برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

باشگاه فلامنگو: زیکو در یک سال ۸۹ گل زده است

پنجشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۱۸ — فارس

باشگاهی از ریودوژانیرو مدعی شد مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد زیکو در سال ۱۹۷۹ توانسته ۸۹ گل به نام خود ثبت کند و هفته بعد این مدارک را در اختیار فیفا قرار خواهد داد.

لیونل مسی

لیونل مسی برای اینکه اثبات کند برترین گلزن تاریخ در تعداد گل‌های به ثمر رسانده در یک سال است، به مانع جدیدی برخورد.

پیش از این جزئیاتی منتشرشد که چیتالو بازیکن اهل زامبیا در سال ۱۹۷۲ توانسته ۱۰۷ گل را به نام خود ثبت کند و اکنون فلامنگو مدعی شده که ۸۹ گل توسط زیکو در یک سال (۱۹۷۹) به ثبت رسیده است. باشگاه برزیلی اعلام کرده که هفته آینده درخواستی به فیفا ارسال خواهد کرد تا این مسئله را در نظر بگیرد.

برونو لوچنا، رئیس باشگاه فلامنگو در این باره اظهار داشت: زیکو در سال ۱۹۷۹ توانست ۸۹ گل بزند و هرچیزی که درباره رکورد مسی گفته شده، اشتباه است. مسی بهترین گلزن تاریخ در یک سال نیست. من فکر می‌کنم این اشتباه بزرگی است و ما می‌خواهیم هفته آینده در این باره به فیفا اعتراض کنیم. تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا این عنوان به زیکو برگردد.

باشگاه اهل ریودوژانیرو در حالی تلاش می‌کند فیفا را نسبت به این مسئله قانع کند که آماری که روی سایت این باشگاه قرار گرفته دیدارهای دوستانه را نیز شامل می‌شود.

رئیس باشگاه فلامنگو بر اساس ۵۰ مسابقه متوالی بدون شکست در آن سال این ادعا را مطرح می‌ کند که تأیید شده است.

وی در این باره گفت: آنها گل‌های زیکو در دیدارهای دوستانه را به حساب نیاورده‌اند و این اشتباه است. اگر دیدارهای دوستانه در روند شکست‌ناپذیری ما به حساب آمده، گل‌ها نیز باید به حساب آورده شوند. ما بین سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۷۹ در بیش از ۵۰ مسابقه شکست نخوردیم و این رکورد در موزه فوتبال ثبت شده است. گل‌های زیکو در این زمان نیز باید به حساب آورده شوند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391