برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بلاتر: مسی بهترین بازیکن دنیاست؛باید به هر سه نامزد توپ طلا، مدال داد

جمعه، ۶ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۴۲ — گل

سپ بلاتر، رئیس سازمان فیفا در گفتگویی لیونل مسی، برنده توپ طلای سال ۲۰۱۲ که چهارمین توپ طلای متوالی اش را در روز ۷ ژآنویه فتح کرد را بهترین بازیکن دنیا می داند.

سپ بلاتر

بلاتر در صحبت هایی گفته:« امروزه لیونل مسی بهترین بازیکن دنیاست و هبه همین خاطر واقعا احساس غرور می کنیم که کسانی که در رای گیری برای انتخاب برنده توپ طلا شرکت کردند، با قاطعیت تمام مسی را انتخاب کردند.»

بلاتر در گفتگو با وب سایت فیفا دات کام در مورد مراسم اهدای توپ طلا و حضور سه نامزد نهایی دریافت این جایزه گفت:« بهتر این بود که سه مدال به هر سه نامزد نهایی می دادیم تا دو نامزد دیگر (نفرات دوم و سوم) دست خالی برنگردند. ما باید به این ماجرا برای سالهای بعد فکر کنیم.»

رئیس فیفا در ادامه صحبت هایش فینال فوتبال زنان در بازیهای المپیک را که با حضور ۸۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه ومبلی برگزار شد را یکی ازاتفاق های مهم سال ۲۰۱۲ دانست و گفت:« قلعه فوتبال مردان برای نمایش یک مسابقه فوتبال زنان استفاده شد.»و درمورد رقابت های جام کنفدراسیون‌ها که در سال ۲۰۱۳ دربرزیل برگزار می شود گفت:« هیچ شکی ندارم که استادیوم‌ها به موقع آماده می شوند ولی می خواهیم ببینیم که ورزشگاه‌ها چطور پر و خالی می شوند؛ هواداران چطور به ورزشگاه‌ها منتقل می شوند و تمام این مسائل لجستیک را زیر نظر داشته باشیم.»

بلاتر در پاسخ به سوالی درمورد اینکه فرمول مناسب برای رویارویی با مشکلات و شعارهای نژادپرستانه در بازیها و تبانی در مسابقات گفت:«سقوط دادن و به دسته پائین تر فرستادن تیم ها، بهترین جریمه برای نژادپرستان است.چون جریمه کردن برای آنها کافی نیست. اگر مردم بدانند که می توان در یک بازی تبانی کرد، دیگر هرگز به نتایج مسابقات باور نخواهند داشت.الان ما باید گامهای مناسب و صحیحی برداریم. جریمه کردن کافی نیست. یکی از محرومیت های احتمالی، برگزاری یک بازی پشت درهای بسته و بدون حضور هواداران است ولی بهترین راه کسر امتیاز و سقوط دادن تیم به دسته پائین تر است.چون در نهایت این باشگاه است که مسئول رفتار هوادارانش است.»

بلاتر، تبانی را یکی از آسیب‌ها و ویرانگر های دنیای فوتبال می داند:« با همکاری قدرتهای سیاسی و اینترپل به دنبال مبارزه با تبانی هستیم.»او به علاوه با اشاره به پیغام اخیر دل بوسکه بعد از انتخابش به عنوان بهترین سرمربی دنیا در سال ۲۰۱۲،که دنیای فوتبال را به اخلاقیات و انسجام دعوت کرده بود گفت:« اگرمردم بدانند که می توان در نتیجه یک بازی تبانی کرد، دیگر به نتایج ایمان نخواهند داشت. آنچه نیاز است، انسجام در سلامت اتحادیه فوتبالی است. این باید بدین ترتیب باشد که بازیکنان، سرمربیان و داوران، وقتی با افراد تبانی کننده روبرو می شوند، بلافاصله این موضوع را گزارش کنند. تنها در این شرایط است که می توانیم با این مسائل مقابله کنیم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391