برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گزارش کنفرانس مطبوعاتی مورینیو و مارادونا(متن کامل)

شنبه، ۹ دی ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۱۰ — گل

مراسم اعطاء بهترین های فوتبال جهان در حالی شب گذشته در دبی برگزار شد که بمراتب از سالهای قبل باشکوه تر بوده است.

ژوزه مورینیو و مارادونا

در این مراسم حدود ۲۸۰۰ نماینده از ۵۰ کشور جهان برای حضور در آن ثبت نام نموده و مشهورترین افراد در بخش های متقاوت قوتبال اعم از بازیکن ، مدیر باشگاه، حقوقدان، کارگزاران عرصه نقل و انتقالات و بزرکترین نویسندگان ورزشی در آن شرکت داشتند اما بی شک مورد توجه ترین بخش مراسم جلسه نشست خوزه مورینیو و مارادونا بود که جو بسیار عجیبی بر سالن حکمفرما کرده بود و ۱۰۰بیش از عکاس مدت مدیدی منتظر ورود ایندو به سال بودند و این امر در ساعت ۷.۴۵ دقیقه با انفجار صدای حضار صورت پذیرفت. نکته جالب میزان محبوببیت مارادونا بود که نیروهای امنیتی بشدت از نزدیک شدن مردم به وی علی رغم میل مارادونا جلوگیری می کردند.
به بخشی از صحبت های ایندو که Umberto Gandini رئیس هیئت مدیره باشگاه میلان نقش هماهنگ کننده را ایفا می کرد اشاره می کنیم:

مارادونا و میشل  پلاتینی

مورینیو: شعار من فوتبال برای فوتبال است. برای من خوب بودن یک بازیکن در درجه دوم اهمیت قرار دارد و نخست علاقه و عشق او به فوتبال است.

مارادونا: از نظر من مهم روش انتخاب بازیکنان می باشد مشکل من در امارات ضعف آموزش بازیکنان بود از نظر من آموزش نقش اساسی بازی می‌کند در حالیکه در آسیا این کار خیلی دیر یعنی از ۱۴ سالگی بطور جدی آغاز می شود که خیلی دیر است. من در امارات اصلا موفق نبودم چون بازیکنان مستعدی وجود داشت که خوب تربیت نشده بودند.

سوال: چگونه استعداد را با انضباط ترکیب می کنید؟

مورینیو: اگر مربی فکر می‌کند که داشتن یک ستاره در تیم می تواند مشکل ساز باشد بنظر من اشتباه می کند. نیم باید همواره ساختار تیمی مناسبی داشته باشد اما یک ستاره هم می تواند بسیار تأثیر گذار بوده و میتوان تیم را حول محور یک ستاره شکل داد.

سوال: چگونه یک تیم قهرمان را می سازید با خرید بازیکن ممتاز یا تاکتیک تیمی؟

مارادونا: باید بازیکنان خوبی در تیم باشد تا بتوان تاکتیک مناسب را انتخاب نمود و سپس به آنها آموزش داد تا آنچه را در مغر دارید پیاده نمایند.

مورینیو: من همانطور که امروز به برونو متسو گفتم در ۴ کشور مختلف کار کرده ام برای من سابقه فرهنگی کشوری که در آن کار می کنم بسیار مهم است. بازیکنان اساس یک تیم خوب هستند اما مربی باید یک رهبر خوب باشد تا همه عوامل رر با هم ترکیب نماید و یک مربی باید به فلسفه مربیگری خود وفادار باشد. من بسیار علاقمند هستم که روزی سرمربی تیم ملی پرتغال شوم اما از سویی دلم می خواهد در هفته ۲-۳ بار مسابقات دهم که با مربیگری در تیم ملی منافات دارد.

سوال: شما به کدام بازیکن علاقه مند بودید؟

مارادونا: من عاشق پلاتینی بودم و وقتی او در حال کنار رفتن بود دوران من آغاز شد

آیا از کسی می ترسیدید؟

مارادونا: من هنگامی که در تیم ناپل بازی می کردم همواره از مادرم می ترسیدم چون ما در ابتدا همیشه به میلان، اینتر و یوونتوس می باختیم و مادرم می گفت هر موقع توانستی این ۳ تیم را ببری بمن زنگ برن. ناپل در ابتدا بسیار ضعیف بود ولی وقتی من ار آنجا می رفتم ۲ بار قهرمان ایتالیا شده بود. در ناپل مردم بمن می گفتند این ۳ تیم را ببرید بقیه تیم‌ها مهم نیستند.

سوال: فرگوسن هم شما را تحسین می‌کند و می گوید شما بهترین جایگزین برای او هستید نتیجه بازی رئال با منچستر را چه پیش بینی می کنید؟

مورینیو: ما امروز بسیار تحت فشاریم. ما می توانیم هر بازی را ببریم اما باید ابتدا انگیزه بردن را در خود ایجاد کنیم. فلسفه بازی رئال با منچستر متفاوت است ما باید بسیار بهتر از آنچه تاکنون بودیم ظاهر شویم تا بتوانیم برنده شویم.

چه تفاوتی بین فوتبال ایتالیا و اسپانیا وجود دارد؟

من همواده مربیان ایتالیایی را تحسین کرده ام چون از لحاظ تاکتیکی بسیار قوی هستند خصوصا در دفاع کردن. من به ایتالیا رفتم تا خود را اثبات کنم. همه می گویند بارسلونا بهترین تیم دنیاست و من به اسپانیا رفتم تا خلاف آن را نشان دهم.

آیا شما معتقد به حمایت از بازیکنان توسط مربی هستید؟

مارادونا: بازیکن باید توسط مربی درک شود زیرا مربی است که طراح بازی وکیفیت آن می باشد و همینطور انتخاب نفرات اصلی. من دوست دارم که مربی نگران بازیکنان خود باشد اما به فلسفه بازی تیم خود هم پایبند باشد. آنچه در بازی اتفاق میافتد باید کاملا مطابق با نظر مربی باشد اما بازیکن هم باید آن سبک بازی را بپذیرد.
مورینیو: بازیکن یک انسان هست من باور دارم که بازیکنان نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده اند. این آسان نیست که ۲۵ یازیکن - انسان متفاوت با سوابق مختلف را کنار هم جمع کرد. فوتبال مهم ترین بخش زندگی آنهاست البته بعد از خانواده آنها به عنوان یک انسان.

رابطه شما با رسانه‌ها چگونه بود؟

مارادونا: رابطه من با آنها وحشتناک بود من هیچ چیز در این خصوص نمی دانستم و هر چه آنها می خواستند من برعکس آن عمل می کردم ( خنده شدید حضار).

چگونه فضای بردن را در تیم های خود ایجاد می کردید؟

من به خودم اطمینان دارم و همیشه احساس خوبی دارم من معتقدم که دنیا مکان ارتباطات هست اما اهداف ما از رسانه‌ها متفاوت است ما می خواهیم در بازی برنده باشیم اما در حالیکه آنها می خواهند چیزی را بفروشند و اگر نتوانند گویی شکست خورده اند لذا مجبورند این کار رابه هر قیمتی انجام دهند. هقته پیش من به این نتیجه رسیدم که فوتبال همواره در حال تغییر است اما یک چیز همیشه ثابت مانده و آن این است که یک تیم فوتبال را مربی می سازد.

مربی می تواند تأثیر بسیار بزرگی بر تیم داشته باشد؟

مارادونا:امروز بسیار متفاوت با زمان بازی کردن من می باشد امروز ما شاهد مواردی هستیم که در گذشته سابقه نداشت. کنترل رختکن امروز بسیار دشوارتر شده اما بهر حال انگیزه‌ها را باید در بازیکنان بوجود آورد .

مورینیو: بازیکنان نیاز به رهبر دارند و این رهبری باید علاوه بر زمین بازی در رختکن هم وجود داشته باشد. بازیکنان باید درک صحیحی از روند بازی داشته باشند اما باید وجود یک رهبر در بیرون زمین را نیز در نظر داشته باشند

سخت ترین رقیب شما؟

مورینیو: من اصلا بازیکن خوبی نبودم و این امر بیشتر بمن کمک کرد تا اگر یک بازیکن متوسطی بودم. تمام بازیکنان دارای فکر هستند همینطور مربیان. مربیان زیادی موجب آزار من شدند مثلا تیم جنوا زمان گاسپارینی. آنها ۳-۵-۲ بازی می کردند و ما نمی توانستبم کاری انجام دهیم و من بعد از ۱۵ دقیقه روش بازی را عوض کردم و آنها زود متوجه شدند و این کار ۵ بار تکرار شد و آنها هر بار خود را با تغییرات ما تطبیق دادند!

سوال: نظیر یک مسابقه شطرنج؟

مورینیو: بله. میشل پلاتینی قبلا گفته بود که فوتبال یک ورزش اروپایی – آمریکای جنوبی هست و ایتالیا کشور تاکتیک ها. ما در دهه ۹۰ فکر می کردیم که آفریفا در حال پیشرفت و ورورد به این جمع می باشد و در در سال ۲۰۰۲ نیز همین تصور را درباره فوتبال در شرق آسیا داشتیم اما این امر صورت نگرفت.
سوال: وضعیت فوتبال در آسیا چگونه است؟

مارادونا: من آن علافه مندی را درآسیا ندیدم فوتبال بازی ساده ای است که آن را باید در خیابان‌ها بازی کرد چیزی که در آسیا کمتر اتفاق میافتد.

مورینیو: مردم در آسیا فوتبال را دوست دارند اما ترجیح می دهند فوتبال به روش اروپایی – آمریکای جنوبی را از تلویزیون تماشا کتتد تا آن را خود بازی کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391