برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ال کلاسیکو از جبهه رئال، پیشرفت به دو سال پیش

پنجشنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۰۱ — گل

شاید قبل از سوت اغاز بازى کمتر کسى فکر میکرد که ژوزه مورینیو با همچین استراتژى تیم را به میدان بفرستد. انها بر خلاف ادوار گذشته، نه امده بودند که در لاک دفاعى فرو روند و نه پرس از بالا را در دستور کار خود قرار داده بودند. بلکه به دو سال پیش برگشته بودند. به اولین ال کلاسیکو اقاى خاص. روزى که در نیو کمپ با پنج گل در هم کوبیده شدند. از ان روز به بعد هیچگاه مورینیو اینچنین باز و با فراغ بال به استقبال ال کلاسیکو‌ها نرفته بود. در واقع رئالى‌ها دیروز زیاد مشکلى با پاسکارى هاى بین مدافعین و دروازبان بارسلونا نداشتند و کار انها تازه زمانى که توپ به بوسکتس و یا ژاوى مى رسید تازه شروع مى شد.

تیم رئال مادرید و تیم بارسلونا

به راستى بعد از دو سال چه عاملى باعث شد که رئال با استراتژى مشابه، به نتیجه اى کاملا متفاوت دست پیدا کند؟ البته که ورزشگاه عوض شده بود، سر مربى حریف عوض شده بود و همچنین رتبه دو تیم در جدول. اما دیشب رئال مادرید در نبود کاپیتان هاى اول و دوم خود که غرورى بى پایان دارند و البته غیبت مهره هایى نظیر په په، مارسلو، کونترائو و دى ماریا در ایجاد موقعیت گل زنى بازى کاملا پایاپایى با بارسلونا انجام داد. همینطور در از کار انداختن لیونل مسى، مردى با چهار توپ طلا، که دیشب چیز خاصى از سوى او مشاهده نکردیم. رئال حتى دو فصل پیش نتایج به مراتب بهترى را نیز در لیگ کسب کرده بود اما مقابل بارسلونا چیزى جز یک حریف از پیش باخته نبود.

بله، درست شنیدید از پیش باخته. اینجا است که اهمیت مسائل روانى در فوتبال خود را نشان مى دهد. بعد از باخت هاى پشت سر هم به بارسلونا طى دو سال اول حضور پپ روى نیمکت بارسلونا، رئالى‌ها همه جورِ از لحاظ روحى و روانى کیلومترها از رقیب دیرینه خود فاصله گرفته بودند. اما پس از شکست بارسلونا در نیوکمپ و قهرمانى در لیگ و سوپر کاپ اسپانیا که باز هم با پیروزى بر بارسلونا در سانتیاگو برنابئو همراه بود، دیروز نه تنها در شرایط مناسب روحى و روانى قرار داشتند بلکه تا حدودى عدم اعتماد به نفس را در ساق هاى ابى انارى پوشان مى شد مشاهده کرد.
انها با از دست دادن موقعیت هاى فراوان گلزنى– اتفاقى که به ندرت براى انها مى افتد– بعد از تک گل فابرگاس، به رئالى‌ها این اجازه را دادند که به بازى برگردد. بعد از دریافت گل نیز با تعویض تیاگو به جاى فابرگاس، نشان دادند که حالا به توشه یک امتیازى در برنابئو هم قناعت مى کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391