برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فن پرسی، حسرت ابدی آرسنال

دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۰۲:۵۸ — قدس‌آنلاین

رابین فن پرسی مهاجم منچستریونایتد روز شنبه دراولدترافورد داغ دل همه هواداران تیم سابقش آرسنال را تازه کرد.

رابین  فان پرسی

فن پرسی که تنها با گذشت سه دقیقه از نبرد تیمها، روی اشتباه ورمالن گل اول یونایتد را به ثمررساند، خوشحالی نکرد، ولی نود دقیقه تمام مورد توهین هواداران آرسنال قرارداشت. به همه این شرایط باید جو حاکم برمسابقه و موسیقی‌های پخش شده در زمان گرم کردن تیمها از سوی دی جی‌های اولدترافورد را هم اضافه کرد که با انتخاب آهنگ‌هایی معنادار و طعنه انگیز، خشم آرسنالی‌ها را بیش از پیش بر می‌انگیختند. به هرحال، رابین فن پرسی در این بازی، بی‌توجه به نفرتی که هواداران توپچی‌ها به او نشان می‌دادند، یک بار دیگر کلاس بالای فوتبالش را به رخ همگان کشید. آرسنالی‌ها خیلی می‌خواستند که کاپیتان آنها هرگز به توپچی‌ها خیانت نکند و فوتبالش را در لندن به پایان رساند. با اینکه آنها می‌دانند که بازیکنان فوتبال حرفه ای می‌آیند و می‌روند و نمی‌توان به ابدی بودن آنها دریک تیم دل بست، اما درمورد مهاجم ملی پوش هلندی همه چیز فرق می‌کرد.
آرسنال سالیان سال به فن پرسی متعهد بود و با وجود مصدومیت‌های متوالی و دورماندن‌های او از مسابقات متعدد، او را در تیم خود حفظ کرد. اما نمایش آرسنال در اولدترافورد خیلی خوب این موضوع که فن پرسی حق داشته از ورزشگاه امارات لندن جدا شود را برای همه روشن کرد. فن پرسی در ۲۹ سالگی برای تصاحب عناوینی تلاش می‌کند که در آرسنال از داشتن آنها محروم بود و طی ۸ سال حضور در این تیم فقط یک عنوان قهرمانی جام حذفی درسال ۲۰۰۵ را با آرسنال تصاحب کرد. آرسنال و یونایتد تفاوتهای زیادی دارند و اختلاف آنها و سطح بازی این تیمها هم روز به روز بیشتر می‌شود.
در جدول رده بندی لیگ برتر، یونایتد به لطف این پیروزی حتی از چلسی هم سبقت گرفته و حالا صدرنشین بی‌همتاست. کینه هواداران آرسنال نسبت به فن پرسی دراین موقعیت توجیهی پیدا نمی‌کند. بخصوص که مسؤولان آرسنال خودشان نسبت به فروش این بازیکن اقدام کردند. فن پرسی چاره ای جز رفتن از آرسنال نداشت. تیم ونگر پس از خروج او از ورزشگاه امارات، هرگز نتوانسته راه گل زدن به دروازه حریفان را پیدا کند و لوکاس پودولسکی، ژیرو و کاسورلا که البته به یونایتد گل زد، هیچ کدام قابلیتهای فن پرسی را ندارند. هیچ کدام از این بازیکنان نمی‌توانند جایگزین فن پرسی شوند و درسطح او بازی کنند. شاید دلیل کینه بیش از حد هواداران آرسنال نسبت به وی هم به همین خاطر باشد. در واقع آنها حسرتی که از حسادت و حرص نشأت گرفته را در دل دارند و بی‌تردید حالا حالاها با دوری او از لندن کنار نخواهند آمد.
تماشای فن پرسی در پیراهن تیم دیگری جز آرسنال برای همه تعجب‌آور است. هیچ کس انتظار نداشت مهاجم ۲۴ میلیون پوندی یونایتد خیلی زود دروازه تیم سابقش را بگشاید. اما فن پرسی پس از این گل خوشحالی نکرد و حتی پس از مسابقه سالهای حضورش در آرسنال را فوق‌العاده توصیف کرده و از احترام فراوان برای هواداران این تیم و هم تیمی‌های سابقش و ونگر و کل باشگاه حرف زد. او درزمین بازی به آرسنال چیزهایی را یادآوری کرد که درتیم لندنی غایب هستند.
یک مهاجم خطرناک که منتظر شکار لحظه هاست و درهماهنگی کامل با وین رونی به هیچ خط دفاعی رحم نمی‌کند. رونی و فن پرسی دراین بازی هماهنگی شگفتی داشتند. حتی خود مهاجم هلندی پس از مسابقه دراین رابطه گفت، هم او و هم رونی درواقع بازیکنان شماره ۹ و نیم هستند که هم قابلیت بازیگردانی و هم گلزنی دارند. او حتی درزمان غیبت رونی هم بخوبی با ولبک، ارناندس و کاگاوا هماهنگ ظاهر شده است. ارزشهای او درهمین مدت کوتاه حضورش در یونایتد برای همه محرز شده اند. بخصوص که او در نبرد با آرسنال حتی در کارهای دفاعی هم شرکت داشت. بازیکنان آرسنال و آرسن ونگر برای کاپیتان سابق این تیم احترام زیادی دراولدترافورد قایل شدند. حتی آندره سانتوس پیراهن فن پرسی را در پایان نیمه اول از او گرفت و به رختکن رفت.
آرسنال بازیکنی که اشتهای فراوانی برای پیروزی داشت را به یونایتد فروخت. بازیکنی که درپایان بازی برای همه تماشاگران دست زد و با سانگا دست داده و به سمت تونل رختکن راهی شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391