برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رونالدو: می‌خواهم با رئال قهرمانی اروپا را تکرار کنم

چهارشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۳۵ — فارس

مهاجم پرتغالی رئال مادرید در گفت‌و‌گو با مجله یوفا از علاقه‌اش به قهرمانی در اروپا به همراه کهکشانی‌ها خبر داد.

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو در حال شمارش معکوس برای رویارویی با منچستریونایتد در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا است.

یک هفته پیش از دور رفت مرحله یک‌هشتم بزرگترین رقابت قاره‌ای، ستاره پرتغالی در کانون توجه مجله رسمی یوفا قرار گرفته است. مهاجم رئال مادرید در خصوص مرحله مقدماتی، احساسات و اهمیت دفاع از عنوان قهرمانی رئال در لالیگا صحبت کرده است.

وی در این باره اظهار داشت: مدت‌ها است که منتظر رویارویی منچستر و رئال مادرید هستم و اکنون زمان آن فرا رسیده است.

این دیدار، مسابقه‌ای خواهد بود که من در آن احساسات فراوانی را تجربه می‌کنم. زیرا ۶ سال در منچستر بوده‌ام؛ اما ما تیم بهتری داریم و باید این را در زمین اثبات کنیم. مسابقات لیگ قهرمانان همیشه اوج فوتبال و یکی از مقصدهای اصلی فوتبالیست‌ها بوده‌اند. قهرمانی در آن اتفاق منحصر به فردی است و من دوست دارم این بار آن را با رئال مادرید تجربه کنم. این واقعا انگیزه می‌دهد و افتخاری است که می‌تواند به سایر افتخارات باشگاه اضافه شود.

*مشروح مصاحبه وی را با مجله یوفا در زیر می‌خوانید:

• این فصل را تا اینجا برای مادرید چگونه ارزیابی می‌کنی؟

این فصل تا اینجا بد نبوده است. حقیقت این است ما در لیگ چندان عالی کار نکرده‌ایم؛ اما من فکر می‌کنم که تیم اخیرا بسیار بهتر کار کرده است. هنوز در لیگ قهرمانان و کوپا‌دل‌ری حضور داریم. کمی از بهترین تیم‌های اروپا فاصله گرفته‌ایم؛ اما هنوز فرصت داریم. شاید شانس‌مان در لیگ کمتر باشد، اما در دو رقابت دیگر هنوز به جنگیدن ادامه می‌دهیم.

• فکر می‌کنید توانایی‌های رئال مادرید در این سال چه قدر است؟

کیفیت تیم همان است و تغییری نکرده. این تیم عالی بازی کرده، تیم منسجم و یکپارچه‌‌ و تیمی است که ما در آن کم‌کم یکدیگر را بهتر می‌شناسیم.

• خود را در این فصل شخصا چگونه ارزیابی می‌کنی؟

معمولاً کم و بیش همان می‌شود؛ تمام فصل‌هایی که در رئال مادرید بوده‌ام مشابه هم هستند. تلاش می‌کنم تا جایی که بتوانم به تیم کمک کنم؛ تلاش می‌کنم تا جایی که بشود گل بزنم و پاس گل بدهم. فکر می‌کنم شیوه فوتبال بازی کردنم تغییر زیادی نکرده است.

• سال گذشته فصل فوق‌العاده‌ای داشتی و در یوفا به عنوان یکی از بازیکنان تیم برتر ۲۰۱۲ از سوی مخاطبان انتخاب شدی. چنین انتخاب‌هایی از سوی هواداران چه قدر برای تو اهمیت دارند؟

مردمی که به ورزشگاه می آیند، بلیت می‌خرند... عاشق فوتبال هستند و بنابراین افتخاری بزرگ و لذت زیادی برای من دارد که از سوی هواداران مورد تمجید قرار بگیرم و آنها به من رأی بدهند.

• وقتی قرعه تیمتان به منچستر افتاد، چه احساسی داشتی؟

خوب، ما در حال تمرین بودیم و برخی بازیکنان درباره قرعه‌کشی صحبت می‌کردند و من گفتم که مطمئنم با منچستریونایتد بازی خواهیم کرد. مدت‌ها بود که دوست داشتم مقابل آنها بازی کنم و این بار این اتفاق افتاد. خاطرات فوق‌العاده‌ و احساسات فراوانی دارم... این مسابقه‌ای خواهد بود که من نسبت به آن احساسات زیادی دارم زیرا ۶ سال در منچستر بوده‌ ام. دوستان زیادی در آنجا دارم و این مسابقه‌ای با احساسات فراوان خواهد بود. من فکر می‌‌کنم همه کسانی که در منچستر کار کرده‌اند، افراد خوبی هستند، مردمی که من با آنها روابط خوبی دارم و یک بار دیگر با رضایت فراوان با آنان دیدار خواهم کرد.

• بازی مقابل آنها چگونه خواهد بود؟

مثل همیشه این مسابقه‌ای است که فرگوسن دوست دارد در آن برنده شود؛ مسابقه‌ای که آن را بسیار جدی خواهد گرفت زیرا می‌داند که مقابل یکی از بخت‌های قهرمانی در این مسابقات قرار خواهد گرفت و ما نیز می‌دانیم که منچستریونایتد بهترین تیم انگلیس است. آنها تیمی هستند که همیشه عالی کار می‌کنند؛ هر سال در صدر هستند و بنابراین تیمی هستند که احترام زیادی به آنها می‌گذاریم و این دیدار بسیار سختی به ویژه در اولدترافورد خواهد بود. این مسابقه‌ای است با هیجان فراوان؛ اما من فکر می‌کنم همه چیز عالی پیش خواهد رفت. رئال مادرید به نظر من تیم بهتری است؛ اما ما باید این را در زمین نشان دهیم زیرا منچستریونایتد تیم بسیار متحدی است و همیشه در سال‌های اخیر همین‌‌گونه بوده است بنابراین مسابقه سختی در پیش داریم.

• همه ما از روابط خوب تو با سرالکس فرگوسن باخبریم. از او چه چیزهایی یاد گرفتی؟

او به من اساس فوتبال را یاد داده است. زمانی که فقط ۱۸ سال داشتم به منچستر رفتم. به بهترین شکل ممکن دوران فوتبالم را مدیریت کردم و همان طور که همیشه گفته‌ام او برای من یکی از مهمترین افراد در فوتبال است. روابطی عالی با فرگوسن دارم و دیدار دوباره او رضایتبخش است.

• وقتی به رئال مادرید آمدی، آیا تغییری در شیوه بازی خود ایجاد کردی؟

بله، چیزهای زیادی تغییر کرد. وقتی تجربه داشته باشید کارهای بیشتر و مؤثرتری برای تیم‌تان انجام می‌دهید و این همان چیزی است که هر سال برای بهتر شدن در آن تلاش می‌کنم: مؤثرتر شدن در تیم، پیشرفت و همیشه پیشرفت. فکر می‌کنم که پیشرفت چیزی است که باید همیشه در ذهن فوتبالیست‌های حرفه‌ای باشد. این کاری است که هر سال باید انجام دهیم.

• رئال مادرید موفق‌ترین تیم در این مسابقات است. آیا بازی در باشگاهی مثل رئال برای شما اهمیت دارد؟

بله، البته. در باشگاهی بازی می‌کنم که بیشترین قهرمانی را در لیگ قهرمانان به دست آورده است. برای من این انگیزه و افتخار زیادی است؛ اما گذشته‌ها گذشته و حال حاضر بسیار مهم‌تر است. رئال مادرید باید رویای کسب دهمین قهرمانی را داشته باشد که همان چیزی است که همه هواداران به دنبال آن هستند و به همین دلیل است که تلاش می‌کنیم تا به آن برسیم. می‌دانیم که این وظیفه بسیار سختی خواهد بود؛ اما تیم به خوبی آماده شده است و همه ما باید در یک مسیر حرکت کنیم و این اتفاقی است که رخ خواهد داد.

• آیا این برای شما مهم است که بازیکنی تاریخ باشگاهی را بسازد؟

من همیشه باید مستقل از اینکه در چه تیمی بازی می‌کنم، تاریخ خودم را بنویسم. مطمئنا افتخارات مهم‌ترین مسئله هستند و این همان چیزی است که برای رسیدن به آن در تیم‌هایی که در آنها بازی کرده‌ام، تلاش می‌کنم؛ تأثیر خود را به جای می‌گذارم، با تیم همکاری می‌کنم و بنابراین باشگاه می‌تواند افتخارات را کسب کند. این کاری است که من باید انجام دهم؛ این همان کاری است که در سال‌های اخیر انجام داده‌ام و این کاری است که در سال‌های آینده انجام خواهم داد.

• وقتی بچه بودی؛ هنوز یک فوتبالیست حرفه‌ای نشده بودی و بازی‌های لیگ قهرمانان را از طریق تلویزیون تماشا می‌کردی، چه احساسی داشتی؟

لیگ قهرمانان از نظر من همیشه اوج فوتبال بوده است. زیباترین بازی‌ها را در این مسابقات می‌توان تماشا کرد؛ مسابقاتی که علاوه بر بازی‌‌های تیم ملی، جام جهانی و قهرمانی اروپا همیشه در ذهن بازیکنان باقی خواهد ماند. من معتقدم که لیگ قهرمانان مقصد نهایی بازیکنان و به ویژه من است، زیرا این رقابتی است که در آن احساس خوبی دارم و مسابقاتی است که از بازی در آن لذت می‌برم.

• چه نصیحتی برای بچه‌هایی دارید که می‌خواهند وارد فوتبال حرفه‌ای شوند؟

نصیحت من به آنها این است که آنها نباید هرگز قانع شوند. باید به دنبال تحقق رویاها و اهدافشان باشند. باید سخت تلاش کنند و به نصیحت بزرگترها، مربیان و بازیکنان باتجربه‌تر گوش دهند و از رویاهایشان دست نکشند. زیرا من فکر می‌کنم با سخت‌کوشی هرچیزی ممکن است.

• هنگامی که بچه بودی چه لحظاتی بهترین لحظات زندگیت بود و چه لحظاتی مهم‌ترین لحظاتت بودند؟

نام بردن از یک لحظه خاص در فوتبالم سخت است و سخت‌تر از آن یک لحظه خاص در زمان کودکی‌ام است. زیرا آرزوی من همیشه تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه‌ای بود که این مسئله قدم به قدم هنگامی که در آکادمی نوجوانان، مادیرا و سپس در اسپورتینگ تکامل یافت و همه چیز بسیار سریع رشد کرد. زیرا من از زمان ۱۶-۱۷ سالگی یک حرفه‌ای شده بودم و همه چیز به سرعت اتفاق افتاد. بنابراین از این نظر خوشحالم زیرا همه چیز به سرعت اتفاق افتاد و من هم بسیار زیاد پیشرفت کردم.

• تو به عنوان یک مهاجم مقابل قوی‌ترین مدافعان جهان بازی کرده‌ای. قوی‌ترین مدافعی که تاکنون در لیگ قهرمانان مقابل او بازی کرده‌ای چه کسی بوده است؟

نام بردن از یک بازیکن سخت است. این‌ها به مسابقات و آمادگی شما نیز بستگی دارد؛ اما من قکر می‌کنم بازیکنان بزرگی در لیگ قهرمانان در تمام تیم‌ها مثل منچستر، چلسی و بارسلونا بازی می‌کنند. همه این تیم‌ها بازیکنان بزرگی دارند و به همین دلیل نام بردن از یک بازیکن سخت است. من فکر می‌کنم با چندین مدافع بزرگ روبرو شده‌ام و این برای من خوب است زیرا به این شیوه به یادگیری ادامه خواهم داد.

• تو بازیکن بسیار معروفی در جهان هستی؛ صفحه فیس‌بوکت بیش از ۵۰ میلیون لایک دارد. آیا این بر روی تو فشار وارد می‌آورد یا به تو انگیزه می‌دهد؟

اگر بخواهم صادق باشم، در این‌باره فکر هم نمی‌کنم؛ اما مشخصا در عمق وجودم عشق زیادی را احساس می‌‌کنم. به ویژه برای همه هواداران. زیرا آنها به من وفادار بوده‌اند و می‌خواهم بگویم از همه آنها برای حمایت هر ساله از من تا جایی که می‌توانند تشکر می‌‌کنم و کاری که من باید انجام بدهم این است که به بهترین نحو پاسخ حمایت‌های آنها را بدهم و این پاسخ چیزی جز عالی بازی کردن و خوشحال کردن آنها با گلزنی نیست. ما در کنار همدیگر برنده خواهیم شد و این کاری است که همیشه انجام می‌دهم.

• تو قبلا با منچستر یونایتد طعم قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را چشیده‌ای. می‌توانی در باره احساست در این مسابقات با ما صحبت کنی؟

قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا زمانی است که تمام احساسات پس از یک فصل خسته کننده، یکجا جمع می‌شوند. قهرمانی در لیگ قهرمانان منحصر به فرد است و دوست دارم بار دیگر آن را با رئال مادرید تجربه کنم.

• احترام در فوتبال چه معنایی برای تو دارد؟

کلمه احترام می‌تواند به حوزه‌های زیادی در بازی برگردد: بازیکنان، هواداران و من فکر می‌کنم که برای مثال بازیکنی که زمان زیادی را در یک باشگاه گذرانده و سپس به تیم دیگری می‌رود اگر مقابل تیم سابقش گلزنی کند، نباید خوشحالی کند. برای مثال کاری که من در منچستر در بازی مقابل اسپورتینگ انجام دادم. وقتی که گل زدم از هواداران عذرخواهی کردم، این یک نوع احترام است؛ اما نه تنها نوع آن. من فکر می‌کنم هزار و یک راه برای نشان دادن احترام در زمین وجود دارد.

• بنابراین احترام به حریف، داور و همه معنا دارد، درست است؟

همه چیز؛ من فکر می‌کنم که نمونه‌های فراوانی می‌شود برای احترام برشمرد: برای هواداران، بازیکنان و داوران زیرا به این شیوه می‌توانید فوتبال را به یک بازی جالب‌تر و زیباتر تبدیل کنید زیرا تنها با احترام است که می‌توانید به موفقیت و پیروزی برسید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391