برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تابارس: بارسا بهترین تیمی است که دیده ام

پنجشنبه، ۷ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۱۳ — گل

اسکار واشینگتن تابارس سرمربی تیم ملی اروگوئه درگفتگو با فیفا به بررسی شرایط کنونی دنیای فوتبال پرداخته و اعلام کرده که بهترین فوتبالی که تا به حال دیده، فوتبالی است که از سوی بارسلونا در زمین پیاده می شود.

اسکار واشینگتن تابارس سیلوا

او در عین حال به این نکته اشاره کرده که تقلید از بارسلونا خوب نیست؛ چرا که هر تیم باشگاه یا تیم ملی باید به دنبال سیستم و سبک بازی خاص خودش باشد

تابارس در تمجید از سبک بازی بارسلونا گفت:« فوتبال بارسلونا ما را به وجد می آورد و نمایشی از فوتبال ارائه می دهند که از نظر من بهترین فوتبالی است که تا به اینجا دیده ام. البته بازی کردن مثل بارسلونا اصلا کار آسانی نیست و مثل عبور از یک شیشه است. گاهی وقتها تو یک لباس می بینی، از آن واقعت خوشت می آید و همان لحظه آن را می خری.. همین..ولی فوتبال این طور نیست. این سبک فوتبال بارسا دو یا سه سال نیست که متولد شده و ارائه این نوع فوتبال سالهای زیادی طول کشیده و به کلی دانش و آماده سازی و زمان نیاز داشته.»

سرمربی تیم قهرمان کوپا آمه ریکای ۲۰۱۱ در ادامه راجع به اینکه سبک فوتبال بارسلونا توسط تیم باشگاهی دیگری یا تیم ملی کشورش تقلید شود گفت:« هر سرمربی سبک کاری خودش را دارد و هر فدراسیون فوتبال استراتژی خاص خودش را دنبال می کند، هر تیم یا فدراسیون با درنظر داشتن واقعیت های خاص خودش حرکت می کند؛ من فکر می کنم که این تا جایی مثبت و خوب است که همه ما از بارسلونا تقلید نکرده باشیم. چون اگر همه مان می توانستیم این کار را بکنیم، فوتبال کاملا خسته کننده می شد. خیلی خوب است که شیوه های مختلفی برای فوتبال بازی کردن باشد و مکاتب متعددی دنبال شود.»

سرمربی تیم ملی اروگوئه که تیمش در رقابت های کوپا آمه ریکای سال ۲۰۱۱ که در آرژآنتین برگزار می شد، تیم میزبان را از پیش رو برداشت،حالا شاهد آن خواهد بود که پس از قهرمانی در این تورنمنت، تیمش دررقابتهای جام کنفدراسیون‌ها شرکت خواهد کرد و گفت:« دراولین گام، هدف اصلی ما از شرکت در جام کنفدراسیون ها، لذت بردن از این تورنمنت است. جام کنفدرراسیون‌ها از روز ۱۳ ژوئن سال آینده در برزیل آغاز می شود. یک سال قبل از جام جهانی ۲۰۱۴ و با شرکت تیم های قهرمان هر قاره یا منطقه.»

شاگردان تابارس باید در جام کنفدراسیون‌ها مقابل اسپانیا، قهرمان کنونی دنیا ، تاهیتی و قهرمان قاره آفریقا به میدان بروند. او در باره این حریفان گف:« ما این توقع را داریم که به بالاترین جایگاه ممکن برسیم. هرچند که باید بگویم که رقبای ما خیلی مهم هستند. ما اگر حق حضور دراین تورنمنت را یافته ایم، اولین چیزی که باید بگوئیم این است که از اینکه می توانیم دراین تورنمنت حضور یابیم، راضی و خوشحالیم. بعد از آن ، با این حرفه ای گری و حس مسئولیتی که داریم باید به خوبی خودمان را برای بهترین حضورممکن دراین تورنمنت آماده کنیم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391