برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فیفا خواهان روشن شدن قانون آفساید شد

سه‌شنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۲۳:۰۲ — بی‌بی‌سی

فیفا از اتحادیه بورد بین المللی فوتبال خواسته تا قانون فعلی آفساید را به شکل روشن تری تری مدون کند و ابهامی را که گاهی باعث جنجال می شود بر طرف کند.

سپ بلاتر

فیفا خواستار روشن شدن این موضوع شده که آیا بازیکنی که در موقعیت آفساید قرار دارد در جریان بازی دخالت دارد یا خیر؟

در قانون فعلی بازیکنان می توانند با "حرکت و اعمالی" باعث برهم خوردن تمرکز بازیکنان حریف شوند، در بازی دخالت داشته باشند.

اما فیفا خواستار این شده است که این قانون به نحوی ساده و مشخص تدوین شود تا از اعمال نظر شخصی داوران جلوگیری شود.

در حال حاضر، در ماده یازده قانون فیفا آمده است؛ اگر بازیکنی به وضوح باعث برهم خوردن تمرکز و یا مانع دید حریف شود و یا حرکاتی انجام دهد که باعث حواس پرتی حریف شود، به معنای دخالت در جریان بازی است.

فیفا خواهان تغییر این قانون به این صورت است که اگر بازیکنی به وضوح مانع دید حریف شد و یا برای گرفتن توپ اقدام کرد" در جریان بازی دخالت کرده است.

اتحادیه بورد بین المللی فوتبال که عالیترین مرجع قانونگذاری در فوتبال است، دوم مارس( ۱۲ اسفند) در ادینبورو اسکاتلند تشکیل جلسه خواهند داد. در این جلسه درباره استفاده از تکنولوژی عبور توپ از خط دروازه هم تصمیم گیری‌ خواهد شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391