برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

برزیل از فوتبال برای کاهش آمار بیکاری استفاده می کند

یکشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۰۶ — واحد مرکزی خبر

دولت برزیل در تلاش است تا با استفاده از موقعیت اجتماعی رشته ورزشی فوتبال در این کشور از درصد بیکاری کاسته و از افت درصد رشد اقتصادی سالانه خود بکاهد.

اگرچه نوجوانان در مناطق حومه‌نشین شهرهای بزرگ برزیل اوقات بیکاری خود را صرف فوتبال می‌کنند، اما این نوع کارهای گروهی صرفا نوعی بازی است و نمی توان از آنها بعنوان quotation mark شغل quotation mark نام برد.
هلویسا آندراده، مدیر موسسه quotation mark شرکای آمریکا quotation mark که سازمانی غیر دولتی است و در واشنگتن مستقر است با بیان اینکه هدف از اینگونه بازی‌ها و مشارکت های ورزشی برخورداری از آینده ای بهتر است ،این فوتبال را فوتبال آکادمیک نمی داند.
از سال دوهزار و پنج، این موسسه، فوتبال را بعنوان سرفصلی جدید برای برنامه های آموزشی دبیرستان های برخی از مناطق این کشور آمریکای لاتین که می تواند به توسعه مهارت‌ها کمک کند، معرفی کرد.
اما برغم اینکه فوتبال ورزش ملی در برزیل محسوب می شود و این کشور در سال آینده میلادی میزبان جام کنفدراسیون‌ها و سپس جام جهانی دو هزار و چهارده است، کسی در این کشور فوتبال را توانایی و مهارت نمی داند.در سی کیلومتری غرب ریودوژانیرو، فقط چند مرکز آموزش حرفه ای و ورزشی در نقاط پرجمعیت و فقیر نشین وجود دارد.
برزیل ، همچون بسیاری از کشورهای جهان با تبعات اقتصادی و بحران مالی روبروست.درحالیکه رشد اقتصادی این کشور در سال دوهزار و ده میلادی هفت و نیم درصد تخمین زده شد اما سال گذشته شاخص رشد اقتصادی این کشور آمریکای لاتین تنها دو و هفت صدم درصد را نشان داد.
همچنین تحلیل گران اقتصادی رشد اقتصادی این کشور در سال دوهزار و دوازده را یک و دو دهم درصد برآورد می کنند وآنرا بدترین شاخص رشد اقتصادی در کشورهای عضو بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی توصیف می کنند.
براساس آمارهای رسمی، نرخ بیکاری برزیل در اکتبر پنج و سه دهم درصد بود.از سوی دیگر، بیش از دوازده درصد از ساکنان مناطق فقیرنشین و کارگری در حوالی ریو، فاقد شغل هستند.بیکاری، و نابرابریهای اجتماعی، فقر بویژه در بین سیاه پوستان روندی فزاینده دارد.
در حوزه ورزش، علاقمندان به فوتبال در برزیل ناگزیرند در بسیاری از مناطق این کشور از زمین های بسکتبال برای فوتبال استفاده کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از ریو دوژانیرو، آندراده، که طرح quotation mark فوتبال برای امید quotation mark را دراین کشور اجرا می کند، معتقد است فراگیری مهارت های اساسی و مهم در مقیاس جهانی می تواند به افزایش اشتغال کمک کند.
وی با تاکید بر استفاده از فوتبال بعنوان مجرای مشارکت و بهره گیری از ارزش‌ها تصریح کرد، نظم و انضباط، داشتن هدف مشترک، کارگروهی و چیزهایی شبیه به این گونه امور را می توان در بازار کار یافت.
از این رو به نظر می رسد با وجود انتظار و تصور ساکنان خارج از برزیل، بسیاری از جوانان این کشور برای رسیدن به دیگر مشاغل، غیر از ستاره فوتبال شدن، تلاش می کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391