برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

درس هایی از زیدان برای فوتبالیست های جوان

دوشنبه، ۶ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۴۱ — ورزش۳

زین الدین زیدان بازیکن مشهور فرانسوی همواره به عنوان یکی از الگوهای جوانان در فوتبال دنیا بوده است.

زین الدین زیدان

زین الدین زیدان ستاره فرانسوی فوتبال جهان که هم در زمینه فنی و هم اخلاقی از بهترین های فوتبال بوده است برای مهره های جوان فوتبال آموخته هایی دارد.

آموخته هایی که از دل تجربه های این فوتبالیست برآمده است که در این گزارش سعی داریم به طور اجمالی به این آموخته‌ها بپردازیم

** آموخته‌ها برای فرار از بحران

زیدان به فوتبالیست های جوان هشدار می دهد که مگذارند موفقیت‌ها آن‌ها را احاطه کنند، زیدان می گوید: اگر بازیکنی در باد موفقیت‌ها بخوابد وی یا اجازه دهد که بحران‌ها او را در خود فرو برند گرفتار شرایط بسیار خطرناکی خواهند شد.

این نصیحت زیدان در دنیای واقعی فوتبال است که تازه مشخص می شود تا چه حد اهمیت دارد، چرا که دنیای فوتبال امروزی، ضربه های مهلکی از همین حواشی و درگیری مهره هایش می خورد.

** توصیه به کمک به دیگران

یکی از مواردی که در فوتبال این روزها کمتر دیده می شود علاقه به کمک به دیگر هم تیمی هاست.

زیدان می گوید: "در گذشته بارها به دیگران کمک کرده ام، کارهایم یا صحبت هایم و در این گونه موارد هرگز تردید به راه نداده ام."

این کمک کردن‌ها در دنیای فوتبال اعضای یک تیم را با یکدیگر همدل تر می کند، همین دلسوزی‌ها و همدلی‌ها باعث می شود تا تیم بتواند در مسابقات خود موفق تر عمل کند.

تجربه و آمار نشان می دهد در تیم هایی که بازیکنانش حس همدلی و کمک زیادی به هم ندارند، موفقیت نیز هاله کمرنگ تری می گیرد.

** اشاره زیدان به معجزه خلاقیت

ارائه بازی عادی از یک بازیکن حتی اگر ستاره باشد به مذاق هواداران خوش نمی آید، شاید به همین خاطر است که زیدان فوتبالیست های جوان تر را به مسائلی هم چون کیفیت بازی و نحوه نمایش طرفین و خلاقیت فرا می خواند خلاقیت در فوتبال عنصری است که می تواند آرام ترین و کسل ترین هواداران را به وجد بیاورد، در واقع در بازی فوتبال تماشاگران شاهد نمایش مهره‌ها هستند، این عناوین نیستند که سکوها را به هیجان می آورند بلکه تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها حرف اول را می زنند، عناوین در فوتبال تنها ویترین هایی هستند که پایه های چندان محکمی ندارند و هر لحظه ممکن است، فرو بریزند.

** آرامش پیشنهاد زیدان به جوانترها

زیدان در کنار توصیه های فنی به جوانان اختصاص دادن زمانی برای کسب آرامش توصیه می کند، وی این آرامش را با خانواده بودن و یا حتی گوش دادن به موزیک می داند.

در واقع زیدان به فاکتور اساسی آرامش در فوتبال اشاره دارد، آرامشی که بازی فنی بازیکنان را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.

** توصیه های غذایی زیدان

اسطوره فوتبال فرانسه مهره های جوان را مصرف زیاد آب فرا می خواند.

وی معتقد است یکی از فاکتورهای موفقیت بازیکنان فوتبال،‌ داشتن برنامه های غذایی مناسب است.

عدم استفاده از مشروبات الکلی، توصیه غذاهایی با جذب سریع نظیر ماکارانی از دیگر توصیه های زیدان به فوتبالیست هاست.

بدون شک، برنامه غذایی مناسب در کنار حفظ سلامتی، باعث می شود تا بازدهی ورزشکار تا حد زیادی بالا رود و این بازدهی به بهبود عملکرد کمک اساسی می کند.

** دعوت به حس رقابت درونی

اینکه یک اسطوره بازیکنان را دعوت به حس رقابت درونی و روحیه مبارزه طلبی کند، دعوت غریبی نیست، زیدان بهترین بازیکنان را آنهایی می داند که روحیه مبارزه جویی به طور غریزی در آن‌ها وجود دارد، چنین بازیکنانی از نظر زیدان افرادی هستند که هیچ گاه از مبارزه کردن خسته نمی شوند و خاصیت اشباع ندارند و در صدر جدول حس رقابت هستند.

زیدان معتقد است حس مبارزه جویی باید در وجود یک فرد باشد و چیزی نیست که بتوان آن را به فردی آموخت و یا تزریق کرد.

** اعتقاد به نفس کلید موفقیت

همه بزرگان فوتبال و در مجموع هر فعالیت و رشته ای معتقد هستند که اعتقاد به نفس یکی از موارد لازم برای موفقیت است در میان افراد موفق یافت نمی شوند کسانی که از سطح اعتقاد به نفس پایینی برخوردار باشند.

زیدان نیز همچون سایر ستاره‌ها اعتقاد به نفس را لازمه موفقیت می داند، ولی یک هشدار بزرگ نیز در این خصوص می دهد و آن هم این است که اعتقاد به نفس هیچ گاه نباید با غرور اشتباه گرفته شود چرا که بسیاری از مهره‌ها به جای اینکه سعی کنند درجه اعتقاد به نفس خود را افزایش دهند تکبر خود را زیاد می کنند که این قضیه عصر فوتبالی آن‌ها را نیز به مخاطره می اندازد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391