، متوجه می شدند که من چه شخصیتی دارم.ولی این هم بخشی از زندگی است.من اینطوری هستم.»

ستاره پرتغالی در دفاع از خودش گفت:« من شیفته رقابت هستم وازباخت خوشم نمی آید. مردم این را به نحو دیگری تعبیرمی کنند. آنچه مرا ناراحت می کند،این است که دوست ندارم که مردم مرا جور دیگری ببینند.دوست دارم بتوانم با کسانی که فکر می کنند من خودخواهم حرف بزنم و به آنها کریستیانوی واقعی را نشان دهم.فکر می کنم که آنها هم به چنین چیزی نیاز دارند.»

او در ادامه به این نکته اشاره کرده که گاهی آرزو می کرده که کاش اینقدر مشهور نبوده:« هرکجا که می روی مردم تورا می شناسند؛ گاهی وقتها دلم می خواهد به خرید بروم و در رستوران مک دونالد غذا یا قهوه بخورم .آرزو می کردم که کاش مشهور نبودم و می توانستم این کارها را بکنم.ولی الان مشهورم و باید بااین شرایط کنار بیایم.»

رونالدو که در طول این سه سال شاهد اهدای توپ طلا به مسی بوده، معتقد است که امسال هم مسی شانس اول کسب این جایزه است:« این برای من معناومفهوم زیادی دارد. اگر راجع به من و لئو حرف می زنید، من می توانم همه چیز را مختصر و مفید برایتان توضیح دهم و سعی کنم تا باهم بررسی کنیم که مسی در طول این یک سال چه کارهایی کرده؛ کدام یک از ما پیروزی های بیشتری کسب کرده ایم؛ کدام یک بهتر بازی کرده و کدام یک قهرمانی های مهمتری را به دست آورده. من نمی توانم بگویم که من شایسته کسب توپ طلای امسال هستم ولی به نظر خودم در جایگاه خوبی قرار دارم.»

ستاره پرتغالی در تشریح شخصیت خودش گفت:« من می توانم خودم را این طور توصیف کنم: دوست دوستانم هستم. از باخت متنفرم. یک انسان روراست و صادقم و دوست ندارم که با افرادی که از آنها خوشم نمی آید زیاد معاشرت کنم. گاهی وقتها من چوب صداقت بیش از حدم را می خورم.قطعا همین طور است . ولی این هم بخشی از تعلیم و تربین من است.»

او در بخش پایانی صحبت هایش با اشاره به رابطه اش با مورینیو هم صحبت کرد:« رابطه من با مورینیو ایده آل است. من ۱۰۰% نه...۲۰۰% مطمئنم که او بهترین مربی دنیاست. چون مورینیو شایستگگی هر آنچه تا به حال در تمامی کشورها به دست آورده را دارد. او توانایی اش را در کشورهای مختلفی به نمایش گذاشته و در تمامی لیگ‌ها به قهرمانی رسیده. از نظر من بهترین مربی، باید توانایی هایش را در تیم‌ها و درشرایط مختلف نشان داده واثبات کند.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391