برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دانی آلوس و داوید ویا در آستانه جدایی از بارسا

یکشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۳۴ — گل

تاکمتر از یک سال پیش ویا و آلوس بازیکنان ثابت تیم کاتالان بودند،اما نیمکت نشینی های پی در پی باعث شده تا آنها به فکر بازبینی آینده شان بیفتند.

دنی  آلوز

این طور به نظر می رسد که آینده داویدویا و دانی آلوس در جایی غیراز نوکمپ خواهد بود.هر دوی این بازیکنان جایگاهشان درترکیب اصلی بارسا را از دست داده اند واین درحالی است که تاکمتر از یک سال پیش آنها بازیکنان ثابت تیم کاتالان بوده اند. همین شرایط باعث شده تا آنها به فکر بازبینی آینده شان بیفتند. شرایط ممکن است تا پایان فصل تغییر کند ولی درحال حاضر ویا وآلوس در حال بازبینی تصمیماتشان هستند.

به نقل از روزنامه مارکا، داوید ویا بعد از بازگشت از روزهای سخت مصدومیت نتوانسته ویلانووا را برای حضور درترکیب اصلی تیم متقاعد کند واخیرا تنها در بازیهای کم اهمیت تر بارسا به میدان می رود. البته این رقابت فشرده تنها مربوط به خط حمله بارسا نیست و درخط میانی هم چنین مشکلاتی را ایجاد کرده. روزهای خوب سسک باعث شده تا اینیستا درپست تخصصی ویا بازی کند. از سوی دیگر دانی آلوس هم این روزها دیگرمدافع راست ثابت بارسا نیست واو هم مثل ویا یا در بازی های کم اهمیت به میدان می‌رود ومعمولا هم خیلی کم به بازی گرفته می شود. مونتویا پرقدرت عمل کرده و آدریانو هم جای آلوس را پرکرده و مدافع برزیلی هم از این شرایط خسته شده است. این درحالی است که آدریانو شرایط فیزیکی ایده آلی دارد و در بازی های تدافعی وتهاجمی فوق العاده ظاهر می شود.

ویا سمبل گلزنی دررختکن ماتادورهاست.او برترین گلزن تاریخ تیم ملی اسپانیاست و بعد از غیبت دریورو۲۰۱۲ به خاطر مصدومیت،نمی خواهد جام جهانی را از دست بدهدو برای رسیدن به هدفش باید بیش از اینها بازی کند.بارسایی‌ها هم آن اطمینان خاطری که ویا به آن نیاز دارد را به او نمی دهند.البته دل بوسکه هنوز هم به او اعتماد دارد ولی درصورتی که روند نیمکت نشینی‌ها ادامه یابد، شاید تصمیم دل بوسکه هم عوض شود. دانی آلوس هم شرایط مشابهی دارد. او هم می خواهد در جام جهانی ۲۰۱۴ که به میزبانی کشورش برگزار می شود، حضورداشته باشد. اگر او هم جایی در ترکیب بارسا نداشته باشد، جدایی اش غیرقابل اجتناب خواهد بود

مشکلات فیزیکی فراوان درسال اخیر

سال۲۰۱۲ برای هردوی این بازیکنان، بدترین سال کارنامه ورزشی شان بود.ویا دررقابت های جام باشگاه های جهان مصدوم شد و ماه‌ها ازمیادین به دور بود و ویلانووا هنوز هم معتقد است که او به روزهای اوجش بازنگشته. مصدومیت‌ها یکی بعد از دیگری سراغ آلوس می آیند و او در طول سال جاری مصدومیت های زیادی را پشت سرگذاشت. ولی برعکس، آدریانو بهترین سالش را پشت سرگذاشت و درخشش او در بارسا جایگاه آلوس را کمرنگ کرده.

بارسا قصدفروش ویا راندارد

دراین میان سران بارسا،ویا را برای جدایی ازتیمشان تحت فشارنگذاشته اندونام او را در لیست فروش تیمشان قرار نخواهندداد و اگر ویا می خواهد بارسا را ترک کند،خودش باید دست به کار شود؛خود او اخیراخیلی شفاف گفته بود که اگر به اندازه کافی به بازی گرفته نشود،بامسئولان باشگاه جلسه خواهد گذاشت و بارسا را ترک خواهد کرد. ولی بعید است که سران بارسا هم مقاومت زیادی درفروش او نشان دهند.باید درنظر داشت که بارسایی‌ها هم تمایلی ندارند که بازیکنی را روی نیمکت داشته باشند که جزو بازیکنانی بابالاترین دستمزد درنوکمپ است.ویا سالی ۶میلیون یورو می گیردو دستمزدش درحدود دستمزد سالانه اینیستا و چابی است. البته شرایط آلوس متفاوت است. سران بارسا درتابستان گذشته هم قصد فروش او را داشتند.گواردیولابعد از جروبحث های متعددی که با او به خاطر مسائل تاکتیکی داشت،نام او را درلیست فروش قرار داده بود وسران باشگاه هم از مشکلات خانوادگی او مطلعند واز همین رو با جدایی اومخالفت نخواهند کرد.

مشتریان فراوان این دوبازیکن

باوجود نیمکت نشینی این دو ستاره،هردویشان مشتریان زیادی دراروپا دارند.آنها جام های زیادی با بارسا کسب کرده اند وهمچنان جزومهره های تاثیرگذار دنیای فوتبال هستند. بارسا هم از فروش این دوبازیکن می تواند پول خوبی دریافت کند.

آلوس در فصل ۹-۲۰۰۸ باقراردادی ۳۲ میلیون یورویی به بارسا آمد وقطعا باشگاه های بزرگ با چنین پیشنهاداتی به سراغ او می آیند. ویا هم هنوز یک سال و نیم از قراردادش با بارسا باقی مانده و با قراردادی ۴۰ میلیون یورویی به بارسا پیوسته بود. او مشتریان زیادی در انگلیس و ایتالیا دارد و یووه برای جذب او بی صبرانه انتظار می کشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391