برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آیا مورینیو مقدمات رفتنش را فراهم می‌کند؟

دوشنبه، ۴ دی ۱۳۹۱، ساعت ۰۲:۳۶ — گل

ژوزه مورینیو با نیمکت‌نشین کردن ایکر کاسیاس، کاپیتان محبوب رئال مادرید و اسپانیا رویارویی خود با دشمنانش در رختکن رئال مادرید را علنی کرد.

ژوزه مورینیو

ماه‌ها جنگ داخلی و پنهان‌کاری سرانجام به پایان رسید و همه چیز مشخص شد.

کنار گذاشتن کاسیاس جدیدترین و تندترین اقدام مورینیو در راه خروج از باشگاه است.

او از ابتدای فصل راهی را در نظر گرفته بود که در صورتی که اوضاع نامساعد شد از آن فرار کند. و اوضاع هم نامساعد شده. طرفداران پس از نتایج ضعیف که باعث شد تیمشان امتیازهای فراوانی از بارسلونا عقب بیفتد به‌سرعت به مربی پشت کردند. مورینیو پیش از دربی با اتلتیکو مادرید با واکنش خشمگینانه طرفداران رئال روبرو شد و دریافت که برنامه‌اش دیگر راهی به عقب ندارد.

او پس از باخت به سویا در سپتامبر گفت تیمی ندارد و سپس به‌تدریج با حرف‌های جنجالی در رسانه‌ها شهرت خود را به خطر انداخت. حرف‌هایی که حتی با معیارهای خود او هم جنجالی به شمار می‌رفتند. از انتقادات پیاپی از بازیکنان گرفته تا تیم ب و حتی خود باشگاه. او اکنون تقریبا تمامی افراد سانتیاگو برنابئو را علیه خود ساخته.

برخی در جمع مدیران رئال به این نتیجه رسیده بودند که شاید مورینیو تلاش می‌کند خود را قربانی جلوه دهد تا بتواند خروجی آبرومندانه داشته باشد. مورینیو مورد احترام فراوان تمامی طرفداران باشگاه‌های سابقش است، و دوست دارد چنین رفتاری را در پایتخت اسپانیا هم ببیند. شایعات فراوانی در میان کادر مدیریتی رئال مادرید وجود دارد مبنی بر این که او هر کاری می‌کند تا بتواند از باشگاه برود و دلیل اصلی‌اش هم حمایت نکردن مدیران بالای رئال است.
حمایت راموس | سرخیو راموس با پوشیدن پیراهن مسعود اوزیل حمیات خود از او را اعلام کرد. این حرکت علیه مورینیو بود

مارکا، روزنامه چاپ مادرید هم به دنبال سر مورینیو است! آنها هرگز ابایی نداشته‌اند از این که این مربی نامحبوب را زیر آتش تند انتقادات خود بگیرند.

مورینیو را طرفداران در ژانویه ۲۰۱۰ نمی‌خواستند اما او توانست با اینتر حذف بارسلونا از نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان را رقم بزند و همین باعث شد ناگهان مورینیو در نظرسنجی‌های مختلف در صدر لیست مربیان محبوب طرفداران رئال قرار بگیرد. مانوئل پیگرینی مربی بداقبالی بود که رسانه‌ها با توهین به او تلاش کردند او را برکنار کنند و این نظرسنجی‌ها هم در همین راستا بود.

اما اکنون خود مورینیو در خط آتش قرار گرفته. او ناراحت از بازیکنانی است که به نظر او در دوران مربی‌گری‌اش در رئال مادرید به او وفادار نبوده و خیانت کرده‌اند. او با عقده روحی عجیبی به‌دنبال افرادی است که اخبار تیم را به رسانه‌ها منتقل می‌کنند، چیزی که در باشگاه‌های سابق او، حتی با وجود یاغی بودن برخی بازیکنان روی نمی‌داد.

درباره این افراد گمانه‌های بسیاری وجود دارد.

مارکا هم از همین حالا در نظرسنجی‌ها از خوانندگانش خواسته بگویند دوست دارند کدام مربی جانشین مورینیو شود. یعنی دقیقا همان بلایی که دو سال پیش بر سر پیگرینی آوردند.

هفته گذشته بود که دعوای مارکا و مورینیو باز هم بالا گرفت. او پس از یک نشست خبری پیش از بازی از آنتون مئانا، خبرنگار مارکا خواست به اتاق او برود و به او گفت: «در فوتبال ما بالا هستیم. اما تو در روزنامه‌نگاری هیچ آشغالی نیستی!» و از او خواست که منابعش را فاش کند. روز بعد بود که روزنامه مارکا خبر این ماجرا را با تمام جزئیات منتشر کرد.

همین باعث شد بسیاری قدرت درک مورینیو را زیر سوال ببرند. او بی‌تردید می‌دانست که این خبر منتشر می‌شود. نکند او می‌خواست همه بدانند که او «سه سیب گندیده» در رختکن دارد؟

اما اکنون نبرد به شکلی علنی درآمده. او پیامش را به همه فرستاده مورینیو مدت‌هاست کاسیاس را خائن می‌داند. او این دروازه‌بان را بازیکن محبوب نشریات می‌داند. دروازه‌بان شماره ۱ اسپانیا حاضر نمی‌شود پس از دیدارها داوران را زیر سوال ببرد و این مطلوب مورینیو نیست چون این یکی از تاکتیک‌های کلیدی مورینیو در زمینه پرت کردن حواس افراد است. کاسیاس با بازیکنان بارسلونا دوست صمیمی است و مورینیو این را نمی‌پسندد. مورینیو تاکنون با تمام این مسائل کنار آمده بود. اما از این پس دیگر اوضاع عوض می‌شود.

تردیدی وجود ندارد که رختکن مادرید دچار تفرقه شده ولی اوضاع قابل بازگشت است چون مربی را می‌توان از این معادله حذف کرد. مورینیو می‌خواهد پس از ترک مادرید دستاویزی داشته باشد و این همان چیزی است که او بهانه خواهد کرد. اما آیا افراد این حرف او را خواهند پذیرفت؟ بعید است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391