برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رویانیان حریف مانوئل نشد!

چهارشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۲۹ — جوان‌آنلاین

نمی رود. به همین راحتی. مانوئل قصد رفتن از پرسپولیس را ندارد. حداقل نه تا زمانی که پولش را تمام و کمال دریافت نکرده است. البته حق هم دارد. کجا برود بهتر از پرسپولیس؟!

محمد رویانیان و مانوئل ژوزه

رویانیان کاسه چه کنم، چه کنم به دست گرفته و دیگر نمی‌داند باید چه تدبیری بیندیشد برای سامان دادن به این اوضاع به هم ریخته و آشفته!
مانوئل دیگر برایش به تیغی گلو گیر تبدیل شده است که هیچ یک از تدابیری که تا کنون اندیشیده، برای رهایی از شر آن، هنوز جواب نداده و این، مدیرعامل سرخپوشان را به شدت برآشفته و عصبانی کرده است. خصوصاً که دیروز، مجبور شد به اعضای هیئت مدیره باشگاه نیز در خصوص این اوضاع نابسامان توضیحاتی دهد. هر چند که در واقع رویانیان حرفی نداشت برای گفتن به هیئت مدیره. چراکه قبل از برگزاری جلسه با هیئت مدیره، جلسه‌ای با مانوئل داشت. جلسه‌ای بی‌حاصل که او را کلافه‌تر از قبل هم کرده است.
«برخورد خوب مانوئل و حرف‌هایش تحت تاثیرم قرار داد.» این جمله نا امید کننده‌ای است که رویانیان بعد از جلسه با مانوئل به زبان می‌آورد و به خوبی نشان می‌دهد تمام تلاش‌های مانوئل در طول جلسه، بی‌فایده بوده و پیرمرد پرتغالی نیمکت پرسپولیس، حاضر به سازش و جدایی از پرسپولیس، بدون دریافت کامل پولش نیست!نشستی که رویانیان برای متقاعد کردن این مربی برگزار کرد، بی‌نتیجه ماند و حالا رویانیان چاره‌ای ندارد جز اینکه طوری وانمود کند که خودش قانع شده است. که البته بعید هم نیست قانع شده باشد وقتی قبل از جلسه با کمیته فنی تأکید دارد که حرف، حرف کمیته فنی است و هر چه این تیم تصمیم بگیرد و وقتی کمی اوضاع را بالا و پایین می‌کند، نظرش را تغییر می‌دهد که حرف‌های کمیته فنی الزام آور نیست!البته این در حالی است که رویانیان از طرفی، بعد از جمله تاریخی رویانیان که روز دوشنبه و بعد از جلسه با کمیته فنی به زبان آورد«چرا کاری می‌کنید که ما ۳ میلیارد تومان ضرر کنیم. »حالا همه چرتکه به دست هستند برای حساب و کتاب کردن مبلغ قرارداد مانوئل و اینکه مگر مبلغ قرار داد او چقدر بوده که وقتی رویانیان مدعی می‌شود او بخش عمده پولش را گرفته، هنوز هم در صورت اخراج، خرج ۳ میلیاردی روی دست باشگاه پرسپولیس می‌گذارد. ارقامی که در خصوص قرارداد این مربی بازنشسته گفته می‌شود نیز آنقدر بالا هست که پای سازمان بازرسی را به باشگاه پرسپولیس باز می‌کند.
خوردبین مدعی شده مبلغ قرارداد پیرمرد پرتغالی نیمکت سرخپوشان، ۸ میلیارد تومان است که رویانیان، با شنیدن این رقم، به شدت آن را تکذیب می‌کند: «مگر می‌شود ۸ میلیارد تومان به ژوزه پول بدهیم؟مگر عقل ندارم و دیوانه ام که ۸ میلیارد تومان به مانوئل پول بدهم؟»البته او باید توجیهی هم برای این ۳ میلیاردی که مدعی است خبرنگاران به او ضرر زده‌اند بیاورد. آن هم وقتی که علیپور مدعی می‌شود مبلغ قرارداد مانوئل ۴۸۰ میلیون تومان به ثبت رسیده است. البته رویانیان شاید به اندازه مانوئل زرنگ نباشد، اما به اندازه خودش آنقدر زرنگ هست که با استفاده از نوسانات بازار، مبلغ قرارداد مانوئل را به این مسئله ربط دهد: « اگر یک میلیون دلار هم به مانوئل دستمزد داده باشیم، مال زمانی است که دلار ۱۵۰۰تومان بوده اما اکنون دلار ۳هزار تومان است. »البته رویانیان از قیمت ارز دولتی در زمان جذب مانوئل به عنوان قیمت دلار یاد می‌کند و حالا که قرار است پول او را بدهد، از دلار آزاد بازار یاد می‌کند که خب در این صورت، حق با اوست. اما واقعاً او هنگام خرید این مربی، از ارز مرجع استفاده شده بوده و امروز که قرار است پول او پرداخت شود، باید از ارز آزاد مبلغ قرارداد او استفاده شود؟
البته یک جست‌وجو در سایت هایی که قیمت ارز و دلار را به نمایش می‌گذارند، می‌گوید روزی که او مانوئل را جذب کرد، قیمت دلار ۱۸۲۶ تومان بود و امروز، قیمت آن، حدود۲۹۸۰ است.
با این وجود، این بازی ارقام است و نمی‌تواند این مسئله را که قیمت ثبت شده قرارداد مانوئل با پولی که قرار است به این مربی داده شود را کم رنگ کند. مسئله‌ای که حالا به شدت زیر ذره بین رفته است و باعث می‌شود دک کردن این مربی، به مراتب سخت‌تر از آن چیزی شود که رویانیان تصورش را می‌کرد.
مدیرعامل پرسپولیس صراحتاً اعلام می‌کند قصد دبه کردن را دارد و به دنبال راهی است تا از زیر پرداخت پول مانوئل شانه خالی کند. اما وقتی روز گذشته مانوئل برابر رویانیان نشست، مدیرعامل پرسپولیس به خوبی دریافت که کنار زدن این مربی، کار چندان آسانی نیست. همین شد که کار به جلسات دوم و سوم هم کشیده شد. جلساتی که قرار است در روزهای آینده برگزار شود اما در واقع امیدی نیست که در آن جلسات هم رویانیان بتواند مانوئل را راضی کند برای گذشتن از مابقی پولش که خب البته این باقی مانده اندک آنقدر هست که هر کس دیگری هم جای مانوئل باشد، راضی به گذشتن از خیر آن نشود.
اما این اوضاع، صدای اعضای هیئت مدیره باشگاه را هم در آورده است. به طوری که مهدی تاج، عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس، قبل از برگزاری جلسه هیئت مدیره با رویانیان، از سرمربی نیمه اخراج پرسپولیس انتقاد می‌کند. انتقادی که بی‌شک به شخص رویانیان برمی‌گردد بابت انتخاب و حمایت از او: « من خبری از جلسه رویانیان و مانوئل ندارم و نمی‌دانم چه اتفاقی برای آینده نیمکت پرسپولیس افتاده. اما به نظر من مانوئل نتوانست انتظارات را در پرسپولیس برآورده کند و تا به حال در تیم جواب نداده است. هرچند که تصمیم نهایی بستگی به نظر مدیرعامل باشگاه دارد!»
ضمن اینکه فداحسین مالکی، رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس نیز صراحتاً اعلام کرد که شخصاً مصلحت نمی‌بیند مانوئل بماند: «هرچند رویانیان باید در مورد مانوئل تصمیم‌گیری کند. اما من صلاح نمی‌بینم او در پرسپولیس بماند.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391