برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سیل ورود بازیکنان خارجی لیگ فوتبال روسیه را تهدید می کند

چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۴۹ — واحد مرکزی خبر

گزارش‌ها حاکی است سیل ورود بازیکنان و مربیان با استعداد خارجی به فوتبال روسیه در سال های اخیر سبب بهبود استانداردهای لیگ داخلی این کشور شده است اما در عین حال نگرانی‌ها را درباره عدم پرورش استعدادهای داخلی افزایش داده است.

تیم تیم ملی روسیه

در روسیه فوتبال در انحصار بازیکنانی بود که تحت نظام شوروی آموزش دیده بودند اما از دهه هزار و نهصد و نود ورود بازیکنان خارجی به روسیه به شدت افزایش یافت.
اکنون هواداران فوتبال در روسیه شاهد حضور ستارگانی از قبیل ساموئل اتوئو بازیکن کامرونی تیم آنژی ماخاچ قلعه و یا هالک بازیکن برزیلی تازه وارد تیم زنیت سن پترزبورگ و همچنین مربیانی همچون گاس هیدینک هلندی و یا لوسیانو اسپالتی ایتالیایی در لیگ روسیه هستند. اما با وجود این که روسیه در سال دو هزار و هجده میزبان رقابت‌ها جام جهانی فوتبال است و این یک افتخار برای این کشور محسوب می شود اما مدیران فوتبالی روسیه این سوال را مطرح می کنند که چگونه می توان با ورود استعدادهای خارجی به فوتبال این کشور از آسیب به نظام داخلی لیگ این کشور جلوگیری کرد.
حتی بحث هایی نیز در این باره وجود دارد که آیا می توان با اعطای تابعیت از بازیکنان خارجی در لیگ داخلی این کشور استفاده کرد یا نه. آلانیا ولادیکاوکاز برای مثال برای اعطای تابعیت به دنیلو نکو کمک کرد در حالی که ولینگتون مهاجم تیم اسپارتاک مسکو - که او نیز برزیلی است - اعلام کرده است تمایل دارد برای تیم ملی روسیه بازی کند.
به غیر بازیکنانی نظیر آلن دژاگوئف از تیم زسکا مسکو و الکساندر کوکورین از تیم دینامو ، فوتبال روسیه پس از سقوط نظام شوروی فاقد استعدادهای جوان بوده است.
نیکلای تولستیخ رئیس اتحادیه فوتبال روسیه اعلام کرد اعطای تابعیت به بازیکنان خارجی بررسی خواهد شد اما تنها در شرایط خاص.
او در گفتگو با روزنامه ایزوستیا گفت:« بومی کردن بازیکنان خارجی امکان پذیر است ما تنها در شرایط خاصی می توان این کار را انجام داد. این امر شامل بازیکنانی خواهد شد وجودشان در تیم ملی روسیه بسیار مهم و ضروری است. »
او گفت:« هدف اصلی اتحادیه فوتبال روسیه آماده کردن بازیکنان جدید برای تیم ملی زیر هجده سال ، زیر بیست و یک سال و تیم بی روسیه است .» این در حالی است که تاکنون به هیچ یک از بازیکنان خارجی شاغل در لیگ فوتبال روسیه گذرنامه روسی اعطا نشده است. اما این اقدام در دیگر رشته های ورزشی صورت گرفته است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو، روسیه به آن هیون سو اسکی بازی سابق تیم کره جنوبی برای حضور در بازی های زمستانی سوچی تابعیت روسی اعطا کرده است. بکی هامون یکی از بازیکنان تیم بسکتبال زنان روسیه نیز متولد آمریکاست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391