برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کرویف درباره مسی و رونالدو: یکی فکر می کند،‌ یکی حرف می زند!

جمعه، ۳ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۵۴ — گل

یوهان کرویف، اسطوره فوتبال درباره کریستیانو رونالدو و لیونل مسی صحبت کرده است.

یوهان کرویف

برخی می گویند رونالدو باید توپ طلا را ببرد و برخی مسی را بخت اصلی می دانند. اما کرویف در مراسم معارفه کتاب فوتبال،‌فلسفه من نظرش را چنین گفت:‌«یکی شان حرف می زند و دیگری فکر می کند. هر کسی عنوان می خواهد و افتخار می‌کند آن را به دست بیاورد.

مسی بسیار ریزاندام است و کاری که با پاهایش انجام می دهد مانند آنچه است که کودکان انجام می دهند. کار او فوق العاده است. بهترین کار برای مسی این است که در جلو بازی کند،‌نه کناره ها. اگر حمله کنید و تیمی بسیار تهاجمی داشته باشید فضایتان بسیار محدود است. بازیکنان باکیفیتی مانند مسی و روماریو می توانند از این فضاها هم استفاده کنند و حرکت های خوبی داشته باشند.»
کرویف ۶۵ ساله درباره دلایل موفقیت بارسا در فصل های اخیر هم گفت:‌«تعدادبازیکنان تیم و عملکرد تیم مهم است. نکته مهم این است که هر بازیکنی در بارسا کیفیت دارد. اگر ویا، تیو یا پدرو را ببینید می بینید که چه رقابتی بین آنهاست و این باعث بهتر شدن عملکرد تیم می شود.

بارسلونا گل های بسیایر می سازد به این دلیل که هر فردی نقش خود را ایفا می‌کند و مهم نیست که چه کسی گل می زند.»

او درباره پپ گواردیولا و تیتو ویلانووا هم گفت:‌«گواردیولا تاکتیسینی باکیفیت بوده. تفاوت زیادی البته بین پپ و تیتو نیست. تیتو تیمی دارد که عالی کار می‌کند اما او با این مشکل مواجه است که جانشین فردی شده که بسیار خوب کار کرده. او باید با این مشکل روبرو شود تا به روزی نرسد که اوضاع خوب نباشد. نقش مربی این نیست که به مسی فوتبال یاد بدهد. چیزی که مهم است این است که مسی خوشحال باشد و دیگران هم همین طور. تیتو این را عالی انجام می دهد.»

کرویف به امثال ژوزه مورینیو و آرسن ونگر هم تاخت:‌«برای این که مربی خوبی باشید باید بازیکن خوبی بوده باشید. باید بسیاری چیزها را در دوران بازی یاد گرفته باشید. مثلا این که چطور کار تیمی در میدان به پیش برود.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391