برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بازیکنانی که تا به اینجا از زیر تیغ خشم مورینیو عبور کرده اند

پنجشنبه، ۷ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۴۸ — گل

این طور به نظر می رسد که ژوزه مورینیو هیچ وقت زبان به دهان نمی گیرد و نمی تواند در مقابل کوچکترین اتفاقها هم سکوت کند

ژوزه مورینیو

او هیچ وقت این طور نبوده و در رئال مادرید هم این طور نیست. مورینیو همیشه هر آنچه درمورد شاگردانش فکر می کرده را به زبان می آورده، می خواهد خوب باشد و می خواهد بد... مورینیو هیچ وقت نشده که بعد از یک بازی خوب، از بازیکنی تمجید نکند ولی انتقاداتش از عملکرد بازیکنی که در زمین ضعیف کار کرده نیز اصلا فراموش نشده. حملات مورینیو به یک بازیکن ممکن است لفظی باشند و یا حتی به نیمکت نشینی بازیکنان منجر شوند.
تا به اینجای رقابت ها، بازیکنانی که مورد خشم آقای خاص واقع شدند،بدین ترتیب بودند: بنزما، اوزیل، راموس، کاکا، دی ماریا، مودریچ و حتی یک بار کریستیانو رونالدو و حالا هم کاسیاس
البته بازیکنان دیگری مثل پدرو لئون هم بودند که مورینیو درموردش گفت:« او حس می‌کند که مارادونا یا پله است.»
بنزما، اولین قربانی انتقادات تند مورینیو بود. در اولین سال حضور بنزما در رئال، مورینیو در حالی که ایگواین مصدوم و از میادین به دور بود گفت:« اگر من سگ نداشته باشم( منظورش به ایگواین بود)، مجبورم برای شکار با یک گربه (بنزما) بروم» و بعد از آن هم بنزما مصدوم شد و بعد هم دوباره نیمکت نشین شد، تا زمانی که این ستاره فرانسوی نسبت به نیمکت نشینی اش اعتراض کرد، مورینیو در پاسخ گفت:« خب من هم در هر بازی، در طول ۹۰ دقیقه روی نیمکت نشسته ام.»
اوزیل یکی دیگر از بازیکنانی بود که در این فصل با انتقادات فراوان آقای خاص روبرو می شد. مورینیو در بین دو نیمه چندین بازی او را تعویض می کرد و درکنفرانس های خبری اش برای ستاره آلمانی پیغام می فرستاد:« الان اوبا کیفیتی پائین تر و دقایقی کمتر بازی می کند.به همین ترتیب، چون کیفیت پائین است، دقایق کمتری به میدان می رود.»

ایکر کاسیاس


جنجال با سرخیوراموس را هم که به یاد دارید، وقتی که ستاره اسپانیایی دریک نیمه، برای حمایت از اوزیل، پیراهن او را زیر پیراهنش پوشیده بود.همین کافی بود تا دربازی بعد راموس روی نیمکت ذخیره‌ها قرار گرفته و درکنفرانسهای خبری بعدی،پیغام هایی هم برای او ارسال شود:« راموس بهترین است، ولی وقتی که در اوج باشد؛ الان حتی اگر اومصدوم نباشد هم آربلوا جای او بازی می کند.»

سرمربی پرتغالی با نیمکت نشین کردن مودریچ، در بازی با اسپانیول ،این بار ستاره کروات تیمش را انگشت نماکرد:« هر بار که او را در ترکیب اصلی قرار می دهیم، پاسخی که از او می گیریم، بهترین پاسه ممکن نیست.»
کاکا هم که مدتها پیش توسط مورینیو سوژه شده بود؛از همان زمانی که اقای خاص به ستاره برزیلی اعلام کرد که روی او حسابی بازنمی کند، کاکا سوژه روز مطبوعات شد و البته اخیرااو با واکنش دیگری ازسوی مورینیو مواجه شده و همیشه و هرزمان که بازیهای کم اهمیت تری باشد، او به ترکیب می رود.
مورینیو یک بار هم رونالدو را روی نیمکت ذخیره‌ها قرار داد؛آن هم دربازی با اسپورتینگ بود؛ زمانی که او برنامه ریزیهای تیمش در بازی با بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا را زیر سوال برده بود،.

مورینیو در ژانویه پارسال بعد از اتمام تعطیلات زمستانی و پس از بازی با مالاگا یک انتقاد کلی از بازیکنانش داشت:« کسانی هستند که تعطیلات را به چشم زمانی برای استراحت می بینند. بعضی‌ها دائما در میهمانی و بخور و بخواب هستند. » و در ماه سپتامبر امسال هم در انتقاد کلی دیگر گفت:« بازیکنان محدودی هستند که فکرهایشان متمرکز و متعهد است؛ تنها برای آنها فوتبال اولویت اصلی زندگی شان هستند. و سرمربی باتجربه پرتغالی بعد از باخت تیمش مقابل سلتاویگو هم گفت:« سرما، باران، کوپا دل ری.... شاید بعضی‌ها دوست نداشتند که در این بازی تیم در جام حذفی بازی کنند.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391