برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بوفون یا کاسیاس ؛ کدام یک بهتر تر بودند؟

شنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۱، ساعت ۰۱:۱۳ — گل

شاید سال گذشته که رده بندی فدراسیون آمار و تاریخ را می‌دیدیم ، تعجب نمی‌کردیم ، اما پس از پشت سرگذاشتن فصلی رویایی برای یوونتوس به همراه جیانلوئیجی بوفون ، دیدن رده بندی بهترین دروازه بانان سال ۲۰۱۲ کمی تعجب برانگیز بود که سوالاتی را در اذهانمان ایجاد می‌کرد ، با چه منطق و با چه دلیلی کاسیاس باید بهترین دروازه بان دنیا باشد ، اما بوفون نه ؟

جیان لوئیجی  بوفون و ایکر کاسیاس

۱- گل های خورده دو دروازه‌‌بان
در فصلی که گذشت ایکر کاسیاس در ۴۱ حضورش برای تیم رئال مادرید در رقابت های داخلی ۳۶ بار دروازه خود را باز شده دید ، این در حالی بود که بوفون در ۳۶ حضور خود در مسابقات داخلی تنها ۱۸ گل دریافت کرده بود . اگر نگاهی به سطح اروپایی بیاندازیم ، در سال ۲۰۱۲ ، ایکر کاسیاس ۱۱ حضور در مسابقات اروپایی در کارنامه خود داشت که ۱۵ گل دریافت کرده بود و در حالی که بوفون از ۶ حضورش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ تنها ۴ گل دریافت کرده بود . شاید ملاک فدراسیون آمار تنها بازیهای ملی باشد ؟ کاسیاس در ۲۰ بازی ملی خود در سال ۲۰۱۲ ، ۳ گل دریافت کرده بود و بوفون در ۱۰ بازی خود ۱۰ گل . در مجموع در سال ۲۰۱۲ ، بوفون در ۵۱ بازی خود تنها ۳۲ گل خورده را در کارنامه خود ثبت شده می‌دید . در طرف مقابل در ۶۸ بازی که کاسیاس در سال ۲۰۱۲ انجام داده بود ۵۴ گل خورده را در کارنامه خود می‌بیند .


۲-کلین شیت
در فصلی که در سری‌آ سپری شد بوفون آماری حیرت انگیز را از خود بر جای گذاشت و در ۲۰ بازی کلین شیت کرد و موفق شد دروازه خود را بسته نگه دارد . این آمار مجموعا برای دو دروازه بان در سال ۲۰۱۲ به این ترتیب است که : کاسیاس در ۶۸ بازی ، ۲۴ بازی کلین شیت کرده است و بوفون در ۵۱ بازی ۲۳ بار ، با وجود اختلاف ۱۷ بازی در سال ۲۰۱۲ برای دو دروازه بان کاسیاس تنها یک بازی بیشتر از بوفون کلین شیت کرده است ، البته ناگفته نماند بوفون در سه دیدار برگشت مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان دروازه خود را بسته نگه داشته است، در حالی که کلین شیت های کاسیاس بیشتر به لالیگا برمی‌گردد .

۳-گل خورده در هر بازی
دو دروازه بان از حیث خوردن گل در هربازی رکورد بسیار خوبی را یدک می‌کشند ، اما از این حیث نیز این جیانلوئیجی بوفون است که آمار بهتری نسبت به رقیبش ایکر کاسیاس دارد . از نظر آماری بوفون با ۰.۶۹ گل خورده در هربازی باز هم عملکرد بهتری نسبت به ایکر کاسیاس با ۰.۷۹ گل خورده در هر بازی داشته است .

۴- موفقیت‌ها و جام های کسب شده
کاسیاس در سال ۲۰۱۲ ، یک سوپرکاپ اسپانیا ، یک لیگای اسپانیا ، قهرمانی در یورو ۲۰۱۲ را در کارنامه خود ثبت کرده است . در حالی که بوفون در سال ۲۰۱۲ ، سوپرکاپ ایتالیا ، نایب قهرمانی کوپا ایتالیا ، قهرمانی لیگ ایتالیا و نایب قهرمانی در یورو ۲۰۱۲ را برای خود به ثبت رسانده است .

۵ - سن دو دروازه بان
بوفون سال جاری وارد ۳۴ سالگی شده و این در حالی است که کاسیاس ۳۱ سال سن دارد ، آیا آماری که در بالا ذکر شد برای یک دروازه بان ۳۴ ساله در رقابت با دروازه بانی چالاک تر و جوان تر مانند کاسیاس برتری بوفون را
نشان نمی‌دهد ؟

نتیجه گیری :در پایان به نظر می‌رسد شاید تنها دلیلی که در سال ۲۰۱۲ به برتری کاسیاس رای دهد ، قهرمانی او در یورو با اسپانیا باشد ، شاید کارشناسان فدراسیون آمار و تاریخ تنها فینال یورو را تماشا کرده اند .

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391