برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مالدینی: لئوناردوی دیگری نخواهم شد

یکشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۰۴ — ورزش۳

کاپیتان سابق میلان زندگی سخت پدر و عشق به پیراهن تیمش را از دلایل اصلی رویگردانی از دنیای مربیگری عنوان کرد.

پائولو  مالدینی

پائولو مالدینی در سال ۲۰۰۹ کفش‌های خود را با پیراهن تیم محبوبش آویزان کرد و از آن زمان تاکنون به جز مواردی چهره بازیکن دوست داشتنی میلان دیده نشده است.

نماد تعصب و الگوی اخلاقی روسونری در گفت‌وگویی که با روزنامه‌ «لا رپوبلیکا»ی ایتالیا داشت، اعلام کرد، دوست ندارد به دنیای مربیگری روی بیاورد: "در فوتبال کارهای زیادی را انجام دادم. خطر دور بودن از جهان فوتبال را احساس می‌کنم اما رابطه عاطفی شدیدی با میلان دارم و نمی‌توانم خود را در نیمکت تیم دیگری حتی در خارج از ایتالیا ببینم. هیچ‌گاه به مربیگری فکر نکرده‌ام. وقتی زندگی‌ پدرم را به خاطر می‌آورم، به این نتیجه‌ می‌رسم که نمی‌توانم مانند او زندگی کنم. حرفه پدرم در زندگی شخصی‌ او تاثیر گذاشته بود و نمی‌خواهم زندگی‌ام مثل او باشد. گذشته از این وقتی یک بازیکن به دنیای مربیگری روی می‌آورد، احتمال پیوستنش به هر تیمی وجود دارد. لئوناردو نمونه خوبی در این زمینه است. نمی‌خواهم لئوناردو جدید باشم! نمی‌توانم به جز میلان خود را در تیم دیگری ببینم. به همین علت در فکر مربیگری نیستم. با هیچ باشگاه ایتالیایی به جز میلان کار نخواهم کرد. بنابراین احتمال مربیگری من صفر است."

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایتالیا دوست ندارد به کارهای اداری هم روی بیاورد: "نمی‌خواهم به کارهای اداری مشغول شوم؛ چرا که سیاست را دوست ندارم. اگر قرار باشد، در زمینه فوتبالی کار کنم، در جایی مشغول خواهم شد که بتوانم تجربه خود را منتقل کنم. به ندرت افرادی را می‌توان پیدا کرد که ۱۰۰ درصد توان خود را بگذارند؛ چه درمسایل تاکتیکی و چه در زمین فوتبال و یا حتی کارهای روانشناسی. نمی‌خواهم فقط برای کسب پرستیژ در پستی مشغول به کار شوم."

مالدینی درباره پیشنهاد تیم‌های دیگر به او در دوران حضورش در میلان گفت: "یوونتوس به من پیشنهاد داد. جان‌لوکا ویالی هم در سال ۱۹۹۶ از من خواست تا به چلسی بروم اما ترجیح دادم، در میلان باقی بمانم؛ چرا که تیم در آن دوران در بحران بود و نمی‌خواستم که در آن شرایط سن‌سیرو را ترک کنم. آرسنال هم پیشنهاد مالی بسیار خوبی را ارائه داد. سر آلکس فرگوسن هم به جذبم علاقه داشت اما در تیم محبوبم باقی ماندم. تمام این پیشنهادها در دوران بحرانی میلان بود. در چنین شرایطی تصمیم آسان‌تر ترک میلان بود اما من به عنوان کاپیتان مسئول نتایج ضعیف بودم و باید تیم را از بحران خارج می‌کردم. به همین علت قرار را بر فرار ترجیح دادم."

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391