برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

لاپورتا: پاری سن ژرمن باید فلسفه باشگاه بارسا را دنبال کند

شنبه، ۹ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۵۲ — گل

خوان لاپورتا، رئیس سابق باشگاه بارسلونا، معتقد است اگر پاری سن ژرمن می خواهد به باشگاهی بزرگ تبدیل شود، باید فلسفه باشگاه کاتالانی را دنبال کند.

خوان لاپورتا

لاپورتا که بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ ریاست باشگاه بارسلونا را برعهده داشت، یکی از دلایل اصلی موفقیت های بارسا در یک دهه گذشته بود.

او در گفتگو با یورو اسپورت گفت:" بارسلونا و پاریس شبیه به هم هستند. این شهرها با عشق شان به زیبایی شناخته می شوند. پاری سن ژرمن باید با فلسفه فوتبال بارسا سازگار شود. من به سرمایه گذاری باشگاه پاری سن ژرمن احترام می گذارم اما این کار را باید یک ذهنیت انجام داد؛ دیدن افق هایی دورتر.

وقتی ما در سال ۲۰۰۳ مدیریت بارسا برعهده گرفتیم، شرایط فاجعه بار بود. بگیریستاین، مدیر ورزشی باشگاه، تصمیم گرفت با همکاری یوهان کرویف، فرانک رایکارد را به عنوان سرمربی انتخاب کند و سپس رونالدینیو را خریدند. رونی همه چیز را تغییر داد. او رویای همه عاشقان فوتبال بود.

این فلسفه کرویف بود و احتمالا مهمترین ارزیابی او. بسیار مهم است که بدانیم در چه مسیری گام برمی داریم. ما این روحیه را از دست داده بودیم. ایده ما این بود که قبل از نتیجه گیری، بار دیگر نمایش هایی زیبا ارائه بدهیم.

همچنین باید از زمان کافی برخوردار بود. من می دانستم که سال های زیادی برای کامل کردن پروژه ام خواهم داشت. همچنین می دانستم که با داشتن دکو، رونالدینیو، اتوئو، ژاوی و اینیستا، در مسیر صحیح قرار دارم. فلسفه و تصور درست، اولویت های اصلی هستند. این‌ها کلید موفقیتند.

پاری سن ژرمن بازیکنان بزرگی را به خدمت گرفته است. من همیشه از ایبرا تعریف کرده ام زیرا خودم او را برای بارسلونا خریدم. او یک برنده است. او این را در ایتالیا و در همه باشگاه هایی که در آن بازی کرد، نشان داد. اما مهمتر از همه این است که او یک گلزن فوق العاده است.
در بارسلونا، تطبیق پیدا کردن با سیستم راحت نیست. او این فرصت را پیدا نکرد."

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391