برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تن کاته: مسی در روزهای خوب و بد، رونالدینیو را الگویش قرار می داد

شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۴۸ — گل

تن کاته، کمک مربی بارسلونا در سالهای نه چندان دور در صحبت هایی به این نکته اشاره کرده که رونالدینیو همواره یک الگوی بزرگ برای لیونل مسی بوده است.

لیونل مسی و رونالدینیو

هنک تن کاته در گفتگو با مجله هلندی VI دراین باره به تاثیرگذاری بازیکنان برزیلی در بارسلونا صحبت کرده و گفته:« بازیکنان برزیلی مثل رونالدینیو و دکو (که ملیتی پرتغالی داشت) زمانی که مسی تنها ۱۷ ساله بود مستقیما از او استقبال می کردند و به او کمک می رساندند ولی او با سیلوینیو چندان خوب نبود و زمان زیادی را با او نمی گذراند.»

تن کاته ادامه داد:« رونالدینیو و دکو معمولا در سالن بدنسازی، پابرهنه فوت- تنیس بازی می کردند. آنها بازیکنان باتجربه رختکن تیم بودند »

تن کاته که در طول سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ دستیار فرانک ریکارد در بارسلونا بود، یکی از شاهدان رشد و پیشرفت مسی در تیم کاتالان بود. او درادامه صحبت هایش گفت:« در بازی دوستانه مقابل پورتو، نه من و نه فرانک ریکارد مسی را نمی شناختیم. او ۱۶ سال سن داشت و بازیکن تیم جوانان بی بود. تکسیکی بگیرستاین خیلی از اوتعریف کرده بود و ما هم تصمیم گرفتیم تا در ده دقیقه آخر بازی او را به میدان بفرستیم.این آخرین حضور او در ترکیب تیم بود. ولی بازی فوق العاده ای را انجام داد.من و فرانک همدیگر را نگاه کنیم و حتی نمی توانستیم کلمه ای حرف بزنیم. فردای آن روز به جیووانی فان برونهورست زنگ زدم و به او گفتم که ستاره آتی باشگاه بارسلونا را دیدم. این اولین و آخرین باری بود که من چنین حرفی زدم.»

او در تمجید از مسی ادامه داد:« بازیکنی مثل مسی رابه مراتب بیشتر از کریستیانو رونالدو دوست دارم؛ چون خاکی تر است. او به انسانهای عادی نزدیک تر است. در داخل و خارج از زمین چمن فروتن است. الان او متعهد تر و با انگیزه های به مراتب بیشتری بازی می کند. درگذشته مسی برای شکستن رکورد گرد مولر پیش می رفت. او می داند که چه در انتظارش است و به عنوان یک بازیکن حرفه ای چه باید بکند ولی به سرو صدا و تبلیغات نیازی ندارد.»

تن کاته در بخش پایانی صحبت هایش گفت:« زمانی که اتوئو و رونالدینیو در تیم بودند، مسی گلهای زیادی نمی زد ولی راستش را بخواهید حتی فکرش را هم نمی کردم که او در سال ۲۰۱۲ به این تعداد گل برسد.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391