برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

موجی ،عجیب ترین سیاستمدار سال!

دوشنبه، ۲۵ دی ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۰۸ — گل

لوچانو موجی شاخص‌ترین چهره رسوایی کالچوپولی ایتالیا به عرصه سیاست قدم گذاشته و نامزد راهیابی به پارلمان این کشور در آستانه پیمونته ایتالیا در جمع نامزدهای راستگرای حزب «اصلاح طلبان ایتالیایی» است.

لوچیانو موجی

این حزب دلیل نامزد کردن موجی مدیرسابق یوونتوس را که درسال ۲۰۰۶ به دلیل اثبات اتهامهای وارده به وی در پرونده کالچوپولی از حضور در عرصه ورزش محروم کرده بود، این طور توجیه کرده است: «موجی برای ما نماد مبارزه سیاسی علیه سیستم رسانه‌ای – قضایی بحث برانگیزی است که درایتالیا حرفه افراد را ویران کرده است.»
به گزارش گل به نقل از قدس آنلاین موجی در ۷۵ سالگی قصد شروع یک فعالیت مهم سیاسی در پارلمان ایتالیا را دارد. درمورد نامزد شدن او، موضوع سن و محکومیت‌های صادرشده در ماجرای کالچوپولی سروصدای زیادی باعث شده اند. موجی درواقع درپی آن وقایع و پس از اینکه مدیرورزشی تیمهای مطرحی از جمله یوونتوس درایتالیا بوده، از حضور درفدراسیون فوتبال این کشور منع شده بود. اما او هرگز به طور کامل پس از آن ماجراها از عرصه رسانه‌ای کنار نرفت و انتظار بازگشت او به دنیای فوتبال، با توجه به آشنایان زیادی که در محافل ورزشی دارد، قابل پیش بینی به نظر می‌رسید. اما کمتر کسی انتظار داشت او به عنوان نامزد راهیابی به پارلمان ایتالیا معرفی شود.

حالا همه بی‌صبرانه منتظرند تا ببینند شخصی که به دلیل زد وبندهای پشت پرده و مافیایی با داوران، از حضور درفوتبال منع شده، چه چیزی برای اصلاح کردن ایتالیا با خود به همراه خواهد داشت. اما این واقعیتی است که درجامعه ایتالیا همواره وجود داشته و افراد تبهکار و مجرم هریک به نوبه خود با شانس‌های دوباره و سه باره‌ای رو به رو می‌شوند. درایتالیا می‌توان به رغم فریبکاری وکلاهبرداری و دروغ، درعرصه سیاست جایگاه محکمی پیدا کرد. چند روز پیش از انفجار بمب کالچوپولی دربهار سال ۲۰۰۶، موجی و جیرائو که او هم از سوی فدراسیون فوتبال ایتالیا محروم شد، در رم به ملاقات برلوسکنی رفته بودند و روزنامه‌ها نوشتند برلوسکنی قصد داشت هردو را به میلان ببرد، اما پس اتفاقات رخ داده در فوتبال ایتالیا سرنوشت متفاوتی برای موجی و جیرائو رقم زدند.
دراین سالها، موجی در رادیوها و اینترنت حضور گسترده‌ای داشت و روایت خود را از ماجراهای کالچوپولی تعریف کرده و همواره مدعی شد بی‌گناه بوده است. قضات دادگاه حرف او را باور نکردند، اما خیلی از هواداران فوتبال به او ایمان آوردند. آنیلی رئیس یوونتوس گفت موجی در زمان خود بهترین مدیرورزشی ایتالیا بوده و هرگز پیوند دوستی نزدیکش با او را پنهان نکرد.
لوچانو موجی از فوتبال چیزهای زیادی می‌داند، اما اینکه اطلاعات او از سیاست درچه حد هستند را تنها با گذشت زمان و درصورت انتخاب شدن او، خواهیم فهیمد. زدنک زمن مربی رم و دشمن دیرینه یوونتوس در واکنش به این خبر جمله جالبی به زبان آورده و گفت، نامزد شدن موجی در انتخابات، آینه تمام نمای وقایعی است که در جامعه ایتالیا درحال رخ دادن هستند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391