برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

وادا از فیفا خواست درباره تهیه گذرنامه بیولوژیکی فوتبالیست‌ها اقدام کند

پنجشنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۵۸ — گل

آژانس جهانی ضد دوپینگ - وادا - در نشست روز پنجشنبه فدراسیون بین المللی فوتبال - فیفا - در زوریخ از مقامات فوتبالی جهان خواهد خواست هر چه سریع تر اقدام به تهیه گذرنامه بیولوژیکی ورزشکاران کند.

روز سه شنبه آژانس جهانی ضد دوپینگ از فدراسیون بین المللی فوتبال به سبب رویکردش در ارتباط با آزمایش دوپینگ به ویژه ماده خونساز ایپو EPO - که اخیرا توسط ورزشکاران برای بهبود عملکردشان استفاده می شود - انتقاد کرد.
دیوید هومان دبیرکل وادا در یک مصاحبه گفت امیدوار است مقامات فوتبالی جهان نگرانی های وادا را جدی بگیرند.
هومان در گفتگو با خبرگزاری آلمان گفت:« هنوز آنها نمی پذیرند که مشکل دارند زیرا نتایج مثبتی دریافت نکرده اند.»
او گفت:« ما می خواهیم در موضعی باشیم که بگوییم: ممکن است در حال حاضر مشکلی وجود نداشته باشد اما این اتفاق می تواند روی دهد. اجازه دهید برای فوتبالیست‌ها گذرنامه بیولوژیکی ایجاد کنیم و سپس درباره سطح سالم بودن ورزشکاران نظر دهیم. »
گذرنامه بیولوژیکی تغییرات خونی ورزشکاران را زیر نظر می گیرد و بیش از آزمایش دوپینگ درباره استفاده از مواد خاص، دوپینگ ورزشکاران را آشکار می کند.
هومان گفت:« ما با مقامات فوتبالی درباره گذرنامه بیولوژیکی گفتگو کردیم به همین دلیل من در نشست فدراسیون جهانی فوتبال - فیفا - در روز پنجشنبه شرکت خواهم کرد .»
بر اساس آمارهای فیفا ، در سال دو هزار و یازده، بیست و هشت هزار و پانصد وهشتاد و هفت آزمایش از فوتبالیست‌ها گرفته شد که صد و نوزده مورد آن مثبت بود. پرونده لانس آرمسترانگ رکابزن آمریکایی نشان داد مثبت اعلام نشدن آزمایش دوپینگ به معنای دوپینگ نکردن ورزشکاران نیست. هومان گفت بسیاری از ورزش‌ها به اندازه کافی آزمایش دوپینگ انجام نمی دهند و حتی آنهایی که این آزمایش را انجام می دهند اغلب درباره همه مواد نیروزا آزمایش نمی گیرند.
او گفت:« وقتی درباره فوتبال صحبت می کنیم در واقع درباره سی هزار آزمایش در سال گفتگو می کنیم. بسیاری از این آزمایش‌ها در سطح ملی انجام می شوند و تعداد کمی را خود فیفا در رقابت های جهانی انجام می دهد.»
به گزارش خبرگزاری آلمان از لندن، او گفت:« برنامه آزمایش استفاده از داروهای نیروزا شامل آزمایش اوره و آزمایش خون می شود .»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391